اخبار خودرو ایران

فستیوال فروش اعتباری ب ام و و مینی پرشیا خودرو
فستیوال سراسری فروش اعتباری ب ام و و مینی پرشیا خودرو
شرکت پرشیا خودرو در جدیدترین طرح فروش خودرو، اقدام به برگزاری فستیوال فروش ویژه اعتباری خودروهای ب‌ام‌و و مینی نموده است.
نوشته یحیی دادگر | 7 ساعت قبل
فرمول قیمت گذاری شورای رقابت چیست؟
قیمت گذاری دستوری، میلی و سلیقه ای شورای رقابت فرمول قیمت گذاری شورای رقابت چیست؟
فرمول قیمت گذاری شورای رقابت چیست و این شورا بر چه اساسی ارزش خودروها را تعیین می کند؟
نوشته یحیی دادگر | 16 ساعت قبل
اتوبوس کارکرده
ابلاغ مصوبه واردات ۲ هزار دستگاه اتوبوس کارکرده
محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت برای واردات ۲ هزار دستگاه اتوبوس بین شهری کارکرده با عمر کمتر از پنج سال را به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 19 ساعت قبل
نمایشگاه خودرو شیراز 1402
حضور پررنگ خودروسازان در نمایشگاه خودرو شیراز رونمایی از 10 خودرو جدید در نمایشگاه خودرو شیراز 1402
در بیستمین نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز 1402 بیش از 10 رونمایی از خودروهای جدید برنامه‌ریزی شده است.
نوشته تحریریه خودرونویس | 2 روز قبل
جتا VS5 با ماموت خودرو به ایران می آید
رد پای فولکس واگن در ایران جتا VA3، VS5 و VS7 با ماموت خودرو به ایران می‌ آیند
محصولات برند جتا شامل سه خودرو سدان VA3، کراس اوورهای VS5 و VS7 به عنوان زیرشاخه‌ ای از گروه فولکس‌ واگن به زودی در ایران توسط ماموت خودرو به صورت وارداتی عرضه می‌شوند.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
اتوبوس‌های-۳کابین
ورود اتوبوس‌های ۳کابین به تهران
عضو شورای اسلامی شهر تهران در صد و هفتمین دیدار مردمی خود با شهروندان، از ورود اتوبوس‌های ۳کابین از مهرماه خبر داد که تا کنون در کشور مشاهده نشده است.
نوشته تحریریه خودرونویس | 4 روز قبل
عرضه کارا تک کابین و دو کابین در بورس کالا
تعداد 500 دستگاه وانت کارا تک کابین و دوکابین سه شنبه 23 خرداد با قیمت پایه توسط گروه بهمن در بورس کالا عرضه خواهد شد
نوشته تحریریه خودرونویس | 4 روز قبل
عدم تامین و تخصیص به موقع ارز چالش جدی خودروسازان
مدیر بازاریابی آرین پارس موتور اعلام کرد که تامین و تخصیص ارز به چالش جدی خودروسازان تبدیل شده و در صورت ادامه این روند تحویل خودرو با تاخیر مواجه می شود
نوشته تحریریه خودرونویس | 4 روز قبل
خودروهای چینی سهم تسخیر بازار اروپا و آمریکا 2023
عملکرد خیره کننده ام جی در بازار اروپا در سالهای اخیر آیا خودروهای چینی در حال تسخیر بازار اروپا و آمریکا هستند؟
صحبت های زیادی در خصوص عرضه خودروهای چینی در بازار اروپا و آمریکا شده و ادعا شده که خودروهای چینی در آینده نزدیک بازار اروپا و آمریکا را تسخیر می کنند.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
پرشیا خودرو تخفیف ویژه روز محیط زیست
تخفیف های پرشیا خودرو ویژه روز محیط زیست
پرشیا خودرو نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش ب ام و و مینی در ایران تخفیف های ویژه ای را به مناسبت روز محیط زیست در بخش خدمات در نظر گرفته است.
نوشته تحریریه خودرونویس | 5 روز قبل

تازه ترین اخبار و رویدادهای صنعت و بازار خودرو ایران

اخبار خودرو ایران همواره مورد توجه دامنه وسیعی از مخاطبان بوده و خودرونویس تلاش می کند تا اخبار جامع، صحیح و دقیق را منتشر کند. با توجه به اینکه امروزه خودرو نقش مهمی در زندگی مردم و رفاه اجتماعی دارد هر فردی قبل از اقدام برای خرید خودرو و حتی برای فروش خودرو نیم نگاهی به اخبار روز بازار خودرو و همچنین قیمت روز خودرو دارد. بنا براین انتشار دقیق اخبار صنعت خودرو ایران و تحولات بازار خودرو در کانون توجه رسانه های پیشرو قرار گرفته است. از همین رو سایت خودرونویس تلاش می کند تا این تغییر و تحولات را دقیق و موشکافانه مورد توجه قرار دهد.

خودروسازان ایران

در حال حاضر علاوه بر سایپا و ایران خودرو تعداد قابل توجهی از خودروسازان بخش خصوصی نیز در صنعت خودرو فعالیت می کنند که هر کدام بخشی از سهم بازار خودرو را هرچند به میزان محدود در اختیار گرفته اند. شرکت هایی مانند مدیران خودرو، کرمان موتور، بهمن موتور، کارمانیا، خودروسازان بم، خودروسازان راین، خودروسازی فردا، آذویکو، سیف خودرو، پارس خودرو، دیار خودرو، آمیکو و تعدادی از خودروسازان تجاری کشور از جمله شرکت هایی هستند که در این صنعت فعالیت می کنند که عمده آنها خودروسازان بخش خصوصی به شمار می رود و سهم اندکی از بازار خودرو ایران را در اختیار دارند. البته بسیاری از این خودروسازان طی سالهای اخیر از طریق همکاری با خودروسازان چینی فعالیت خود را گسترش داده اند و توانسته اند جایگاه قابل قبولی را برای خودروهای چینی در بازار ایران فراهم کنند.

بازار خودرو ایران

بازار خودرو ایران همواره دوره های متفاوتی را تجربه کرده است. در زمان هایی که واردات خودرو آزاد بوده رقابت فشرده ای بین واردکنندگان خودرو و خودروسازان ایران وجود داشته است. اما با توجه به ابنکه بازار خودرو همواره تشنه خودروهای جدید بوده خودروهای وارداتی با اقبال عمومی مواجه بوده است. علاقه فراوان مردم به خودروهای مدرن، خودروهای کم مصرف و البته در سالهای اخیر خودروهای شاسی بلند رقابت را برای خودروسازان داخلی سخت تر کرده است. از همین رو خودرونویس همواره تلاش می کند تا تحولات صنعت و بازار خودرو را مورد توجه قرار دهد.

خرید خودرو در ایران

در شرایط فعلی خرید خودرو در ایران از روش های سنتی فاصله گرفته و هر خریداری قبل از مراجعه به نیازمندی های خودرو و یا آگهی خرید و فروش خودرو تلاش می کند تا اطلاعات خودروها را مطالعه و سپس نسبت به خرید خودرو اقدام کند. از همین رو خودرونویس با تکیه بر تجربه همکاران خود اخبار روز خودرو را پوشش داده و تلاش می کند تا اطلاعات دقیقی را به مخاطبان ارائه دهد.