فناوری و تکنولوژي

تمرکز مزدا روی خودروهای الکتریکی و هیبریدی
توسعه یک سیستم خودران بسیار پیشرفته تمرکز مزدا روی خودروهای الکتریکی و هیبریدی
مزدا طی سال های پیش رو، روزهای بسیار شلوغ و پرمشغله ای خواهد داشت؛ چراکه خودروهای الکتریکی سازی شده زیادی را معرفی خواهد کرد.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
جیلی ویژن Starburst
پایه ریزی زبان طراحی محصولات آینده جیلی جیلی ویژن Starburst مفهومی رونمایی شد
جیلی امروز یک خودروی مفهومی به نام ویژن Starburst معرفی کرده که در آن زبان طراحی جدید خود موسوم به Expanding Cosmos را به نمایش گذاشته است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
تاکسی خودران Baidu
توسط شرکت Baidu توسعه یافته است آغاز به کار اولین تاکسی تمام خودران بدون راننده در چین
شرکت Baidu غول هوش مصنوعی به تازگی تاکسی رباتیک بدون راننده را در Shougang پارک شهر پکن چین راه اندازی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
پلتفرم EVX ایتال دیزاین و ویلیامز
امکان توسعه خودروهایی مختلف با استایل های گوناگون همکاری ایتال دیزاین و ویلیامز برای توسعه پلتفرم الکتریکی EVX
ایتال دیزان و ویلیامز به تازگی همکاری جدیدی را آغاز کرده اند که هدف جدیدی هم دنبال می کنند که این هدف ایجاد یک راه حل برای فراگیرتر شدن خودروهای الکتریکی است.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
سیکلوکار خودروی پرنده روس ها
قادر به حمل شش سرنشین سیکلوکار خودروی پرنده از روسیه
بنیاد تحقیقاتی روسیه، روز جمعه اعلام کرد که پروژه ساخت خودروی پرنده آنها پیشرفت قابل توجهی داشته و بزودی می ‌توانیم شاهد پرواز آن باشیم.
نوشته امین نقی زاده | 2 ماه قبل
پیشرانه TGDI
مصرف سوخت کمتر در عین حال بازده بالاتر بررسی دقیق پیشرانه های TGDI
در این مقاله قصد داریم پیشرانه‌های TGDI و این سیستم سوخت رسانی پیشرفته را بررسی کنیم و مزایای آن ها را زیر ذره بین ببریم.
نوشته تحریریه خودرونویس | 2 ماه قبل
سیستم تمام خودران بتا تسلا
ایلان ماسک در توییتر خود مطرح کرد سیستم تمام خودران بتا تسلا آماده شد
ایلان ماسک در توییتر اظهار کرده که ورژن 9.0 سیستم تمام خودران بتا تسلا آماده بوده و این نسخه به روزرسانی های چشمگیری نسبت به نسخه فعلی در تمامی جوانب داشته است.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
خودروی مسابقه ای خودران Indy Autonomous و دالارا
پیشرفته ترین و سریع ترین خودروی بدون راننده خودروی مسابقه ای خودران Indy Autonomous و دالارا
شرکت Indy Autonomous Challenge یک خودروی مسابقه ای فوق پیشرفته خودران را رونمایی کرده که قرار است توسط تیم های دانشگاهی در اولین مسابقه خودران سرعتی جهان استفاده شود.
نوشته یحیی دادگر | 5 ماه قبل
با قابلیت آموختن سلایق راننده معرفی سیستم سرگرمی MBUX هایپراسکرین مرسدس بنز
مرسدس به تازگی نسل جدید سیستم مالتی مدیا و سرگرمی و اطلاع رسانی خود را به نام MBUX هایپراسکرین معرفی کرده که ابتدا روی سدان الکتریکی EQS نصب می شود.
نوشته یحیی دادگر | 6 ماه قبل
خودروی خودران اپل
توسط تامین کنندگان قطعات تایوانی این شرکت مطرح شد خودروی خودران اپل سال 2021 رونمایی می شود
اپل نه تنها توسعه این خودروی خودران را متوقف نکرده، بلکه دو سالی هم از برنامه زمانبدی خود برای معرفی این خودروی بدون راننده جلو است.
نوشته یحیی دادگر | 6 ماه قبل

فناوری های جدید صنعت خودرو امروز رقابت در این صنعت را دشوارتر کرده است. به گونه ای که خودروسازان بزرگ دنیا همواره در تلاش هستند تا بر پایه تکنولوژی های روز دنیا در صنعت قطعه سازی گوی سبقت را از یکدیگر ربوده و سهم بیشتری از بازارهای جهانی را به دست آورند. از ربات های صنعت خودرو گرفته تا گجت ها و ابزارهای نوین در جهت تولید خودروهای هوشمند به طور مرتب توسط خودروسازان بزرگ جهان، در حال پیگیری است.

جدیدترین خودروهای جهان

اختراعات صنعت خودرو هر روز با سرعت بیشتری در حال پیگیری است و پیشرفته ترین خودروهای جهان با بهره گیری از این امکانات آرامش و ایمنی بیشتر رانندگان را فراهم می کنند. عمده تغییرات تکنولوژیکی در صنعت خودرو جهان به منظور افزایش ایمنی خودرو، کاهش مصرف سوخت و افزایش تجهیزات رفاهی خودروها است.

سریع ترین خودروهای جهان

خودروهای پرسرعت دنیا نیز همواره بر پایه این فناوری های روز سعی دارند به این رقابت سخت دامن زده و رکوردهای سرعت جدید را به نام خود ثبت کنند. به گونه ای که ثبت شتاب صفرتا صد و قدرت موتور بالا به یک موضوع مهم و حیثیتی در دینای رقابت خودروسازان تبدیل شده که بر پایه فناوری های روز موتور خودرو استوار است.

شرکت های دانش بنیان

در دنیای امروز شرکت های دانش بنیان در حوزه صنعت قطعه سازی بیشترین نقش را در خلق فناوری های روز صنعت خودرو ایفا می کنند و در صنعت خودرو ایران نیز این شرکت ها طی سالهای اخیر با جدیت بیشتری وارد عمل شده و توانسته اند دستاوردهای بزرگی را فراهم کنند.