موتور سیکلت

اسکوتر SYM Jet X 150
رقیب زیبا و پریمیوم اسکوترهای ژاپنی اسکوتر SYM Jet X 150 رونمایی شد
کمپانی SYM به تولید موتورسیکلت هایی قابل اطمینان شهرت داشته و بهبه تازگی اقدام به تازگی با معرفی Jet X 150 به بازار اسکوترهای پریمیوم هم ورود کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 ماه قبل
ایران دوچرخ
آغاز طرح فروش اینترنتی چهار موتورسیکلت طی روزهای آتی عرضه پنج موتورسیکلت جدید توسط ایران دوچرخ در سال 1400
ایران دوچرخ در مدت اخیر سبد محصولات خود و زمینه فعالیتش را توسعه داده و قصد دارد که پنج موتورسیکلت جدید دیگر را نیز در سال 1400 به بازار عرضه کند.
نوشته یحیی دادگر | 5 ماه قبل
سوزوکی هایابوسا
از کاوازاکی تا یاماها سریع ترین موتورسیکلت های جهان
در این مطلب قصد داریم 10 مورد از سریع‌ترین موتورسیکلت‌های جهان را معرفی کرده وشما را با رقبای دوچرخ و زیرک ابرخودروها در عرصه سرعت و هیجان آشنا خواهیم کرد.
نوشته امین نقی زاده | 5 ماه قبل
Arcimoto رودستر سه چرخ
در هفته دایونا بایک صورت گرفت موتورسیکلت الکتریکی سه چرخ Arcimoto رودستر معرفی شد
شرکت Arcimoto موتورسیکلت الکتریکی سه چرخ جدیدی را به نام رودستر معرفی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 7 ماه قبل
کبیر موتور کیمکو People S 150
به زودی راهی بازار می شود اسکوتر کیمکو People S کبیر موتور معرفی شد
شرکت کبیر موتور روز گذشته اسکوتر 150 سی سی کیمکو People S را که یکی از موفق ترین و پرفروش ترین اسکوترها در جهان است، برای عرضه به کشور رونمایی کرد.
نوشته یحیی دادگر | 12 ماه قبل
موتورسیکلت باجاج پالس NS200
ملاقات با موتورسیکلت باجاج پالس NS200 موتورسیکلت پالس پرهیجان و ماجراجو
پالس NS محصول سال 2012 شرکت باجاج است و در مدتی که از ورود آن به ایران می‌گذرد، از فروش بسیار خوبی نیز برخوردار بوده است.
نوشته امیرحسین پورسینا | 1 سال قبل
هوندا 125
بنویسید هوندا بخوانید سی جی هوندا ۱۲۵ یا سی جی 125 موتورسیکلت چند نسل
موتورسیکلت هوندا 125 را می توان خاطره انگیزترین موتور سیکلت بازار ایران در چند دهه اخیر برشمرد که همچنان هواداران فراوانی دارد.
نوشته امیرحسین پورسینا | 1 سال قبل
موتورسیکلت داز
ملاقات با محصول جذاب و جوان پسند TVS موتورسیکلت تی وی اس DAZZ چابک و پرطرفدار
موتورسیکلت تی وی اس DAZZ در حالی به یک محصول پرطرفدار در بازار تبدیل شده که بسیاری گمان می کنند این محصول با مدل ویگو اشتراکات زیادی دارد.
نوشته امیرحسین پورسینا | 1 سال قبل
موتورسیکلت هوندا 1300
یک مقایسه جذاب بین دو اسطوره آسیا سوزوکی 1400 بهتر است یا هوندا 1300
همیشه این سوال برای علاقه مندان موتورسیکلت های ژاپنی مطرح بوده است که سوزوکی 1400 بهتر است یا هوندا 1300؟ ما در این مطلب مفصل به این سوال پاسخ می دهیم.
نوشته امیرحسین پورسینا | 1 سال قبل
موتورسیکلت برقی و چالشی به نام باتری
در حالی که صنعت موتورسیکت های برقی روز به روز مورد توجه کشورهای مختلف برای مقابله با آلودگی هوا قرار گرفته، اما مساله ارتقای باتری این موتورها همچنان یک دغدغه اساسی است.
نوشته امیرحسین پورسینا | 1 سال قبل

دنیای موتورسیکلت روز به روز جذاب تر می شود و کمپانی های متعدد در سراسر جهان همسو با خواسته های مشتریان خود روند روبه رشد این صنعت را دنبال می کنند. موتورسیکلت های جدید جهان این روزها هوادران بیشماری پیدا کرده و بزرگترین شرکت های موتورسیکلت سازی جهان در رقابت شدید برای افزایش سهم بازار خود قرار دارند. در ایران نیز اخبار قیمت موتورسیکلت و شرایط فروش موتورسیکلت مورد توجه مردم است. در عین حال صنعت موتورسیکلت برقی نیز روز به روز در حال پیشرفت است و رقابت شدیدی در جهان شکل گرفته است.

بزرگترین موتور سیکلت سازان جهان

کشور ژاپن در حال حاضر به عنوان خاستگاه صنعت موتور سیکلت جهان به شمار می رود. هرچند صنعت موتورسیکلت چین و صنعت موتورسیکلت هندوستان نیز در ساالهای اخیر رشد چشمگیری در این صنعت مهیج داشته اند. شرکت های هارلی دیوید سون، یاماها، هوندا، دوکاتی، وسپا، کاوازاکی، ب ام دبلیو، سوزوکی، آپریلیا، تریوموف، باجاج، لیفان، تی وی اس و چندین شرکت دیگر امروزه در بازارجهانی موتورسیکت با یکدیگر رقابت سختی را دنبال می کنند.

موتورسیکلت کلاسیک

با توجه به تاریخچه صنعت موتورسیکلت در جهان و انبوه مدل های تولیدی در این صنعت، موتور کلاسیک هم به یک تجارت سود آور تبدیل شده و کلکسیونر های سراسر جهان در تلاش هستند تا در این عرصه خودنمایی کنند. اما اینکه قدیمی ترین موتورسیکلت جهان در اختیار کدام فرد است هنوز مشخص نیست.

موتور مسابقه ای

در کنار این صنعت ورزش موتورسیکلت رانی با برگزاری مسابقات موتورسیکلت رانی متعددی نظیر مسابقات جایزه بزرگ، مسابقات سوپربایک، مسابقات سوپراسپرت، مسابقات موتور جی پی، مسابقات موتورکراس، مسابقات جاده ای، مسابقات درگ و مسابقات پرش با موتور سیکلت بر هیجان این صنعت افزوده که مهمترین آنها مسابقه رالی پاریس دارکار است. همین مسابقات رقابت بر سر تولید موتور مسابقه ای و سریع ترین موتروسیکلت جهان را بالا برده است.