خودرو های تجاری

تیزر کابین تویوتا تاندرا 2022
چشمگیر و زیبا مانند نمای بیرونی تصاویر کابین تویوتا تاندرا 2022 منتشر شد
تویوتا امروز تیزر دیگری از کابین نسل جدید پیکاپ تاندرا 2022 را منتشر کرده که ضمن نشان دادن برخی از ویژگی های این خودرو، اظهار کرده که رونمایی رسمی آن نزدیک است.
نوشته یحیی دادگر | 6 ساعت قبل
آمیکو آسنا
بررسی قابلیت های بیراهه نوردی آفرود با آمیکو آسنا
آسنا بزرگترین پیکاپ حال حاضر ایران از نظر طول بوده و یکی از توانمندترین ها در زمینه بیراهه نوردیست، فرصتی پیش آمد تا با آمیکو آسنا یک رانندگی در مسیری ناهموار داشته باشیم
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
نیسان ناوارا pro-4x warrior
توانمند هم در جاده و هم در آفرود نیسان ناوارا PRO-4X Warrior رقیب فورد رنجر
نیسان یک نسخه جدید به نام PRO-4X Warrior برای پیکاپ ناوارا معرفی کرده که این مدل را با همکاری شرکت استرالیایی Premcar توسعه یافته است.
نوشته یحیی دادگر | 3 روز قبل
تویوتا تاندرا 2022
 برنامه های تویوتا خراب شد! تویوتا تاندرا 2022 لو رفت
به یکباره تویوتا اقدام به انتشار چند تصویر از نسل جدید پیکاپ تاندرا کرد که در آنها تمامی قسمت های این پیکاپ مشخص است.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
تیزر تویوتا تاندرا 2022
احتمال تجهیز به پیشرانه 3.5 لیتری توربوشارژ تیزر پیشرانه تویوتا تاندرا 2022
تویوتا تیزر جدیدی از پیکاپ تاندرا 2022 را منتشر کرده که در آن تمرکز اصلی این کمپانی ژاپنی روی پیشرانه تاندرا بوده است.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
فولکس واگن ترانسپورتر T7 مولتی ون
جذاب ترین ون جهان فولکس واگن ترانسپورتر T7 مولتی ون رونمایی شد
فولکس واگن مدت ها بود که خبر توسعه نسل جدید ترانسپورتر T7 را داده بود. سرانجام انتظار به پایان رسیده و فولکس واگن نسل جدید ترانسپورتر T7 مولتی ون رونمایی شده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
فورد ماوریک
کوچکترین عضو خانواده پیکاپ های فورد فورد ماوریک 2022 رونمایی شد
فورد در راستای گسترش سبد محصولات پیکاپ و کراس اوور خود، پیکاپ کامپکت جدیدی به نام ماوریک 2022 را معرفی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
KMC T8
رقیب هم وطن فوتون تانلند و دایون V5 ملاقات با KMC T8
کی ام سی T8 اولین پیکاپ شرکت کرمان موتور است که در بازارهای جهانی با نام جک T8 شناخته می‌شود و در واقع نسخه اصلاح شده و فیس لیفت شده جک T6 است.
نوشته رضا صفرآبادی فراهانی | 3 هفته قبل
فوتون تانلند فیس لیفت
رقیب قدرتمند جک T8 و آمیکو آسنا فوتون تانلند فیس لیفت در یک قدمی بازار ایران
فرصتی پیش آمد تا با فوتون تانلند فیس لیفت از نزدیک ملاقاتی داشته باشیم و در ادامه ویژگی ها و تجهیزات آن را به صورت مختصر برایتان بیان می کنیم.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
شارژ اوپل/واکسهال Movano
با چهار فاصله محور مختلف و سه ارتفاع سقف اوپل Movano در دو مدل الکتریکی و دیزلی رونمایی شد
شرکت اوپل و زیربرند آن واکسهال به تازگی نسل سوم ون Movano را رونمایی کرده اند که برای اولین برای این ون دارای مدلی تمام الکتریکی هم شده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل

آخرین اخبار کامیون ها و خودرو های تجاری

خودروهای تجاری اگرچه تیراژ تولید بسیار کمتری نسبت به خودروهای سواری دارند، اما با توجه به بالا بودن گردش مالی این صنعت، بسیاری از خودروسازان جهان تلاش کرده اند تا در زمینه تولید این محصولات نیز گام بردارند. قیمت خودروهای تجاری به مراتب بالاتر از خودروهای سواری است و این مساله اهمیت صنعت خودروسازی تجاری را دوچندان کرده است. امروز تولید خودروهای تجاری سنگین با تکنولوژی روز دنیا عجین شده و همواره اخبار خودروهای تجاری در کانون توجه رسانه ها قرار می گیرد. اخبار مربوط به پرفروش ترین کامیون های جهان، قوی ترین کشنده های جهان، لوکس ترین اتوبوس های جهان و مواردی از این قبیل همواره مورد توجه سایت خودرونویس خواهد بود.

انواع خودروهای تجاری

در حال حاضر خودروهایی نظیر کامیون، کامیونت، اتوبوس، مینی بوس، ون و پیکاپ به عنوان خودروهای تجاری قلمداد می شوند که با کاربری های مختلف به بازار عرضه می شوند. از همین رو است که صنعت کاربری سازی نیز در کنار صنعت خودروسازی تجاری رشد و نمو پیدا کرده است. محصولاتی مانند تریلر کمپرسی، تریلر تیغه، تریلر کفی، تریلر یخچالی، تریلر چادری، تریلر حمل خودرو، خودروبر، کانکس بانکی، جرثقیل، کامیون یخچال دار، کامیونت یخچال دار، وانت یخچال دار، تریلر، بونکر سیمان، میکسر بتون، تانکر نفتکش و دهها کاربری دیگر محصولاتی هستند که در کنار این صنعت رشد کرده اند و پیشتازان این صنعت شرکت های همچون ماموت، نادر، پویا، شایان و برخی دیگر از شرکت ها به شمار می روند.

خودروسازان تجاری جهان

بزرگترین خودروسازان تجاری جهان نیز شرکت هایی همچون بنز، ولوو، داف، اسکانیا، ایویکو، هینو، دانگ فنگ، تاتاموتورز، دایملر، رنو، ماک، ناویستار و پاکار هستند که بخش عمده ای از بازار جهانی کشنده ها را به خود اختصاص داده اند. در همین حال شرکت هایی همچون ولوو، اسکانیا، بنز و شرکت اژدهای طلایی چین به عنوان بزرگترین تولیدکنندگان اتوبوس و مینی بوس در جهان به شمار می روند.

خودروسازان تجاری ایران

در ایران نیز صنعت خودروسازی تجاری از رونق قابل قبولی برخوردار است. شرکت هایی همچون ایران خودرو دیزل (خاور سابق)، سایپا دیزل، بهمن دیزل، سیباموتور، ارس خودرو دیزل، آمیکو، زامیاد، ماموت دیزل، عقاب افشان، رانیران، رخش خودرو دیزل، کرمان دیزل، شهاب خودرو، ماد خودرو دیزل، آذهایتکس، کاوه دیزل، اسنا، مازیران، پیشرو دیزل، آکیا خودرو و چند شرکت دیگر در این صنعت فعالیت دارند.