اخبار خودرو جهان

تویوتا لندکروزر سری 300 با کیت لیبرتی
به مراتب خشنتر از مدل استاندارد تویوتا لندکروزر 2022 با کیت بدنه لیبرتی واک
لیبرتی واک به تازگی یک کیت بدنه جدید برای تویوتا لندکروزر 2022 سری 300 عرضه کرده که نصب آن استایل خاص و پر ابهت تری به این اسیووی آفرودی می بخشد.
نوشته یحیی دادگر | 12 ساعت قبل
هوندا پاسپورت 2022
دارای نسخه آفرودی TrailSport هوندا پاسپورت 2022 رونمایی شد
با توجه به اینکه تب آفرود سواری در سالهای اخیر به شدت رایج شده، هوندا یک تریم آفرودی به ناک TrailSport برای کراس اوور پاسپورت هم معرفی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 13 ساعت قبل
هوندا br-v 2022
قیمت پایه معادل 500 میلیون تومان! نسل دوم هوندا BR-V 2022 رونمایی شد
هوندا امروز رسما نسل دوم کراس اوور BR-V 2022 را برای بازار آسیا و سایر کشورها رونمایی کرد که نسخه پایه آن به پول ایران قیمتی معادل 500 میلیون تومان دارد.
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
فورد اکسپدیشن 2022
رقیب جیپ واگونییر فورد اکسپدیشن 2022 رونمایی شد
فورد که قصد دارد از رقابت با اسیووی های فول سایز عقب بکشد، اقدام به معرفی نسخه بروزرسانی شده اکسپدیشن با دو مدل جدید برای 2022 کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
پورشه ماکان 2021
نسخه الکتریکی جای آن را خواهد گرفت خداحافظی با پورشه ماکان بنزینی در 2024
پورشه تحت تاثیر از قوانین سختگیرانه آلایندگی اروپا قصد دارد که نسخه بنزینی ماکان را در سال 2024 از تولید خارج کند و بدین ترتیب نسخه تمام الکتریکی جای آن را خواهد گرفت.
نوشته یحیی دادگر | 3 روز قبل
لوتوس Emira
مجهز به پیشرانه تویوتا لوتوس Emira جانشین شایسته اوورا و الیزه
لوتوس Emira در ماه جولای معرفی شده بود؛ ولی مشخصات و جزییات مربوط به آن، امروز توسط لوتوس منتشر شده است.
نوشته یحیی دادگر | 3 روز قبل
درگ پورشه 911 با نیسان GT-R و آکورا NSX
سریعترین خودروهای ژاپنی در مقابل 911 درگ پورشه 911 با نیسان GT-R و آکورا NSX
به نظر شما آیا آکورا NSX به کمک سیستم هیبریدی خود و نیسان GT-R به کمک سیستم انتقال قدرت خود می تواند جایگاه پورشه 911 را به عنوان پادشاه درگ ریس خدشه دار کنند؟
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
تویوتا تاندرا 2022
به مراتب قدرتمندتر، لوکستر و زیباتر از نسل قبل تویوتا تاندرا 2022 رسما رونمایی شد
تویوتا به منظور آغاز یک رقابت تمام عیار جدید با رقبای آمریکایی مانند شورولت سیلورادو، رم 1500 و فورد F-150، نسل جدید پیکاپ فول سایز تاندرا 2022 را رونمایی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
الکترون Truva
سال 2023 عرضه خواهد شد الکترون Truva با 1400 اسب بخار قدرت در راه است
شرکت الکترون پس از معرفی ابرخودرو الکتریکی Quasar، محصول دیگری به نام Truva را معرفی کرده که مجهز به پیشرانه الکتریکی 1400 اسب بخاریست.
نوشته یحیی دادگر | 5 روز قبل
هوندا N-van کمپر
خانه سیار 4 متری! هوندا N-Van کمپر
هوندا پس از معرفی نسخه موبایل کافه N-Van، نسخه کمپر این خودرو را معرفی کرده که با وجود ابعاد بسیار کوچک، می توان یک شب در طبیعت را درون آن گذراند.
نوشته یحیی دادگر | 6 روز قبل

جدیدترین و مهمترین اخبار و تحولات خودروسازان جهان

اخبار خودرو جهان امروزه در کانون توجه بسیاری از رسانه های جهان قرار دارد. روند تغییر و تحولات صنعتی و تکنولوژیکی در بین خودروسازان بزرگ جهان روز به روز سرعت بیشتری به خود می گیرد و در چنین شرایطی شرکت های خودروسازی تلاش می کنند تا در عرصه اطلاع رسانی نیز با یکدیگر رقابت کنند. آنها به خوبی دریافته اند که برای دستیابی به سهم بازار خودرو بیشتر در تمام نقاط جهان و به ویژه بازارهای نوظهور خودرو باید تمرکز بیشتر بر روی رسانه ها داشته باشند.

خودروسازان جهان

در شرایط فعلی رقابت سختی بین کشورهای صنعتی جهان برای تصاحب بازارهای خودرو در جریان است. در این میان خودروسازان ژاپنی، خودروسازان آمریکایی، خودروسازان کره جنوبی، خودروسازان چینی، خودروسازان آلمانی، خودروسازان فرانسوی و برخی دیگر از خودروسازان در کشورهای مختلف جهان در بازار خودرو جهان رقابت سختی را دنبال می کنند. شرکت هایی همچون فولکس واگن، تویوتا، جنرال موتورز،هیوندای موتورز، فورد، نیسان موتورز، هوندا، فیات کرایسلر، رنو و پژو سیتروئن به عنوان 10 خودروساز برتر جهان و پرتیراژترین خودروساران جهان با یکدیگر رقابت می کنند.

بازار خودرو جهان

بزرگترین خودروسازان جهان برای دستیابی به سهم بیشتری از بازار خودرو همواره تلاش می کنند تا جدیدترین خودروها، سریع ترین خودروها و پیشرفته ترین خودروها را در مهمترین نمایشگاههای خودرو جهان به نمایش درآورده و در این رویدادهای معتبر بین المللی با یکدیگر رقابت کنند. امروزه رقابت در بازار خودرو جهان به قدری سخت و پیچیده شده که خودروسازان کوچکتر اگر نتوانند خود را به سطح خودروسازان بزرگ جهان نزدیک کنند یا باید از عرصه رقابت حذف شوند و یا با بزرگترها ادغام شوند. چه بسا در سالهای گذشته ادغام خودروسازان جهان یکی از راههای بقا در بازار خودرو بوده است.

پرفروش ترین خودروهای جهان

اگر نگاهی به جدول پرفروش ترین خودروهای جهان داشته باشیم متوجه می شویم که شرکت هایی همچون تویوتا، فورد، جیپ، هوندا، جنرال موتورز، نیسان و فولکس واگن همواره در صدر قرار داشته اند. به گونه ای که حتی تویوتا کرولا به عنوان پرفروش ترین خودرو تاریخ جهان شناخته می شود. از این رو خودرونویس تلاش می کند تا مهمترین اخبار روز خودرو این بخش را با تمرکز ویژه ای دنبال و منتشر کند.