تست درایو

تیکو8 پرو
درگ ریس تیگو8 پرو با نیسان ایکس تریل تست و بررسی ویدیویی تیگو8 پرو
طی چند روزی که تیگو8 پرو در اختیارمان قرار داشت، به بررسی این خودرو پرداختیم و طی یک ویدیو جامع تمام ویژگی های تیگو8 پرو مدیران خودرو را برایتان بازگو کرده ایم.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
دایون Y5
به زودی توسط ایلیا موتور عرضه می شود تست درایو دایون Y5
فرصتی پیش آمد تا دایون Y5 را در پیست آفرودی و آنرودی آیلند تست و بررسی کنیم و در ادامه ویژگی های این اسیووی آفرودی را بیان می کنیم.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
پژو 208
بچه شیر دوست داشتنی تست درایو پژو 208
فرصتی دست داد تا به لطف یکی از دوستانمان که ساکن اروپا هستند، چند ساعتی را با پژو ۲۰۸ که برنده‌ جایزه خودرو سال اروپا در سال ۲۰۲۰ نیز شده، بگذرانیم.
نوشته رضا صفرآبادی فراهانی | 3 هفته قبل
ام وی ام ایکس پرو 22
لوکستر، زیباتر و مدرن تر تست درایو ام وی ام ایکس 22 پرو در پیست آزادی
فرصتی دست داد تا در پیست آزادی نسخه فیس لیفت ایکس 22 را با پسوند پرو تست کنیم و در ادامه به بررسی تغییرات این نسخه برای شما خواهیم پرداخت.
نوشته رضا صفرآبادی فراهانی | 1 ماه قبل
نمای عقب آریزو5 توربو فیس لیفت
لوکستر و زیباتر از مدل قبل تست درایو آریزو5 فیس لیفت در پیست
روز پنج شنبه فرصتی پیش آمد تا با آریزو5 فیس لیفت در پیست آزاد تجربه رانندگی کوتاهی داشته باشیم و در ادامه به بررسی ویژگی های این خودرو می پردازیم.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
تست درایو تارا
رانندگی با مدل دنده ای و ملاقات با مدل اتوماتیک تست تارا ایران خودرو در پیست آزادی
فرصتی پیش آمد تا با ایکو تارا در پیست آزادی ملاقاتی داشته باشیم و در این مطلب تجربه رانندگی و عملکرد این سدان پرچمدار ایران خودرو را برایتان بازگو کرده ایم.
نوشته یحیی دادگر | 3 ماه قبل
پژو 5008
بزرگ و کارآمد ملاقات با پژو 5008
با کمک یکی از دوستان فرصتی دست داد تا در کشور سوئد چند ساعتی را با پژو ۵۰۰۸ مدل ۲۰۱۹ بگذرانیم که ماحصل این تست و بررسی را برای شما می ‌نویسیم.
نوشته رضا صفرآبادی فراهانی | 3 ماه قبل
کوییک R
رقیب اصلی پژو 206 در بازار کوییک R بخریم یا نه؟
سایپا سرانجام با عرضه کوییک توانست برای پرطرفدارترین هاچبک بازار ایران یعنی پژو 206 رقیب تراشی کند و از بازار هاچبک های اقتصادی سهم خوبی را به خود اختصاص داد.
نوشته رضا صفرآبادی فراهانی | 4 ماه قبل
آمیکو آسنا
بررسی قابلیت های بیراهه نوردی آفرود با آمیکو آسنا
آسنا بزرگترین پیکاپ حال حاضر ایران از نظر طول بوده و یکی از توانمندترین ها در زمینه بیراهه نوردیست، فرصتی پیش آمد تا با آمیکو آسنا یک رانندگی در مسیری ناهموار داشته باشیم
نوشته یحیی دادگر | 5 ماه قبل
فیدلیتی
هفته اول تیر با قیمت زیر 700 میلیون تومان عرضه می شود ملاقات با فیدلیتی بهمن موتور
روز گذشته فرصتی پیش آمد تا با فیدلیتی بهمن موتور ملاقاتی داشته باشیم و در این مطلب تجربه کوتاه رانندگی خودم را با فیدلیتی برایتان بازگو کرده ام.
نوشته یحیی دادگر | 6 ماه قبل

تست درایو جدیدترین خودروهای ایران و جهان

تست درایو و گزارش هایی مبتنی بر تجربه رانندگی یکی از مهمترین رویکردهای رسانه ها و مجلات تخصصی خودرو در کشورهای مختلف دنیا به شمار می رود تا بر اساس آن بتوانند ضمن تولید محتوای مفید برای مخاطبان، آنها را در راستای خرید خودرو راهنمایی کنند. امروزه تهیه گزارش تست درایو مورد توجه خودروسازان نیز قرار گرفته و آنها به درستی دریافته اند که بررسی تخصصی خودروهای جدید توسط خبرنگاران و روزنامه نگاران متخصص در این حوزه می تواند به رشد صنعتی آنها کمک کند. در چنین شرایطی تست درایو خودرو در شرایط مختلف و در محیط های متفاوت نیز مورد توجه قرار گرفته است.

مقایسه خودرو

مقایسه خودرو یکی از روشهای جذابی است که روزنامه نگاران و خودرونویسان تلاش می کنند به واسطه ان مخاطب بیشتری را جذب کنند. از این رو مقایسه مشخصات فنی خودرو های بازار ایران و همچنین مقایسه امکانات خودرو های داخلی و خارجی از نظر تجهیزات ایمنی و تجهیزات رفاهی و مقایسه شتاب، سرعت خودرو ، قدرت موتور، گشتاور موتور و یا حتی مقایسه چند خودرو هم کلاس از این دست گزارش ها است و مورد توجه خوانندگان قرار می گیرد و رسانه های تخصصی خودرو نیز توجه ویژه ای به آن دارند. زیرا با این رویکرد بهتر می توانند مخاطبان خود را در زمینه خرید خودرو راهنمایی کنند.

تست تصادف

انتشار مطالب، ویدیوها و عکس هایی از تست تصادف خودروهای مختلف برای بسیاری از خوانندگان و مخاطبان نشریات و رسانه های تخصصی خودرو حایز اهمیت است. تمام کسانی که به سیستم ایمنی خودرو و مقاومت خودرو در هنگام تصادف اهمیت می دهند، مایلند نسبت به عملکرد سیتم های ایمنی خودرو مانند کمربند ایمنی، ایربگ، دریافت ضربه و دیگر موارد آگاهی داشته باشند. به ویژه عملکرد کیسه هوا و سیستم ایمنی عابر پیاده یکی از این موارد است. زیرا در تصادف رانندگی و واژگونی خودرو این موارد برای بسیاری از رانندگان اهمیت دارد.

تست سرعت

برای عاشقان سرعت به طور حتم تست سرعت و تست درگ یک موضوع بسیار مهم به شمار می رود. به همین دلیل بسیاری از خودروسازان تلاش می کنند تا در پیست اتومبیلرانی این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهند و با انتشار ویدیوهای آن قدرت خود را به رخ دیگر رقبا بکشانند. طی سالهای اخیر مسابقه درگ و مسابقه دریفت علاقه مندان زیادی پیدا کرده است و همواره شاهد مسابقاتی از این قبیل حتی با حمایت فدراسیون اتومبیلرانی هستیم.  امروزه حتی احداث جاده تست اختصاصی و مرکز آزمون جاده ای نیز مورد توجه خودروسازان است و در این مسیرهای آزمون های خودرو در شرایط مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرد.