اخبار خودرو جهان

تیزر کابین تویوتا تاندرا 2022
چشمگیر و زیبا مانند نمای بیرونی تصاویر کابین تویوتا تاندرا 2022 منتشر شد
تویوتا امروز تیزر دیگری از کابین نسل جدید پیکاپ تاندرا 2022 را منتشر کرده که ضمن نشان دادن برخی از ویژگی های این خودرو، اظهار کرده که رونمایی رسمی آن نزدیک است.
نوشته یحیی دادگر | 6 ساعت قبل
ولوو XC60
به لطف همکاری با شرکت Northvolt محقق شد ولوو XC60 تمام الکتریکی می شود
ولوو در مسیر تحقق استراتژی خود برای تبدیل شدن به خودروسازی تمام الکتریکی تا انتهای این دهه، شریک جدیدی را برای خود انتخاب کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 10 ساعت قبل
پورشه 911 GTS و تارگا
جای خالی بین کررا S و 911 توربو پر شد پورشه 911 GTS رونمایی شد
پورشه 911 GTS بین دو نسخه کررا S و توربو قرار می گیرد و قدرت تولیدی آن بیشتر از کررا S بوده و چندین به روزرسانی در راستای بهبود عملکرد در آن اعمال شده است.
نوشته یحیی دادگر | 12 ساعت قبل
پژو 308 SW استیشن
کاربردی تر از نسخه هاچبک با مشخصات فنی یکسان پژو 308 SW استیشن 2022 رونمایی شد
پژو نسل جدید 308 SW استیشن را رونمایی کرد تا به جنگ امپراتوری فولکس واگن در این سگمنت یعنی سئات لئون اسپورت تورر، اشکودا اکتاویا کمبی و فولکس واگن گلف واریانت برود.
نوشته یحیی دادگر | 14 ساعت قبل
داچیا داستر 2022 فیس لیفت
مدرن تر و بهینه تر از مدل پیشین داچیا داستر 2022 فیس لیفت لحظاتی پیش معرفی شد
زیربرند اقتصادی رنو یعنی داچیا لحظاتی پیش نسخه فیس لیفت میان دوره ای کراس اوور کوچک خود یعنی داستر را رونمایی کرد.
نوشته یحیی دادگر | 1 روز قبل
لکسوس LX 2022
مجهز به پیشرانه هیبریدی 480 اسب بخاری مشخصات فنی لکسوس LX 2022 فاش شد
به تازگی شایعات جدیدی در خصوص لکسوس LX جدید شنیده شده که در آنها به مشخصات فنی احتمالی این اسیووی لوکس و برخی از جزییات آن اشاره شده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
درگ آئودی R8 با TT RS با پورشه 911
رقابت 3400 اسب بخاری! درگ آئودی R8 و TT RS با پورشه 911
گروه Carwow در جدیدترین درگ ریس گروهی خود سه خودروی تیونینگ شده را گرد هم آورده که هر یک قدرتی فراتر از 1000 اسب بخار دارند.
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
نیسان ناوارا pro-4x warrior
توانمند هم در جاده و هم در آفرود نیسان ناوارا PRO-4X Warrior رقیب فورد رنجر
نیسان یک نسخه جدید به نام PRO-4X Warrior برای پیکاپ ناوارا معرفی کرده که این مدل را با همکاری شرکت استرالیایی Premcar توسعه یافته است.
نوشته یحیی دادگر | 3 روز قبل
مرسدس AMG G63 برابوس راکت 900
عضو جدید خانواده موشکی برابوس مرسدس AMG G63 برابوس راکت 900 ادیشن
برابوس در جدیدترین پروژه خود اقدام به تیونینگ مرسدس AMG G63 کرده و قدرت خود را در شخصی سازی این خودرو به همه نشان داده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
تویوتا تاندرا 2022
 برنامه های تویوتا خراب شد! تویوتا تاندرا 2022 لو رفت
به یکباره تویوتا اقدام به انتشار چند تصویر از نسل جدید پیکاپ تاندرا کرد که در آنها تمامی قسمت های این پیکاپ مشخص است.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل

جدیدترین و مهمترین اخبار و تحولات خودروسازان جهان

اخبار خودرو جهان امروزه در کانون توجه بسیاری از رسانه های جهان قرار دارد. روند تغییر و تحولات صنعتی و تکنولوژیکی در بین خودروسازان بزرگ جهان روز به روز سرعت بیشتری به خود می گیرد و در چنین شرایطی شرکت های خودروسازی تلاش می کنند تا در عرصه اطلاع رسانی نیز با یکدیگر رقابت کنند. آنها به خوبی دریافته اند که برای دستیابی به سهم بازار خودرو بیشتر در تمام نقاط جهان و به ویژه بازارهای نوظهور خودرو باید تمرکز بیشتر بر روی رسانه ها داشته باشند.

خودروسازان جهان

در شرایط فعلی رقابت سختی بین کشورهای صنعتی جهان برای تصاحب بازارهای خودرو در جریان است. در این میان خودروسازان ژاپنی، خودروسازان آمریکایی، خودروسازان کره جنوبی، خودروسازان چینی، خودروسازان آلمانی، خودروسازان فرانسوی و برخی دیگر از خودروسازان در کشورهای مختلف جهان در بازار خودرو جهان رقابت سختی را دنبال می کنند. شرکت هایی همچون فولکس واگن، تویوتا، جنرال موتورز،هیوندای موتورز، فورد، نیسان موتورز، هوندا، فیات کرایسلر، رنو و پژو سیتروئن به عنوان 10 خودروساز برتر جهان و پرتیراژترین خودروساران جهان با یکدیگر رقابت می کنند.

بازار خودرو جهان

بزرگترین خودروسازان جهان برای دستیابی به سهم بیشتری از بازار خودرو همواره تلاش می کنند تا جدیدترین خودروها، سریع ترین خودروها و پیشرفته ترین خودروها را در مهمترین نمایشگاههای خودرو جهان به نمایش درآورده و در این رویدادهای معتبر بین المللی با یکدیگر رقابت کنند. امروزه رقابت در بازار خودرو جهان به قدری سخت و پیچیده شده که خودروسازان کوچکتر اگر نتوانند خود را به سطح خودروسازان بزرگ جهان نزدیک کنند یا باید از عرصه رقابت حذف شوند و یا با بزرگترها ادغام شوند. چه بسا در سالهای گذشته ادغام خودروسازان جهان یکی از راههای بقا در بازار خودرو بوده است.

پرفروش ترین خودروهای جهان

اگر نگاهی به جدول پرفروش ترین خودروهای جهان داشته باشیم متوجه می شویم که شرکت هایی همچون تویوتا، فورد، جیپ، هوندا، جنرال موتورز، نیسان و فولکس واگن همواره در صدر قرار داشته اند. به گونه ای که حتی تویوتا کرولا به عنوان پرفروش ترین خودرو تاریخ جهان شناخته می شود. از این رو خودرونویس تلاش می کند تا مهمترین اخبار روز خودرو این بخش را با تمرکز ویژه ای دنبال و منتشر کند.