تیونینگ

تویوتا لندکروزر سری 300 با کیت لیبرتی
به مراتب خشنتر از مدل استاندارد تویوتا لندکروزر 2022 با کیت بدنه لیبرتی واک
لیبرتی واک به تازگی یک کیت بدنه جدید برای تویوتا لندکروزر 2022 سری 300 عرضه کرده که نصب آن استایل خاص و پر ابهت تری به این اسیووی آفرودی می بخشد.
نوشته یحیی دادگر | 13 ساعت قبل
رولزرویس dawn
نصب کیت ظاهری ساده و افزایش توان پیشرانه رولزرویس Dawn با تیونینگ منصوری
منصوری با هدف بهبود عملکرد و طراحی، یک پکیج به نام Softkit را برای رولزرویس Dawn Silver Bullet ارائه کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
فورد F-150 هنسی
قاتل رم TRX استاندارد! فورد F-150 تیونینگ هنسی 775 اسب بخاری
درحالیکه فورد فعلا بازی را به رم TRX واگذار کرده، هنسی برای جذب طرفداران فورد F-150 اقدام به تیونینگ این پیکاپ کرده تا طرفداران این هیولا را شاد کند.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
فراری F8 اسپایدر تیونینگ نوویتک
کیت کامل ظاهری، تقویتی و اگزوز فراری F8 اسپایدر تیونینگ شده توسط نوویتک
نوویتک در جدیدترین پروژه خود به سراغ تیونینگ فراری F8 اسپایدر رفته و یک پکیج کاملا ظاهری، تقویتی برای این ابرخودرو توسعه داده است.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
رنو ترافیک کمپر Ahorn Camper
دارای ست حمام، آشپزخانه و سرویس بهداشتی درون کابین کمپر Van Big City بر پایه رنو ترافیک
شرکت آلمانی Ahorn Camp یک کمپر کاملا مجهز و کامپکت بر پایه رنو ترافیک به نام Van Big City معرفی کرده که مانند یک خانه سیار مجهز است.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
مینی کوپر جان کوپر ورکز GP
رفع نقص های نسخه استاندارد به همراه افزایش قدرت مینی کوپر جان کوپر ورکز GP تیونینگ Beek Auto
شرکت Beek Auto متخصص تیونینگ مینی بوده و در جدیدترین پروژه خود اقدام به تیونینگ یک دستگاه کوپر جان کوپر ورکز GP کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
ب ام و X6 M من هارت
هنرنمایی با فیبر کربن و رزین ب ام و X6 M با تیونینگ من هارت
کیت تقویتی من هارت برای X6 به نام MHX6 700 WB بوده که شامل قطعاتی به منظور بهبود عملکرد و شخصی سازی ظاهری و کابین بوده تا یک اسیووی خاص از X6 خلق شود.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
ایسوزو دی مکس Arctic trucks
تقویت شاسی، نصب کیت لیفت و شخصی سازی ظاهری تیونینگ ایسوزو دی مکس توسط Arctic Trucks
با توجه به علاقه زباد مشتریان برای تیونینگ خودروهای پبکاپ، شرکت Arctic Trucks اقدام به ارتقا و عرضه پکیج آفرودی برای ایسوزو دی مکس جدید کرد.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
لکسوس ES 2022 TRD
افزایش جذابیت کسل کننده ترین محصول لکسوس لکسوس ES 2022 با کیت TRD
شرکت TRD با هدف افزایش جذابیت لکسوس ES، یک کیت بدنه ساده و چند قطعه با هدف بهبود جزیی عملکرد، برای این سدان لوکس عرضه کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
پورشه تایکان تیونینگ revozport
با هدف خشنتر و خاص تر کردن استایل ظاهری صورت گرفت پورشه تایکان با کیت بدنه RevoZport
شرکت RevoZport دو کیت بدنه مشابه هم برای پورشه تایکان توسعه داده تا چهره این سدان الکتریکی لوکس و سریع را برای مشتریان جذابتر کند.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل

