مشخصات فنی مرسدس میباخ GLS تیونینگ منصوری

به گزارش خودرونویس، مرسدس میباخ GLS در حالت استاندارد از یک موتور 4 لیتری هشت سیلندر دو توربوشارژ بهره می برد که قادر به تولید 550 اسب بخار قدرت و 770 نیوتن متر گشتاور است. اما منصوری به لطف نصب توربوشارژهایی جدید و بروزرسانی نرم افزار ECU و نصب سیستم اگزوز جدید موفق شده توان تولیدی موتور مرسدس میباخ GLS را به 820 اسب بخار و گشتاور آن را به 980 نیوتن متر برساند.

مرسدس میباخ GLS 600 تیونینگ منصوری

مرسدس میباخ GLS تیونینگ شده توسط منصوری با اتکا به موتور قدرتمندتر خود می تواند به 300 کیلومتر بر ساعت سرعت هم دست یابد. البته امکان حرکت با سرعت های بالاتر نیز وجود داشته، ولی منصوری محدود کننده الکترونیکی سرعت را روی این عدد تنظیم کرده است. این شاسی بلند بزرگ و فوق لوکس قادر است طی 4.4 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد.

مرسدس میباخ GLS 600 تیونینگ منصوری

ظاهر مرسدس میباخ GLS تیونینگ منصوری

افزایش توان پیشرانه تنها یکی از جنبه های پروژه های تیونینگ منصوری بوده و این تیونر ایرانی مرسدس میباخ GLS 600 را از نظر ظاهری نیز تغییر داده و تقریبا هر قطعه ای که به صورت اضافی روی بدنه این میباخ GLS 600 نصب شده از جنس فیبر کربن است. منصوری در قسمت جلوی مرسدس میباخ GLS یک گارد و همچنین لیپ اسپویلر یکپارچه با سپر نصب کرده است. در این قسمت چراغ های LED روشنایی در روز جدیدی هم نصب شده است. خوشبختانه منصوری در دیزاین جلوپنجره زیبا و خاص میباخ دست نبرده و صرفا آن را تیره کرده است. البته امکان سفارش این جلوپنجره یک تکه میباخ با تریم کربنی هم وجود دارد.

مرسدس میباخ GLS 600 تیونینگ منصوری

مرسدس میباخ GLS 600 تیونینگ شده توسط منصوری در نمای جانبی دارای ضربه گیرهای جدید روی درب هاست و در نمای عقب برای این خودرو سپر جدید با دیفیوزر متفاوتی نصب شده است. قاب فیبر کربنی آینه ها یکی دیگر از قطعاتی بوده که منصوری برای این مرسدس میباخ GLS 600 نصب کرده است. مشابه گارد جلو در عقب نیز برای محافظت از سپر نصب شده است. منصوری در آخر رینگ های 24 اینچی جدیدی را برای این میباخ GLS نصب کرده تا با نگاه اول متوجه شوید این یک مرسدس میباخ GLS استاندارد نیست.

مرسدس میباخ GLS 600 تیونینگ منصوری

داخل مرسدس میباخ GLS 600 تیونینگ منصوری

منصوری تقریبا عمده قسمت های کابین را با چرم و تودوزی چرمی سه بعدی پوشانده است. همچنین در مقابل راننده یک غربیلک فرمان به صورت ترکیب کربن و چرم نصب شده و در بسیاری از قسمت های کابین هم تریم فیبر کربنی اعمال شده است. خوشبختانه منصوری به کم قناعت کرده و در این پروژه زیاد دست به تغییر و دور کردن خودرو از اصل خود نزده است.

 

منبع Motor1