نگهداری خودرو

دلیل روغن سوزی و دود آبی خودرو
نشانه های روغن سوزی خودرو دلیل دود آبی خودرو چیست و علت آن خرابی چه قطعه ای است؟
در این مقاله قصد آن را داریم تا علت تولید دود آبی از خودرو را بررسی کنیم و بدانیم خرابی کدام قطعات سبب تولید چنین دودی از سیستم پیشرانه خودرو می شود.
نوشته زهرا صادقی | 1 ماه قبل
دلایل روشن شدن چراغ چک خودرو
قابل توجه تمامی رانندگان علل روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟
روشن شدن چراغ چک از مشکلی در سیستم خودرو و قطعات آن خبر می دهد، پس بلافاصله بعد از روشن شدن آن، اقدام به بررسی علل آن کنید.
نوشته زهرا صادقی | 1 ماه قبل
سرویس دوره ای خودرو
سرویس های دوره ای خودرو شامل چه مواردی می شود؟
در این مقاله به این موضوع پرداخته ایم که سرویس های دوره ای خودرو شامل چه مواردی می شوند.
نوشته زهرا صادقی | 1 ماه قبل
علت و نشانه خرابی ECU خودرو
علت و نشانه های خرابی ECU خودرو
در این مطلب علت های مختلف و نشانه های خرابی ECU خودرو و روش های تعمیر آن را مورد بررسی قرار داده ایم.
نوشته زهرا صادقی | 1 ماه قبل
لاستیک
خرید لاستیک دولتی و مراکز عرضه
یکی از راهکارهایی که می‌توان لاستیک مناسب و با کیفیت را با قیمت ارزان تهیه کنیم، خرید لاستیک دولتی است.
نوشته زهرا صادقی | 3 ماه قبل
 روش قلم گیری رنگ ماشین
لکه گیری رنگ ماشین امری بسیار ساده است، البته در صورتی که خسارات ایجاد شده در رنگ خودرو، عمیق نبوده و بدون ضربه زدن قابل ترمیم باشد.
نوشته زهرا صادقی | 3 ماه قبل
روش صفرشویی ماشین
صفر شویی فرآیندی است که طی آن شستشوی ماشین بصورت کامل انجام می گیرد. در این فرآیند بجز بخش های اصلی تمیز کردن عمیق اتاق، کاپوت و بدنه مد نظر قرار می گیرد.
نوشته زهرا صادقی | 3 ماه قبل
علت صدای چرخ ماشین
علت صدای غیر عادی از چرخ ها به دلایل زیادی بستگی دارد که گاهی هم می تواند خطرساز باشد و زندگی راننده و سرنشینان را تهدید کند .
نوشته زهرا صادقی | 4 ماه قبل
علت صدای سوپاپ به هنگام گاز دادن
علت صدای ناهنجار سوپاپ به هنگام گاز دادن چیست؟
در این مقاله قصد بررسی علت ایجاد صدای سوپاپ به هنگام فشردن پدال گاز خودرو را داریم تا رانندگان گرامی از علت این پدیده آگاهی داشته باشند.
نوشته زهرا صادقی | 4 ماه قبل
مقایسه عملکرد تایرهای ویژه خودروهای الکتریکی و درونسوز
کاهش نویز، بهبود مصرف انرژی و بهبود هندلینگ مقایسه عملکرد تایرهای ویژه خودروهای الکتریکی و درونسوز
انتخاب تایر مناسب برای خودرو، تاثیر زیادی روی عملکرد خودرو می گذارد. در این مطلب عملکرد تایرهای ویژه خودروهای الکتریکی با تایر معمولی را روی آئودی ای-ترون بررسی می کنیم.
نوشته زهرا صادقی | 4 ماه قبل

تعمیر و نگهداری خودرو همواره یکی از دغدغه های رانندگان است. در عین حال هزینه نگهداری خودرو، اجرت تعمیرات خودرو و دستمزد مکانیکی و همچنین قیمت لوازم یدکی از جمله مواردی است که ذهن مردم را درگیر خود می کند. از سوی دیگر بسیاری از مردم تلاش می کنند تا دستکم از نحوه تعمیر خودرو آشنایی یافته تا کمتر متحمل هزینه شوند. از همین رو مواردی همچون نحوه تعویض تسمه دینام، نحوه تعویض لنت ترمز، نحوه تعویض شمع خودرو و حتی نحوه تعویض لاستیک پنجر خودرو از جمله موضوعاتی است که مردم سعی می کنند آن را فرا بگیرند.

بهترین مکانیک

با این حال اگر مردم نیاز به مراجعه تعمیرگاه داشته باشند تلاش می کنند تا بهترین مکانیک در شهر خود را از طریق دوستان و آشنایان پرس و جو کنند. بهترین صافکار بدون رنگ، بهترین جلوبندی ساز، بهترین برقکار اتومبیل و مواردی از این قبیل حتما از جمله مواردی است که شما نیز به آن فکر می کنید. از سوی دیگر بهترین برندهای لوازم یدکی، بهترین تایر، بهترین باتری خودرو، بهترین روغن موتور و بهترین چراغ خودرو از جمله مواردی است که مورد توجه قرار دارد.

نرخ اجرت مکانیکی

در هنگام مراجعه به مکانیکی حتما دستمزد مکانیک و نرخ اجرت خدمات یکی از موضوعاتی است که ذهن مراجعه کنندگان را به خود مشغول می کند. خودرونویس تلاش می کند تا با تولید و انتشار مستمر محتوا در این زمینه شما را راهنمایی کند.