تیونینگ

مرسدس AMG G63 برابوس راکت 900
عضو جدید خانواده موشکی برابوس مرسدس AMG G63 برابوس راکت 900 ادیشن
برابوس در جدیدترین پروژه خود اقدام به تیونینگ مرسدس AMG G63 کرده و قدرت خود را در شخصی سازی این خودرو به همه نشان داده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
مرسدس AMG G63 منصوری
آجری به رنگ موز! مرسدس AMG G63 منصوری با نام Gronos
تنها منصوری می تواند خودرویی خاص و بسیار جذاب مانند مرسدس AMG G63 را دستخوش تغییرات بسیار گسترده ای قرار دهد و از این خودرو محصولی خاص تر و جذاب تر بسازد.
نوشته یحیی دادگر | 5 روز قبل
آئودی RS6 ABT Johann
صفر تا 300 در 28 ثانیه! آئودی RS6 با تیونینگ بی نقص ABT
آئودی RS6 استیشن یکی از جذاب ترین خودروهای استیشن در دنیاست؛ ولی ABT به این بسنده نکرده و قصد دارد این استیشن را با عرضه نسخه Johaan Signature ادیشن خاص تر و جذاب تر کند
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
فورد پوما و فیستا ST Mountune
1.5 لیتر با سه سیلندر و 260 اسب بخار قدرت! تیونینگ فورد پوما ST و فیستا ST توسط Mountune
شرکت Mountune برای افزایش جذابیت فورد پوما و فیستا ST برای مشتریان، دو کیت تقویتی ارزان قیمت و کارآمد برای این دو خودرو معرفی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
مرسدس AMG E63 Posaidon
صفر تا 100 زیر سه ثانیه! مرسدس AMG E63 استیشن با تیونینگ Posaidon
شرکت تیونر Posaidon سه کیت تقویتی مختلف برای مرسدس AMG E63 استیشن معرفی کرده که به لطف آنها قدرت این استیشن لوکس در بیشترین حالت به 940 اسب بخار افزایش می یابد.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
لامبورگینی اوروس منصوری
کابینی کاملا بنفش با تم ظاهری مشابه لامبورگینی اوروس با تیونینگ منصوری
این لامبورگینی اوروس تیونینگ شده را می توان یکی از بهترین پروژه های منصوری یا یکی از خودروهای قربانی شده توسط منصوری دانست.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
آمیکو آسنا
ششم تا نهم خرداد برگزار شد حضور آمیکو با آسنا در نمایشگاه تیونینگ تهران
آمیکو با پیکاپ آسنا در نمایشگاه تیونینگ و تزیینات خودرو و خودروهای تیون شده که از ششم تا نهم خرداد در حال برگزاری بود، حضور یافت.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
ب ام و X7 داهلر
جای خالی نسخه M پاور پر شد ب ام و X7 با تیونینگ داهلر
داهلر برای پر کردن جای خالی X7 M اقدام به تیونینگ ب ام و X7 کرده و ضمن بهبود عملکرد، به روزرسانی های ظاهری سنجیده ای در این خودرو اعمال کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل
مرسدس بنز اس کلاس منصوری
جنتلمن با وقار و جذاب مرسدس بنز اس کلاس با تیونینگ منصوری
منصوری این روزها خود را خیلی درگیر کرده و در جدیدترین پروژه خود به سراغ یک پکیج تقویتی و شخصی سازی مرسدس بنز اس کلاس W223 رفته است.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل
تارا آپکو
ارائه خدماتی همچون ریمپ، دیتیلینگ و نوسازی تریم داخلی افتتاح مرکز تیونینگ ایران خودرو در آپکو
شرکت آپکو مدتی است فعالیت خود را گسترش داده و امروز مرکز تیونینگ آپکو در کیلومتر 11 جاده مخصوص افتتاح شد.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل

