فناوری و تکنولوژي

پیشرانه TGDI
مصرف سوخت کمتر در عین حال بازده بالاتر بررسی دقیق پیشرانه های TGDI
در این مقاله قصد داریم پیشرانه‌های TGDI و این سیستم سوخت رسانی پیشرفته را بررسی کنیم و مزایای آن ها را زیر ذره بین ببریم.
نوشته تحریریه خودرونویس | 2 روز قبل
سیستم تمام خودران بتا تسلا
ایلان ماسک در توییتر خود مطرح کرد سیستم تمام خودران بتا تسلا آماده شد
ایلان ماسک در توییتر اظهار کرده که ورژن 9.0 سیستم تمام خودران بتا تسلا آماده بوده و این نسخه به روزرسانی های چشمگیری نسبت به نسخه فعلی در تمامی جوانب داشته است.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
خودروی مسابقه ای خودران Indy Autonomous و دالارا
پیشرفته ترین و سریع ترین خودروی بدون راننده خودروی مسابقه ای خودران Indy Autonomous و دالارا
شرکت Indy Autonomous Challenge یک خودروی مسابقه ای فوق پیشرفته خودران را رونمایی کرده که قرار است توسط تیم های دانشگاهی در اولین مسابقه خودران سرعتی جهان استفاده شود.
نوشته یحیی دادگر | 3 ماه قبل
با قابلیت آموختن سلایق راننده معرفی سیستم سرگرمی MBUX هایپراسکرین مرسدس بنز
مرسدس به تازگی نسل جدید سیستم مالتی مدیا و سرگرمی و اطلاع رسانی خود را به نام MBUX هایپراسکرین معرفی کرده که ابتدا روی سدان الکتریکی EQS نصب می شود.
نوشته یحیی دادگر | 3 ماه قبل
خودروی خودران اپل
توسط تامین کنندگان قطعات تایوانی این شرکت مطرح شد خودروی خودران اپل سال 2021 رونمایی می شود
اپل نه تنها توسعه این خودروی خودران را متوقف نکرده، بلکه دو سالی هم از برنامه زمانبدی خود برای معرفی این خودروی بدون راننده جلو است.
نوشته یحیی دادگر | 4 ماه قبل
تیزر مرسدس بنز MBUX هایپراسکرین
هفتم ژانویه 2021 رونمایی می شود تیزر نمایشگر مرسدس MBUX هایپراسکرین منتشر شد
مرسدس بنز MBUX هایپراسکرین، نسل جدید سیستم های سرگرمی و اطلاع رسانی این برند لاکچری آلمانی بوده که قرار است در هفتم ژانویه 2021 در نمایشگاه CES معرفی شود.
نوشته یحیی دادگر | 4 ماه قبل
هد آپ دیسپلی واقعیت افزوده فولکس واگن
نصب برای اولین بار روی ID.3 و ID.4 الکتریکی فولکس واگن هدآپ دیسپلی با تکنولوژی واقعیت افزوده معرفی کرد
فولکس واگن اولین خودروساز تولید انبوه جهان شده که از سیستم هد آپ دیسپلی با تکنولوژی واقعیت افزوده را روی خودروهای سگمنت کامپکت و ارزان قیمت نصب کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 ماه قبل
تاکسی خودران الکتریکی Zoox
کاملا کاربردی و ایمن تاکسی الکتریکی خودران Zoox از راه رسید
کمپانی آمریکایی Zoox پس از اینکه در اواسط سال جاری توسط آمازون خریداری شد، حال اولین خودروی الکتریکی خودران کاملا کاربردی خود را معرفی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 ماه قبل
جنسیس GV70
علاوه بر سنسور تشخیص اثر انگشت صورت گرفت تجهیز جنسیس GV70 به سنسور تشخیص تنفس نوزاد
کمپانی جنسیس به عنوان زیرمجموعه لوکس هیوندای علاوه بر تجهیز اسیووی GV70 به سنسور اثر انگشت، سنسور تشخیصی جدید به نام تشخیص تنفس نوزاد نیز در کابین این خودرو نصب کرده است.
نوشته امین نقی زاده | 5 ماه قبل
گرمکن چراغ های خودرو
توسط شرکت آلمانی کاناتو صورت گرفت اختراع اولین سیستم گرمکن چراغ خودرو در جهان
شرکت آلمانی کاناتو به تازگی اولین سیستم گرمکن چراغ جلو خودرو و همچنین سطوح هوشمند را در جهان معرفی کرده که ممکن است روی خودروهای آینده نصب شود.
نوشته یحیی دادگر | 5 ماه قبل

فناوری های جدید صنعت خودرو امروز رقابت در این صنعت را دشوارتر کرده است. به گونه ای که خودروسازان بزرگ دنیا همواره در تلاش هستند تا بر پایه تکنولوژی های روز دنیا در صنعت قطعه سازی گوی سبقت را از یکدیگر ربوده و سهم بیشتری از بازارهای جهانی را به دست آورند. از ربات های صنعت خودرو گرفته تا گجت ها و ابزارهای نوین در جهت تولید خودروهای هوشمند به طور مرتب توسط خودروسازان بزرگ جهان، در حال پیگیری است.

جدیدترین خودروهای جهان

اختراعات صنعت خودرو هر روز با سرعت بیشتری در حال پیگیری است و پیشرفته ترین خودروهای جهان با بهره گیری از این امکانات آرامش و ایمنی بیشتر رانندگان را فراهم می کنند. عمده تغییرات تکنولوژیکی در صنعت خودرو جهان به منظور افزایش ایمنی خودرو، کاهش مصرف سوخت و افزایش تجهیزات رفاهی خودروها است.

سریع ترین خودروهای جهان

خودروهای پرسرعت دنیا نیز همواره بر پایه این فناوری های روز سعی دارند به این رقابت سخت دامن زده و رکوردهای سرعت جدید را به نام خود ثبت کنند. به گونه ای که ثبت شتاب صفرتا صد و قدرت موتور بالا به یک موضوع مهم و حیثیتی در دینای رقابت خودروسازان تبدیل شده که بر پایه فناوری های روز موتور خودرو استوار است.

شرکت های دانش بنیان

در دنیای امروز شرکت های دانش بنیان در حوزه صنعت قطعه سازی بیشترین نقش را در خلق فناوری های روز صنعت خودرو ایفا می کنند و در صنعت خودرو ایران نیز این شرکت ها طی سالهای اخیر با جدیت بیشتری وارد عمل شده و توانسته اند دستاوردهای بزرگی را فراهم کنند.