خودرو های تجاری

تویوتا تاندرا 2022
به مراتب قدرتمندتر، لوکستر و زیباتر از نسل قبل تویوتا تاندرا 2022 رسما رونمایی شد
تویوتا به منظور آغاز یک رقابت تمام عیار جدید با رقبای آمریکایی مانند شورولت سیلورادو، رم 1500 و فورد F-150، نسل جدید پیکاپ فول سایز تاندرا 2022 را رونمایی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
تسلا سایبرتراک Cyberlandr کمپر
دارای چهار طبقه بازشو به صورت تلسکوپی کمپر CyberLandr تسلا سایبرتراک
کمپر CyberLandr یکی از اکسسوریهای پیکاپ سایبرتراک تسلا بوده که به صورت تلسکوپی باز شده و در قسمت حوض بار نصب می شود.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
فیات
شرایط فروش محصولات پارسیان موتور
شرکت پارسیان موتور نمایندگی رسمی فیات در ایران شرایط فروش ون فیات دوکاتو را اعلام کرد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 5 روز قبل
هوندا N-van کمپر
خانه سیار 4 متری! هوندا N-Van کمپر
هوندا پس از معرفی نسخه موبایل کافه N-Van، نسخه کمپر این خودرو را معرفی کرده که با وجود ابعاد بسیار کوچک، می توان یک شب در طبیعت را درون آن گذراند.
نوشته یحیی دادگر | 6 روز قبل
فورد F-150 هنسی
قاتل رم TRX استاندارد! فورد F-150 تیونینگ هنسی 775 اسب بخاری
درحالیکه فورد فعلا بازی را به رم TRX واگذار کرده، هنسی برای جذب طرفداران فورد F-150 اقدام به تیونینگ این پیکاپ کرده تا طرفداران این هیولا را شاد کند.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
صنعت-خودرو
در مصاحبه با یک کارشناس صنعت خودرو مطرح شد پیش بینی صنعت و بازار خودرو جهان در آینده
فرصتی پیش آمد تا با امیرحسن کاکایی کارشناس صنعت خودرو و استاد دانشگاه صحبتی در خصوص آمار جهانی تولید خودرو و آینده این صنعت داشته باشیم.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 هفته قبل
شورولت سیلورادو 2022
رقیب سرسخت فورد F-150 و رم 1500 شورولت سیلورادو 2022 رونمایی شد
شورولت نسخه 2022 سیلورادو را با پیشرانه های بروزرسانی شده، تکنولوژی های مدرن تر و همچنین یک نسخه آفرودی و توانمند ZR2 معرفی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
فولکس واگن ID Buzz
در نمایشگاه مونیخ 2021 صورت گرفت نسخه پروتوتایپ فولکس واگن ID Buzz معرفی شد
فولکس واگن در نمایشگاه مونیخ 2021 نسخه پروتوتایپ ID Buzz AD را معرفی کرده و قصد دارد نسخه خودران این خودرو را در سال 2025 و نسخه غیر خودران آن را سال آینده راهی بازار کند
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
آلفاموتور Wolf
دارای دو نسخه تک و دو موتوره آلفا Wolf پروتوتایپ معرفی شد
این خودرو پیکاپ Wolf بوده که قیمتی بین 36 تا 46 هزار دلار دارد. آلفاموتور بنا دارد که نسخه تولیدی این محصول را در سه ماه چهارم سال 2023 به بازار جهانی عرضه کند.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل
فورد ترانزیت کاستوم ناگت کمپر
دارای دو مدل اکتیو و تریل فورد ترانزیت کاستوم ناگت کمپر معرفی شد
فورد ترانزیت، پلتفرم بسیار خوبی را برای کمپرها ارائه می دهد و کمپانی های مختلفی تا به امروز کمپرهای مختلفی را بر پایه فورد ترانزیت توسعه داده اند.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل

آخرین اخبار کامیون ها و خودرو های تجاری

خودروهای تجاری اگرچه تیراژ تولید بسیار کمتری نسبت به خودروهای سواری دارند، اما با توجه به بالا بودن گردش مالی این صنعت، بسیاری از خودروسازان جهان تلاش کرده اند تا در زمینه تولید این محصولات نیز گام بردارند. قیمت خودروهای تجاری به مراتب بالاتر از خودروهای سواری است و این مساله اهمیت صنعت خودروسازی تجاری را دوچندان کرده است. امروز تولید خودروهای تجاری سنگین با تکنولوژی روز دنیا عجین شده و همواره اخبار خودروهای تجاری در کانون توجه رسانه ها قرار می گیرد. اخبار مربوط به پرفروش ترین کامیون های جهان، قوی ترین کشنده های جهان، لوکس ترین اتوبوس های جهان و مواردی از این قبیل همواره مورد توجه سایت خودرونویس خواهد بود.

انواع خودروهای تجاری

در حال حاضر خودروهایی نظیر کامیون، کامیونت، اتوبوس، مینی بوس، ون و پیکاپ به عنوان خودروهای تجاری قلمداد می شوند که با کاربری های مختلف به بازار عرضه می شوند. از همین رو است که صنعت کاربری سازی نیز در کنار صنعت خودروسازی تجاری رشد و نمو پیدا کرده است. محصولاتی مانند تریلر کمپرسی، تریلر تیغه، تریلر کفی، تریلر یخچالی، تریلر چادری، تریلر حمل خودرو، خودروبر، کانکس بانکی، جرثقیل، کامیون یخچال دار، کامیونت یخچال دار، وانت یخچال دار، تریلر، بونکر سیمان، میکسر بتون، تانکر نفتکش و دهها کاربری دیگر محصولاتی هستند که در کنار این صنعت رشد کرده اند و پیشتازان این صنعت شرکت های همچون ماموت، نادر، پویا، شایان و برخی دیگر از شرکت ها به شمار می روند.

خودروسازان تجاری جهان

بزرگترین خودروسازان تجاری جهان نیز شرکت هایی همچون بنز، ولوو، داف، اسکانیا، ایویکو، هینو، دانگ فنگ، تاتاموتورز، دایملر، رنو، ماک، ناویستار و پاکار هستند که بخش عمده ای از بازار جهانی کشنده ها را به خود اختصاص داده اند. در همین حال شرکت هایی همچون ولوو، اسکانیا، بنز و شرکت اژدهای طلایی چین به عنوان بزرگترین تولیدکنندگان اتوبوس و مینی بوس در جهان به شمار می روند.

خودروسازان تجاری ایران

در ایران نیز صنعت خودروسازی تجاری از رونق قابل قبولی برخوردار است. شرکت هایی همچون ایران خودرو دیزل (خاور سابق)، سایپا دیزل، بهمن دیزل، سیباموتور، ارس خودرو دیزل، آمیکو، زامیاد، ماموت دیزل، عقاب افشان، رانیران، رخش خودرو دیزل، کرمان دیزل، شهاب خودرو، ماد خودرو دیزل، آذهایتکس، کاوه دیزل، اسنا، مازیران، پیشرو دیزل، آکیا خودرو و چند شرکت دیگر در این صنعت فعالیت دارند.