اخبار خودرو جهان

2024-mitsubishi-colt میتسوبیشی کلت 2023
گزینه مناسب برای واردات به ایران میتسوبیشی کلت 2023 یا رنو کلیو ریبج شده؟
میتسوبیشی سال نسل جدید ASX را به عنوان نسخه ریبج شده رنو کپچر رونمایی کرده بود و حال هم میتسوبیشی کلت 2023 به عنوان مدل ریبج شده رنو کلیو از راه رسیده است.
نوشته یحیی دادگر | 10 ساعت قبل
لکسوس TX تی ایکس 2024
همزاد لوکستر تویوتا گرند هایلندر لکسوس TX 2024 کراس اوور هفت نفره لوکس ژاپنی ها رونمایی شد
لکسوس به جای اینکه نسخه هفت نفره RX را معرفی کند، یک محصول جدید به نام لکسوس TX 2024 تی ایکس را رونمایی کرده که همان تویوتا گرند هایلندر لوکستر شده است.
نوشته یحیی دادگر | 18 ساعت قبل
2024-lexus-gx لکسوس GX جی ایکس
برادر لوکستر تویوتا پرادو نسل عوض کرد لکسوس GX 2024 رونمایی شد
لکسوس GX 2024 نسل جدید همزاد لوکس تویوتا پرادو بوده که به تازگی رونمایی شده است. بدین ترتیب نسل قبلی لکسوس جی ایکس پس از 13 سال سرانجام بازنشست شد.
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
ولوو EX30 برقی
دارای نسخه تک موتوره و دو موتوره ولوو EX30 ارزانترین خودروی برقی و سریع محصول تاریخ ولوو تا به امروز!
ولوو EX30 یک کراس اوور تمامی برقی بوده و کوچکترین شاسی بلند و خودروی برقی این خودروساز سوئدی تا به امروز است.
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
volkswagen-id.-buzz-lwb- فولکس واگن ID Buzz لانگ 2023
میکروباس محبوب ژرمن ها پس از 20 سال بازگشت فولکس واگن ID Buzz لانگ 2023 ون برقی محبوب ژرمن ها رونمایی شد
فولکس واگن ID Buzz 2023 در نسخه لانگ و فاصله بین دو محور بیشتر رونمایی شده و پس از 20 سال میکروباس جذاب آلمانی ها در قالب یک خودروی برقی دوباره زنده شده است
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
پژو 3008 مدل 2024 کابین پانورامیک i-cockpit
تکامل به سبک پژو کابین پژو 3008 مدل 2024 با سیستم پانورامیک i-Cockpit رونمایی شد
تصاویر کابین پژو 3008 مدل 2024 که از نسل جدید سیستم سرگرمی و اطلاع رسانی موسوم به پانورامیک i-Cockpit این برند فرانسوی بهره گرفته منتشر شده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
خودروهای چینی سهم تسخیر بازار اروپا و آمریکا 2023
عملکرد خیره کننده ام جی در بازار اروپا در سالهای اخیر آیا خودروهای چینی در حال تسخیر بازار اروپا و آمریکا هستند؟
صحبت های زیادی در خصوص عرضه خودروهای چینی در بازار اروپا و آمریکا شده و ادعا شده که خودروهای چینی در آینده نزدیک بازار اروپا و آمریکا را تسخیر می کنند.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
سایک مکسوس تریتوری Territory
رقیبی برای سانگ یانگ رکستون و لئو MX8 سایک مکسوس تریتوری Territory اسیووی فول سایز و توانمند چینی
سایک مکسوس تریتوری Saic Maxus Territory یک اسیووی فول سایز از این برند چینی بوده که به تازگی رونمایی شده و به بازار چین عرضه شده است.
نوشته یحیی دادگر | 5 روز قبل
lexus-lbx-2023 لکسوس LBX
دارای دو نسخه جلومحرک و تمام چرخ محرک لکسوس LBX همزاد لوکستر تویوتا یاریس کراس رونمایی شد
پیشتر شایعه هایی در خصوص نسخه لوکستر تویوتا یاریس کراس شنیده بودیم و حال لکسوس LBX به عنوان همزاد لوکس و پریمیوم یاریس کراس رونمایی شده است.
نوشته یحیی دادگر | 5 روز قبل
قیمت چری تیگو 9
از 21 هزار و 500 تا 28 هزار و 800 دلار قیمت چری تیگو 9 اعلام شد
چری تیگو 9 پرچمدار شاسی بلندهای این خودروساز چینی بوده که در نمایشگاه خودرو شانگهای 2023 رونمایی شده بود. حال قیمت تیگو 9 هم مشخص شده است.
نوشته یحیی دادگر | 6 روز قبل

