تیونینگ

مرسدس بنز EQS تیونینگ برابوس
راه بقای تیونرها در عصر تولید خودروهای برقی مرسدس بنز EQS تیونینگ برابوس
برابوس به خوبی نشان داد که یک شرکت تیونینگ خودرو چگونه می تواند در عصر تولید خودروهای برقی دوام بیاورد و در جدیدترین پروژه خود مرسدس EQS را تیونینگ کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
لندروور لندرور دیفندر تیونینگ من هارت
رساندن توان موتور شش سیلندر به محدوده هشت سیلندر با ریمپ! لندروور دیفندر با کیت تیونینگ DP 500 من هارت
اگر دنبال لندروور دیفندری قدرتمند و سریع می گردید، کیت تقویتی من هارت DP 500 که برای لندروور دیفندر طراحی شده مناسب شماست.
نوشته یحیی دادگر | 1 ماه قبل
مرسدس میباخ GLS 600 تیونینگ منصوری
وقتی منصوری به کم قناعت می کند! مرسدس میباخ GLS 600 تیونینگ منصوری
منصوری ضمن بروزرسانی جزیی ظاهری و کابین، ارتقا چشمگیری در توان تولیدی موتور مرسدس میباخ GLS اعمال کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
آئودی RS3 تیونینگ من هارت 2022 (2)
تقویت سریع ترین هاچبک استاندارد جهان آئودی RS3 2022 به دست من هارت 500 اسب بخاری شد
من هارت در جدیدترین پروژه خود سراغ تیونینگ آئودی RS3 رفته و این هاچبک اسپرت و قدرتمند را به موشک زمین به زمین تبدیل کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
بنتلی بنتایگا اسپید فروزا feroza تیونینگ منصوری
نگین فیروزه ای منصوری! بنتلی بنتایگا اسپید Feroza ادیشن تیونینگ منصوری
جدیدترین پروژه تیونینگ منصوری روی یک دستگاه بنتلی بنتایگا اسپید صورت گرفته که محصول نهایی بنتایگا اسپید فروزا ادیشن نام دارد.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
دوج چارجر داج Hellucination Hellephant Speedkore اسپیدکور تیونینگ
مجهز به موتور 7 لیتری Hellephant! داج چارجر Hellucination 1000 اسب بخاری تیونینگ SpeedKore
این داج چارجر 1968 که Hellucination نام دارد به یک موتور 7 لیتری هشت سیلندر معروف ساخت داج به نام Hellephant مجهز شده که قادر به تولید 1000 اسب بخار قدرت است
نوشته یحیی دادگر | 3 ماه قبل
تیونینگ مرسدس AMG GT R
تیونینگ شده توسط BSTC پرفورمنس مرسدس AMG GT R 900 اسب بخاری
ین نسخه تقویت شده مرسدس AMG GT R حتی از AMG GT بلک سریز پرچمدار هم قدرتمندتر بوده و بسیاری از ابرخودروهای امروزی را به راحتی شکست می دهد.
نوشته یحیی دادگر | 3 ماه قبل
برابوس 900 کراولر crawler
استایل ظاهری مشابه با مرسدس بنز G کلاس برابوس 900 کراولر Crawler هیولای بیابان گرد
برابوس تصمیم گرفته که فعالیت خود را گسترش دهد و به تازگی یک خودروی غیر خیابانی برای کویر نوردی به نام برابوس 900 کراولر Crawler توسعه داده است.
نوشته یحیی دادگر | 3 ماه قبل
آئودی RSQ8 تیونینگ ABT سیگنچر ادیشن
قاتل لامبورگینی اوروس و پورشه کاین توربو GT آئودی RS Q8 با کیت سیگنچر ادیشن ABT
کمپانی تیونر ABT یک کیت تقویتی برای RS Q8 عرضه کرده که با نصب آن به راحتی می توانید از آینه خود تمام لامبورگیمی اوروس ها و پورشه کاین توربو GTها را تماشا کنید!
نوشته یحیی دادگر | 4 ماه قبل
مرسدس میباخ GLS برابوس 900
هیولای 3 تنی فوق لوکس و قدرتمند مرسدس میباخ GLS 600 با کیت برابوس 900
برابوس اینبار به سراغ تیونینگ مرسدس میباخ GLS 600 رفته و بروزرسانی هایی را در طراحی ظاهری و کابین این شاسی بلند فوق لوکس آلمانی اعمال کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 ماه قبل

