اخبار خودرو جهان

تیزر هیوندای بایون 2021
پاسخ قاطع به تویوتا یاریس کراس و فورد پوما تیزر جدید هیوندای بایون منتشر شد
هیوندای تیزر دیگری از کوچکترین کراس اوور خود برای بازار اروپا به نام بایون منتشر کرده و قصد دارد که این خودرو را طی هفته های آینده رونمایی کند.
نوشته یحیی دادگر | 19 ساعت قبل
درگ ریس ب ام و سری 4 و آئودی A5
رقابت های کوپه های لوکس غیر عملکردی درگ ریس آئودی A5 کوپه با ب ام و 420i
درگ ریس میان آئودی A5 کوپه پایه و ب ام و 420i شاید هیجان زیادی نداشته باشد، اما افراد زیادی منتظر هستند تا ببیند عملکرد کدام یک از این دو کوپه 50 هزار دلاری بهتر است.
نوشته یحیی دادگر | 20 ساعت قبل
فولکس واگن ترامونت فیس لیفت
همزاد اطلس و ویژه بازار روسیه فولکس واگن ترامونت فیس لیفت معرفی شد
فولکس واگن اطلس در بازار روسیه با نام ترامونت عرضه می شود؛ این شرکت برای حفظ جذابیت این اسیووی بزرگ سایز در روسیه اقدام به معرفی نسخه فیس لیفت ترامونت کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 1 روز قبل
تیزر کابین مرسدس بنز EQA
فردا رونمایی می شود آخرین تیزر مرسدس بنز EQA منتشر شد
مرسدس بنز آخرین تیزر کراس اوور الکتریکی EQA را منتشر کرده و قصد دارد فردا چهارشنبه رسما این خودرو را رونمایی کند.
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
لوگو استلانتیس
حاصل ادغام پژو سیتروئن و فیات کرایسلر استلانتیس چهارمین خودروساز بزرگ جهان متولد شد
روز گذشته ادعام فیات کرایسلر با پژو سیتروئن فرانسه رسمی شد و به موجب آن چهارمین خودروساز بزرگ جهان با نام استلانتیس Stellantis متولد شد.
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
تیزر نیسان قشقایی
اعلام مشخصات فنی همراه با انتشار تصاویر رسمی تیزر نسل جدید نیسان قشقایی منتشر شد
نیسان تیزر نسل جدید کراس اوور جهانی محبوب قشقایی را منتشر کرده و همراه با آن به مشخصات فنی این خودروی جذاب نیز اشاره کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
رنو 5 پروتوتایپ
معرفی نسخه تولیدی در آینده نزدیک رنو 5 جدید با طراحی کلاسیک معرفی شد
رنو در اقدامی غافلگیرانه، نسخه پروتوتایپ رنو 5 جدید را در قالب یک هاچبک الکتریکی معرفی کرده و قصد دارد طی ماه های آتی نسخه تولیدی آن را نیز معرفی کند.
نوشته یحیی دادگر | 5 روز قبل
چشم انداز صنعت خودرو سال 2021
حضور پررنگ الکتریکی‌ها و وعده‌های بایدن تا استقبال مشتریان چشم‌ انداز صنعت خودرو در سال 2021
در این مطلب به عواملی می‌پردازیم که می‌توانند نقش مهمی در شکل‌ دهی صنعت خودرو در سال 2021 داشته باشند.
نوشته سعید سعیدی | 6 روز قبل
خودروی الکتریکی Blaze EV کلاسیک
با طراحی مشابه خودروهای قبل و بعد از جنگ جهانی معرفی خودروی الکتریکی Blaze EV کلاسیک
یک شرکت ژاپنی موفق به تولید خودروی الکتریکی سبک وزنی به نام Blaze EV کلاسیک شده که در طراحی آن از خودروهای زمان جنگ جهانی الگوبرداری شده است.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
خودروی مسابقه ای خودران Indy Autonomous و دالارا
پیشرفته ترین و سریع ترین خودروی بدون راننده خودروی مسابقه ای خودران Indy Autonomous و دالارا
شرکت Indy Autonomous Challenge یک خودروی مسابقه ای فوق پیشرفته خودران را رونمایی کرده که قرار است توسط تیم های دانشگاهی در اولین مسابقه خودران سرعتی جهان استفاده شود.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل

جدیدترین و مهمترین اخبار و تحولات خودروسازان جهان

اخبار خودرو جهان امروزه در کانون توجه بسیاری از رسانه های جهان قرار دارد. روند تغییر و تحولات صنعتی و تکنولوژیکی در بین خودروسازان بزرگ جهان روز به روز سرعت بیشتری به خود می گیرد و در چنین شرایطی شرکت های خودروسازی تلاش می کنند تا در عرصه اطلاع رسانی نیز با یکدیگر رقابت کنند. آنها به خوبی دریافته اند که برای دستیابی به سهم بازار خودرو بیشتر در تمام نقاط جهان و به ویژه بازارهای نوظهور خودرو باید تمرکز بیشتر بر روی رسانه ها داشته باشند.

خودروسازان جهان

در شرایط فعلی رقابت سختی بین کشورهای صنعتی جهان برای تصاحب بازارهای خودرو در جریان است. در این میان خودروسازان ژاپنی، خودروسازان آمریکایی، خودروسازان کره جنوبی، خودروسازان چینی، خودروسازان آلمانی، خودروسازان فرانسوی و برخی دیگر از خودروسازان در کشورهای مختلف جهان در بازار خودرو جهان رقابت سختی را دنبال می کنند. شرکت هایی همچون فولکس واگن، تویوتا، جنرال موتورز،هیوندای موتورز، فورد، نیسان موتورز، هوندا، فیات کرایسلر، رنو و پژو سیتروئن به عنوان 10 خودروساز برتر جهان و پرتیراژترین خودروساران جهان با یکدیگر رقابت می کنند.

بازار خودرو جهان

بزرگترین خودروسازان جهان برای دستیابی به سهم بیشتری از بازار خودرو همواره تلاش می کنند تا جدیدترین خودروها، سریع ترین خودروها و پیشرفته ترین خودروها را در مهمترین نمایشگاههای خودرو جهان به نمایش درآورده و در این رویدادهای معتبر بین المللی با یکدیگر رقابت کنند. امروزه رقابت در بازار خودرو جهان به قدری سخت و پیچیده شده که خودروسازان کوچکتر اگر نتوانند خود را به سطح خودروسازان بزرگ جهان نزدیک کنند یا باید از عرصه رقابت حذف شوند و یا با بزرگترها ادغام شوند. چه بسا در سالهای گذشته ادغام خودروسازان جهان یکی از راههای بقا در بازار خودرو بوده است.

پرفروش ترین خودروهای جهان

اگر نگاهی به جدول پرفروش ترین خودروهای جهان داشته باشیم متوجه می شویم که شرکت هایی همچون تویوتا، فورد، جیپ، هوندا، جنرال موتورز، نیسان و فولکس واگن همواره در صدر قرار داشته اند. به گونه ای که حتی تویوتا کرولا به عنوان پرفروش ترین خودرو تاریخ جهان شناخته می شود. از این رو خودرونویس تلاش می کند تا مهمترین اخبار روز خودرو این بخش را با تمرکز ویژه ای دنبال و منتشر کند.