جدیدترین و مهمترین اخبار و تحولات خودروسازان جهان

اخبار خودرو جهان امروزه در کانون توجه بسیاری از رسانه های جهان قرار دارد. روند تغییر و تحولات صنعتی و تکنولوژیکی در بین خودروسازان بزرگ جهان روز به روز سرعت بیشتری به خود می گیرد و در چنین شرایطی شرکت های خودروسازی تلاش می کنند تا در عرصه اطلاع رسانی نیز با یکدیگر رقابت کنند. آنها به خوبی دریافته اند که برای دستیابی به سهم بازار خودرو بیشتر در تمام نقاط جهان و به ویژه بازارهای نوظهور خودرو باید تمرکز بیشتر بر روی رسانه ها داشته باشند.

خودروسازان جهان

در شرایط فعلی رقابت سختی بین کشورهای صنعتی جهان برای تصاحب بازارهای خودرو در جریان است. در این میان خودروسازان ژاپنی، خودروسازان آمریکایی، خودروسازان کره جنوبی، خودروسازان چینی، خودروسازان آلمانی، خودروسازان فرانسوی و برخی دیگر از خودروسازان در کشورهای مختلف جهان در بازار خودرو جهان رقابت سختی را دنبال می کنند. شرکت هایی همچون فولکس واگن، تویوتا، جنرال موتورز،هیوندای موتورز، فورد، نیسان موتورز، هوندا، فیات کرایسلر، رنو و پژو سیتروئن به عنوان 10 خودروساز برتر جهان و پرتیراژترین خودروساران جهان با یکدیگر رقابت می کنند.

بازار خودرو جهان

بزرگترین خودروسازان جهان برای دستیابی به سهم بیشتری از بازار خودرو همواره تلاش می کنند تا جدیدترین خودروها، سریع ترین خودروها و پیشرفته ترین خودروها را در مهمترین نمایشگاههای خودرو جهان به نمایش درآورده و در این رویدادهای معتبر بین المللی با یکدیگر رقابت کنند. امروزه رقابت در بازار خودرو جهان به قدری سخت و پیچیده شده که خودروسازان کوچکتر اگر نتوانند خود را به سطح خودروسازان بزرگ جهان نزدیک کنند یا باید از عرصه رقابت حذف شوند و یا با بزرگترها ادغام شوند. چه بسا در سالهای گذشته ادغام خودروسازان جهان یکی از راههای بقا در بازار خودرو بوده است.

پرفروش ترین خودروهای جهان

اگر نگاهی به جدول پرفروش ترین خودروهای جهان داشته باشیم متوجه می شویم که شرکت هایی همچون تویوتا، فورد، جیپ، هوندا، جنرال موتورز، نیسان و فولکس واگن همواره در صدر قرار داشته اند. به گونه ای که حتی تویوتا کرولا به عنوان پرفروش ترین خودرو تاریخ جهان شناخته می شود. از این رو خودرونویس تلاش می کند تا مهمترین اخبار روز خودرو این بخش را با تمرکز ویژه ای دنبال و منتشر کند.