تازه ترین اخبار و رویدادهای تیونینگ خودرو

تیونینگ خودرو در اصل همان ایجاد تغییرات در مشخصات فنی، قدرت موتور و تغییرات ظاهری خودرو است که طرفداران فراوانی در نقاط مختلف جهان دارد و به یک فعالیت سودآور در بسیاری از کشورها تبدیل شده است. تیونینگ حرفه ای خودرو علاوه بر افزایش راندمان خودرو، پس از پایان کار یک خودرو جدید را ارائه می دهد و در بسیاری از موارد قدرت موتور خودرو به به بیش از دوبرابر همان خودرو در حالت عادی افزایش می یابد. هر چند این اقدام باعث کاهش عمر مفید موتور خودرو می شود. با این همه فناوری تیونینگ خودرو روز به روز در حال پیشرفت است و رقابت در این عرصه نیز دشوار تر شده و به سمت تیونینگ استاندارد حرکت می کند. با توجه به اینکه بسیاری از خوانندگان همواره به دنبال بهترین خودروهای تیونینگ جهان و قوی ترین تیونینگ ها هستند خودرونویس تلاش می کند تا مهمترین رویدادهای این بخش را به طور مرتب پوشش دهد..

تیونرهای معروف جهان

در حال حاضر مراکز تیونینگ خودرو در سراسر جهان با پیشرفت های عمده ای مواجه شده و تیونرهای معروف جهان نیز از این ظرفیت ها برای افزایش درآمدزایی و رقابت با یکدیگر بهره می برند. به گونه ای که بسیاری از شرکت های تیونینگ خودرو مانند هامان موتور اسپرت ، براباس یا برابوس ، گمبالا، ای سی شینتزر و منصوری در نقاط مختلف جهان با رویکردی جدی تری به فکر جذب طرفداران خودروهای تیونینگ هستند. کورش منصوری و ریچارد هامان از جمله معروف ترین تیونرهای جهان به شمار می روند که گران قیمت ترین خودروهای تیون شده را عرضه می کنند.

خودروهای تیونینگ شده

اگرچه محدودیتی برای تیونینگ انواع خودرو وجود ندارد اما در حال حاضر رقابت بر سر تیونینگ خودرو بین برندهایی همچون آئودی، استون مارتین، بنتلی، بی ام و، لندروور و مازراتی، مرسدس بنز، پورشه، مک لارن، لامبورگینی، فراری، رولزرویس، استون مارتین، لوتوس، رنجرور و برخی دیگر از خودروهای سوپر اسپرت جهان بیشتر مشاهده می شود.

بهترین تیونینگ خودرو

اصلی ترین انگیزه  تیونینگ خودرو رسیدن به حداکثر کارکرد فنی و قدرت موتور یا رسیدن به بالا‎ترین میزان زیبایی و جذابیت خودرو است. تیونینگ خودرو زمینه های متعددی مانند افزایش قدرت موتور خودرو از طریق ایجاد تغییرات در موتور خودرو، افزايش قدرت ترمز، تغییر و ارتقای قطعات خودرو و ایجاد تغييرات اساسی در نمای داخلی خودرو، نمای خارجی خودرو و بدنه‌ خودرو است و سرعت و قدرت آن را نیز افزایش دهد. تیونینگ خودرو به طور کلی بر ویژگی‌هایی مانند  آیرودینامیک و نوع طراحی رکاب‎ها، سپرهای جلو و عقب، اسپویلرها، دریچه‎های هوا و رینگ‎ خودرو تاثیر گذار است و به طور عمده تغییرات مختلفی را روی آنها انجام می‎دهد. در عین حال مواردی مانند افزایش گنجایش موتور، ایجاد تغییرات مختلف در میل سوپاپ و همچنین استفاده از ميل سوپاپ‌هایی که مناسب مسابقات اتومبیل‌رانی هستند، از جمله روش‌های معمول و مورد استفاده در خودروهای تیونینگ شده به شمار می‌روند.