تست درایو

مرسدس بنز محمدرضا شجریان
بررسی مرسدس بنز W109 در یزد تجربه رانندگی با مرسدس بنز استاد شجریان
چند سال پیش طی سفری که به یزد داشتیم، فرصتی پیش آمد تا با مرسدس بنز W109 استاد محمدرضا شجریان دیداری داشته باشیم.
نوشته خشایار خسروی حقیقی | 3 هفته قبل
فورد اکونو لاین
کافه مارکو ملاقات با فورد اکونو لاین نسل دوم
ون‌ها یا خودرو‌های چند منظوره زمانی در رده خودرو‌های تجاری محسوب می‌شدند. با گذشت زمان و افزایش جمعیت، وظیفه جا‌‌به‌‌جایی‌ها را نیز بر عهده گرفتند.
نوشته خشایار خسروی حقیقی | 2 ماه قبل
شورولت بل‌ایر
گاومیش آمریکایی! بررسی شورولت بل‌ ایر سدان 1954
شورولت بل‌ایر، یک سدان بزرگ است که از سال 1950 به وسیله جنرال‌موتورز تولید شد و تولید آن تا سال 1981 ادامه داشت.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
بسترن بی سی
تجربه رانندگی با بسترن B30
بسترن یکی از زیرمجموعه‌های گروه خودروسازی FAW چین است که خودروهای میان‌رده با کیفیتی را تولید می‌کند.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
دی اس 6
لبخند رضایت! تجربه رانندگی با دی‌اس6
برند دی‌اس که نه تنها در ایران، در جهان نزدیک به پنج سال از استقلال آن به عنوان برند لوکس گروه PSA نمی‌گذرد، در بدو ورود به بازار ایران توانست طرفداران خودش را پیدا کند.
نوشته ارشیا عباسی | 2 ماه قبل
تویوتا C-HR
هوای جوانی تست درایو تویوتا C-HR
فرصتی پیش آمد تا با کراس اوور کامپکت جذاب تویوتا یعنی C-HR، ملاقاتی داشته باشیم. در این مطلب تجربه رانندگی و سواری خود با این خودروی جذاب را برایتان بازگو می کنم.
نوشته ارشیا عباسی | 2 ماه قبل
نمای جانبی آمیکو آسنا
در آرزوی فورد تست درایو آمیکو آسنا
در این مطلب اولین محصول پیکاپ آمیکو، یعنی آسنا را مورد بررسی قرار داده و تجربه خود در سواری جاده ای و خارج از جاده ای با این خودرو را بازگو می کنم.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
دنا پلاس
تلاشی برای به‌روز شدن تجربه رانندگی با دنا پلاس‌
ایران‌خودرو پس از گذشت مدتی از عرضه دنا، به فکر فیس لیفت این خودرو افتاد و برای حفظ جذابیت دنا، یک مدل جدید مجهز‌تر به نام دنا پلاس را با تغییرات ظاهری به بازار عرضه کرد.
نوشته یحیی دادگر | 3 ماه قبل
شورولت ایمپالا
آهوی 46 ساله تجربه رانندگی با شورولت ایمپالا کوپه مدل 1972
شورولت ایمپالا در سال 1958 به عنوان مجهزترین تریم شورولت بل ایر توسط جنرال موتورز به بازار عرضه شد ایمپالا در آن زمان گران قیمت‌ترین خودروی سواری شورولت محسوب میشد.
نوشته یحیی دادگر | 3 ماه قبل
دنا پلاس
به یاد جوانان تجربه رانندگی با ایکو دنا پلاس توربو
 دنا پلاس اولین تلاش موفق ایران خودرو در راستای فیس لیفت سمند است.
نوشته یحیی دادگر | 3 ماه قبل

تست درایو جدیدترین خودروهای ایران و جهان

تست درایو و گزارش هایی مبتنی بر تجربه رانندگی یکی از مهمترین رویکردهای رسانه ها و مجلات تخصصی خودرو در کشورهای مختلف دنیا به شمار می رود تا بر اساس آن بتوانند ضمن تولید محتوای مفید برای مخاطبان، آنها را در راستای خرید خودرو راهنمایی کنند. امروزه تهیه گزارش تست درایو مورد توجه خودروسازان نیز قرار گرفته و آنها به درستی دریافته اند که بررسی تخصصی خودروهای جدید توسط خبرنگاران و روزنامه نگاران متخصص در این حوزه می تواند به رشد صنعتی آنها کمک کند. در چنین شرایطی تست درایو خودرو در شرایط مختلف و در محیط های متفاوت نیز مورد توجه قرار گرفته است.

مقایسه خودرو

مقایسه خودرو یکی از روشهای جذابی است که روزنامه نگاران و خودرونویسان تلاش می کنند به واسطه ان مخاطب بیشتری را جذب کنند. از این رو مقایسه مشخصات فنی خودرو های بازار ایران و همچنین مقایسه امکانات خودرو های داخلی و خارجی از نظر تجهیزات ایمنی و تجهیزات رفاهی و مقایسه شتاب، سرعت خودرو ، قدرت موتور، گشتاور موتور و یا حتی مقایسه چند خودرو هم کلاس از این دست گزارش ها است و مورد توجه خوانندگان قرار می گیرد و رسانه های تخصصی خودرو نیز توجه ویژه ای به آن دارند. زیرا با این رویکرد بهتر می توانند مخاطبان خود را در زمینه خرید خودرو راهنمایی کنند.

تست تصادف

انتشار مطالب، ویدیوها و عکس هایی از تست تصادف خودروهای مختلف برای بسیاری از خوانندگان و مخاطبان نشریات و رسانه های تخصصی خودرو حایز اهمیت است. تمام کسانی که به سیستم ایمنی خودرو و مقاومت خودرو در هنگام تصادف اهمیت می دهند، مایلند نسبت به عملکرد سیتم های ایمنی خودرو مانند کمربند ایمنی، ایربگ، دریافت ضربه و دیگر موارد آگاهی داشته باشند. به ویژه عملکرد کیسه هوا و سیستم ایمنی عابر پیاده یکی از این موارد است. زیرا در تصادف رانندگی و واژگونی خودرو این موارد برای بسیاری از رانندگان اهمیت دارد.

تست سرعت

برای عاشقان سرعت به طور حتم تست سرعت و تست درگ یک موضوع بسیار مهم به شمار می رود. به همین دلیل بسیاری از خودروسازان تلاش می کنند تا در پیست اتومبیلرانی این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهند و با انتشار ویدیوهای آن قدرت خود را به رخ دیگر رقبا بکشانند. طی سالهای اخیر مسابقه درگ و مسابقه دریفت علاقه مندان زیادی پیدا کرده است و همواره شاهد مسابقاتی از این قبیل حتی با حمایت فدراسیون اتومبیلرانی هستیم.  امروزه حتی احداث جاده تست اختصاصی و مرکز آزمون جاده ای نیز مورد توجه خودروسازان است و در این مسیرهای آزمون های خودرو در شرایط مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرد.