اخبار خودرو ایران

ماشین خودرو رنگی سیاه و سفید ایران خودرو
امکان تولید خودروهایی دو رنگ در کنار گسترش چشمگیر تنوع رنگی محصولات عرضه خودروهای رنگی توسط ایران خودرو برای زیباسازی شهرها
در هیچ کشوری جز ایران تا این حد خرید خودرو با رنگ های بی روح و خنثی مانند سفید و مشکی و رنگ هایی از این خانواده طرفدار ندارد.
نوشته یحیی دادگر | 4 ساعت قبل
سوددهی و رشد تیراژ تولید ایران خودرو دیزل تحول و پایان زیان انباشته
جهش تولید و جلوگیری از تولید ناقص شاه کلید نجات ایران خودرو دیزل تبدیل ایران خودرو دیزل از ورشکسته ترین به سودده ترین خودروساز کشور طی دو سال
ایران خودرو دیزل طی کمتر از دو سال از ورشکسته ترین خودروساز کشور، به سودده ترین و یکی از موفق ترین خودروسازان ایران تبدیل شده و رکورد تولید سال 1400 را طی 6 ماه شکست.
نوشته یحیی دادگر | 1 روز قبل
ماشین تارا برقی الکتریکی ایران خودرو جتکو
قادر به پیمایش 300 کیلومتر در حالت شارژ کامل ماشین تارا برقی در نسخه نیمه صنعتی رونمایی شد
تارا برقی در نسخه نیمه صنعتی صبح امروز طی مراسمی در شرکت دانش بنیان جتکو رونمایی شد.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
جتکو دانش بنیان تولید خودروی الکتریکی تارا برقی
در حاشیه رونمایی اولین نسخه نیمه صنعتی تارا برقی مطرح شد جتکو به دانش طراحی و تولید خودروهای برقی دست یافت
شرکت دانش بنیان جتکو یکی از زیرمجموعه های ایران خودرو بوده که به دانش تولید خودروهای الکتریکی دست یافته که این دانش در خودروی تارا برقی قابل مشاهده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
مقایسه هایما 8S با لاماری ایما
رقابت جذابترین کراس اوورهای چینی بازار ایران مقایسه هایما 8S با لاماری ایما
در این مطلب قصد داریم مقایسه ای بین هایما 8S ایران خودرو و لاماری ایما آرین پارس موتور داشته باشیم و ویژگی های این دو کراس اوور تازه وارد را با یکدیگر مقایسه کرده ایم.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
مدیران خودرو و مسیر قله کیفیت و استاندارد کسب جایگاه سوم خدمات پس از فروش توسط مدیران خودرو
«مدیران خودرو» در حوزه خدمات پس از فروش صنعت خودرو کشور، در سال 1400 در بالاترین رده‌ها بین 16 شرکت خودرویی کشور قرار گرفت.
نوشته تحریریه خودرونویس | 2 هفته قبل
جک J4 برقی الکتریکی نمایشگاه ونزوئلا کرمان موتور مپنا
نمایش جک J4 برقی محصول مشترک کرمان موتور و مپنا در ونزوئلا
در نمایشگاه علمی، فناوری و صنعتی مشترک ایران و ونزوئلا، خودروی جک J4 برقی که با همکاری مشترک کرمان موتور و شرکت مپنا توسعه یافته هم به نمایش گذاشته شده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
استقبال گسترده از ایکس 55 پرو در پنحمین رویداد خودرویی سال 1401 حضور مدیران خودرو با برند ام وی ام در نمایشگاه خودرو شمال
مدیران ‌خودرو به‌ عنوان یکی از بزرگ‌ترین فعالان صنعت خودرو ایران با برند ام وی ام در نمایشگاه خودرو شمال 1401 واقع در قائم شهر حضور یافت.
نوشته تحریریه خودرونویس | 2 هفته قبل
همکاری راننده فرمول دو کوروش محمدخانی با فونیکس تیگو 8 پرو مدیران خودرو
آغاز همکاری برند فونیکس با کوروش محمدخانی راننده فرمول دو سوار بر تیگو 8 پرو مدیران خودرو
کوروش محمدخانی راننده مسابقات اتومبیلرانی همکاری خود را با برند فونیکس مدیران خودرو آغاز کرده است.
نوشته تحریریه خودرونویس | 3 هفته قبل
رژه مشتریان ام وی ام ایکس 55 پرو در تهران (7)
رژه مالکان ایکس 55 پرو در خیابان های تهران
ایکس 55 پرو در مدت زمان کم حضورش نشان داده که محصولی کارآمد با تکنولوزی پیشرفته و متناسب با نیاز بازار است.
نوشته تحریریه خودرونویس | 3 هفته قبل

تازه ترین اخبار و رویدادهای صنعت و بازار خودرو ایران

اخبار خودرو ایران همواره مورد توجه دامنه وسیعی از مخاطبان بوده و خودرونویس تلاش می کند تا اخبار جامع، صحیح و دقیق را منتشر کند. با توجه به اینکه امروزه خودرو نقش مهمی در زندگی مردم و رفاه اجتماعی دارد هر فردی قبل از اقدام برای خرید خودرو و حتی برای فروش خودرو نیم نگاهی به اخبار روز بازار خودرو و همچنین قیمت روز خودرو دارد. بنا براین انتشار دقیق اخبار صنعت خودرو ایران و تحولات بازار خودرو در کانون توجه رسانه های پیشرو قرار گرفته است. از همین رو سایت خودرونویس تلاش می کند تا این تغییر و تحولات را دقیق و موشکافانه مورد توجه قرار دهد.

خودروسازان ایران

در حال حاضر علاوه بر سایپا و ایران خودرو تعداد قابل توجهی از خودروسازان بخش خصوصی نیز در صنعت خودرو فعالیت می کنند که هر کدام بخشی از سهم بازار خودرو را هرچند به میزان محدود در اختیار گرفته اند. شرکت هایی مانند مدیران خودرو، کرمان موتور، بهمن موتور، کارمانیا، خودروسازان بم، خودروسازان راین، خودروسازی فردا، آذویکو، سیف خودرو، پارس خودرو، دیار خودرو، آمیکو و تعدادی از خودروسازان تجاری کشور از جمله شرکت هایی هستند که در این صنعت فعالیت می کنند که عمده آنها خودروسازان بخش خصوصی به شمار می رود و سهم اندکی از بازار خودرو ایران را در اختیار دارند. البته بسیاری از این خودروسازان طی سالهای اخیر از طریق همکاری با خودروسازان چینی فعالیت خود را گسترش داده اند و توانسته اند جایگاه قابل قبولی را برای خودروهای چینی در بازار ایران فراهم کنند.

بازار خودرو ایران

بازار خودرو ایران همواره دوره های متفاوتی را تجربه کرده است. در زمان هایی که واردات خودرو آزاد بوده رقابت فشرده ای بین واردکنندگان خودرو و خودروسازان ایران وجود داشته است. اما با توجه به ابنکه بازار خودرو همواره تشنه خودروهای جدید بوده خودروهای وارداتی با اقبال عمومی مواجه بوده است. علاقه فراوان مردم به خودروهای مدرن، خودروهای کم مصرف و البته در سالهای اخیر خودروهای شاسی بلند رقابت را برای خودروسازان داخلی سخت تر کرده است. از همین رو خودرونویس همواره تلاش می کند تا تحولات صنعت و بازار خودرو را مورد توجه قرار دهد.

خرید خودرو در ایران

در شرایط فعلی خرید خودرو در ایران از روش های سنتی فاصله گرفته و هر خریداری قبل از مراجعه به نیازمندی های خودرو و یا آگهی خرید و فروش خودرو تلاش می کند تا اطلاعات خودروها را مطالعه و سپس نسبت به خرید خودرو اقدام کند. از همین رو خودرونویس با تکیه بر تجربه همکاران خود اخبار روز خودرو را پوشش داده و تلاش می کند تا اطلاعات دقیقی را به مخاطبان ارائه دهد.