تازه ترین اخبار و رویدادهای تیونینگ خودرو

تیونینگ خودرو در اصل همان ایجاد تغییرات در مشخصات فنی، قدرت موتور و تغییرات ظاهری خودرو است که طرفداران فراوانی در نقاط مختلف جهان دارد و به یک فعالیت سودآور در بسیاری از کشورها تبدیل شده است. تیونینگ حرفه ای خودرو علاوه بر افزایش راندمان خودرو، پس از پایان کار یک خودرو جدید را ارائه می دهد و در بسیاری از موارد قدرت موتور خودرو به به بیش از دوبرابر همان خودرو در حالت عادی افزایش می یابد. هر چند این اقدام باعث کاهش عمر مفید موتور خودرو می شود. با این همه فناوری تیونینگ خودرو روز به روز در حال پیشرفت است و رقابت در این عرصه نیز دشوار تر شده و به سمت تیونینگ استاندارد حرکت می کند. با توجه به اینکه بسیاری از خوانندگان همواره به دنبال بهترین خودروهای تیونینگ جهان و قوی ترین تیونینگ ها هستند خودرونویس تلاش می کند تا مهمترین رویدادهای این بخش را به طور مرتب پوشش دهد..

تیونرهای معروف جهان

در حال حاضر مراکز تیونینگ خودرو در سراسر جهان با پیشرفت های عمده ای مواجه شده و تیونرهای معروف جهان نیز از این ظرفیت ها برای افزایش درآمدزایی و رقابت با یکدیگر بهره می برند. به گونه ای که بسیاری از شرکت های تیونینگ خودرو مانند هامان موتور اسپرت ، براباس یا برابوس ، گمبالا، ای سی شینتزر و منصوری در نقاط مختلف جهان با رویکردی جدی تری به فکر جذب طرفداران خودروهای تیونینگ هستند. کورش منصوری و ریچارد هامان از جمله معروف ترین تیونرهای جهان به شمار می روند که گران قیمت ترین خودروهای تیون شده را عرضه می کنند.

خودروهای تیونینگ شده

اگرچه محدودیتی برای تیونینگ انواع خودرو وجود ندارد اما در حال حاضر رقابت بر سر تیونینگ خودرو بین برندهایی همچون آئودی، استون مارتین، بنتلی، بی ام و، لندروور و مازراتی، مرسدس بنز، پورشه، مک لارن، لامبورگینی، فراری، رولزرویس، استون مارتین، لوتوس، رنجرور و برخی دیگر از خودروهای سوپر اسپرت جهان بیشتر مشاهده می شود.

بهترین تیونینگ خودرو

اصلی ترین انگیزه  تیونینگ خودرو رسیدن به حداکثر کارکرد فنی و قدرت موتور یا رسیدن به بالا‎ترین میزان زیبایی و جذابیت خودرو است. تیونینگ خودرو زمینه های متعددی مانند افزایش قدرت موتور خودرو از طریق ایجاد تغییرات در موتور خودرو، افزايش قدرت ترمز، تغییر و ارتقای قطعات خودرو و ایجاد تغييرات اساسی در نمای داخلی خودرو، نمای خارجی خودرو و بدنه‌ خودرو است و سرعت و قدرت آن را نیز افزایش دهد. تیونینگ خودرو به طور کلی بر ویژگی‌هایی مانند  آیرودینامیک و نوع طراحی رکاب‎ها، سپرهای جلو و عقب، اسپویلرها، دریچه‎های هوا و رینگ‎ خودرو تاثیر گذار است و به طور عمده تغییرات مختلفی را روی آنها انجام می‎دهد. در عین حال مواردی مانند افزایش گنجایش موتور، ایجاد تغییرات مختلف در میل سوپاپ و همچنین استفاده از ميل سوپاپ‌هایی که مناسب مسابقات اتومبیل‌رانی هستند، از جمله روش‌های معمول و مورد استفاده در خودروهای تیونینگ شده به شمار می‌روند.