تازه ترین اخبار و رویدادهای تیونینگ خودرو

تیونینگ خودرو در اصل همان ایجاد تغییرات در مشخصات فنی، قدرت موتور و تغییرات ظاهری خودرو است که طرفداران فراوانی در نقاط مختلف جهان دارد و به یک فعالیت سودآور در بسیاری از کشورها تبدیل شده است. تیونینگ حرفه ای خودرو علاوه بر افزایش راندمان خودرو، پس از پایان کار یک خودرو جدید را ارائه می دهد و در بسیاری از موارد قدرت موتور خودرو به به بیش از دوبرابر همان خودرو در حالت عادی افزایش می یابد. هر چند این اقدام باعث کاهش عمر مفید موتور خودرو می شود. با این همه فناوری تیونینگ خودرو روز به روز در حال پیشرفت است و رقابت در این عرصه نیز دشوار تر شده و به سمت تیونینگ استاندارد حرکت می کند. با توجه به اینکه بسیاری از خوانندگان همواره به دنبال بهترین خودروهای تیونینگ جهان و قوی ترین تیونینگ ها هستند خودرونویس تلاش می کند تا مهمترین رویدادهای این بخش را به طور مرتب پوشش دهد..

تیونرهای معروف جهان

در حال حاضر مراکز تیونینگ خودرو در سراسر جهان با پیشرفت های عمده ای مواجه شده و تیونرهای معروف جهان نیز از این ظرفیت ها برای افزایش درآمدزایی و رقابت با یکدیگر بهره می برند. به گونه ای که بسیاری از شرکت های تیونینگ خودرو مانند هامان موتور اسپرت ، براباس یا برابوس ، گمبالا، ای سی شینتزر و منصوری در نقاط مختلف جهان با رویکردی جدی تری به فکر جذب طرفداران خودروهای تیونینگ هستند. کورش منصوری و ریچارد هامان از جمله معروف ترین تیونرهای جهان به شمار می روند که گران قیمت ترین خودروهای تیون شده را عرضه می کنند.

خودروهای تیونینگ شده

اگرچه محدودیتی برای تیونینگ انواع خودرو وجود ندارد اما در حال حاضر رقابت بر سر تیونینگ خودرو بین برندهایی همچون آئودی، استون مارتین، بنتلی، بی ام و، لندروور و مازراتی، مرسدس بنز، پورشه، مک لارن، لامبورگینی، فراری، رولزرویس، استون مارتین، لوتوس، رنجرور و برخی دیگر از خودروهای سوپر اسپرت جهان بیشتر مشاهده می شود.

بهترین تیونینگ خودرو

اصلی ترین انگیزه  تیونینگ خودرو رسیدن به حداکثر کارکرد فنی و قدرت موتور یا رسیدن به بالا‎ترین میزان زیبایی و جذابیت خودرو است. تیونینگ خودرو زمینه های متعددی مانند افزایش قدرت موتور خودرو از طریق ایجاد تغییرات در موتور خودرو، افزايش قدرت ترمز، تغییر و ارتقای قطعات خودرو و ایجاد تغييرات اساسی در نمای داخلی خودرو، نمای خارجی خودرو و بدنه‌ خودرو است و سرعت و قدرت آن را نیز افزایش دهد. تیونینگ خودرو به طور کلی بر ویژگی‌هایی مانند  آیرودینامیک و نوع طراحی رکاب‎ها، سپرهای جلو و عقب، اسپویلرها، دریچه‎های هوا و رینگ‎ خودرو تاثیر گذار است و به طور عمده تغییرات مختلفی را روی آنها انجام می‎دهد. در عین حال مواردی مانند افزایش گنجایش موتور، ایجاد تغییرات مختلف در میل سوپاپ و همچنین استفاده از ميل سوپاپ‌هایی که مناسب مسابقات اتومبیل‌رانی هستند، از جمله روش‌های معمول و مورد استفاده در خودروهای تیونینگ شده به شمار می‌روند.