اخبار خودرو ایران

ایران خودرو تارا
مقایسه ایران خودرو تارا با رقبای مطرح خارجی
در این مطلب قصد داریم ایران خودرو تارا را با برخی از رقبای وارداتی و مونتاژی موجود در بازار ایران مقایسه کنیم.
نوشته یحیی دادگر | 2 ساعت قبل
تیگو 5
بررسی بازار تیگو 5 اکسلنت و قیمت آن از ۱۳۹۷
در این مطلب به بررسی بازار تیگو 5 اکسلنت و قیمت آن از سال 1397 پرداخته ایم .
نوشته تحریریه خودرونویس | 5 ساعت قبل
ریگان خودرو
استارت تولید کوپا و JMC S350 زده شد مدیرعامل جدید ریگان خودرو معرفی شد
دکتر مهدی خطیبی که پیش از این سوابق طولانی و متعدد مدیریتی و اجرایی در صنعت خودرو داشته از این پس به عنوان مدیرعامل شرکت ریگان خودرو به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 2 روز قبل
پیشرانه سه سیلندر ایران خودرو
همزمان با روز ملی هوای پاک صورت گرفت رونمایی از اولین پیشرانه سه سیلندر ملی در ایران خودرو
ایران خودرو امروز همزمان با روز هوای پاک اولین پیشرانه سه سیلندر ملی کشور را رونمایی کرد.
نوشته یحیی دادگر | 3 روز قبل
ام جی
آذویکو شفاف سازی کرد؛ مقصد تریلی حامل ام جی ۳۶۰، عراق است
شركت آذويكو نسبت به انتشار ویدیوهایی در رسانه های اجتماعی کشور که تریلی حامل هشت دستگاه ام جی ۳۶۰ را به تصویر می کشد، شفاف سازی كرد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 هفته قبل
نحوه صحیح رانندگی با خودروهای دوگانه سوز
جلوگیری از تخریب ادوات پیشرانه در خودروهای دوگانه سوز نحوه استفاده درست از خودروهای گازسوز
در این مقاله قصد آن را داریم تا نحوه استفاده صحیح از خودروهای گازسوز را مورد بررسی قرار دهیم.
نوشته علی شیرین آبادی | 3 هفته قبل
سرقت خودرو
هر 40 ثانیه سرقت یک خودرو! افزایش چشمگیر سرقت خودرو به دلیل ویروس کرونا در آمریکا
گزارش ها حاکی از رشد آمار سرقت خودرو طی مدت اخیر دارد؛ در آمریکا به صورت میانگین طی هر 40 ثانیه یک خودرو سرقت می شود.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
یوآز پاتریوت
با قیمتی برابر با جیپ چروکی! یوآز پاترویت وارد بازار آمریکا شد
یوآز پاتریوت یک اسیووی اقتصادی آفرودی و توانمند از روسیه است که همین مقرون به صرفه بودن آن باعث شده گه محصولات یوآز در بسیاری از کشورهای جهان طرفداران خاصی داشته باشند.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
فردا دانگ فنگ sx5
به همراه قیمت و مشخصات کامل معرفی کامل فردا SX5 چینی تازه وارد
فردا موتورز یکی از شرکای تجاری دانگ فنگ در بازار کشور بوده وبه تازگی فروش کراس اوور جدید SX5 را با موعد تحویل چهار ماهه آغاز کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل
کارمانیا ek1
طی بازدید استاندار کرمان از کارمانیا برای اولین بار به نمایش گذاشته شد کارمانیا EK1 اولین خودروی الکتریکی ایران به همراه مشخصات
پنجم دی ماه هم زمان با زلزله بم و بازدید برخی مسئولین از جمله استاندار کرمان از این کارخانه، کارمانیا EK1 برای اولین بار در لنز دوربین عکاسان رویت شد.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل

تازه ترین اخبار و رویدادهای صنعت و بازار خودرو ایران

اخبار خودرو ایران همواره مورد توجه دامنه وسیعی از مخاطبان بوده و خودرونویس تلاش می کند تا اخبار جامع، صحیح و دقیق را منتشر کند. با توجه به اینکه امروزه خودرو نقش مهمی در زندگی مردم و رفاه اجتماعی دارد هر فردی قبل از اقدام برای خرید خودرو و حتی برای فروش خودرو نیم نگاهی به اخبار روز بازار خودرو و همچنین قیمت روز خودرو دارد. بنا براین انتشار دقیق اخبار صنعت خودرو ایران و تحولات بازار خودرو در کانون توجه رسانه های پیشرو قرار گرفته است. از همین رو سایت خودرونویس تلاش می کند تا این تغییر و تحولات را دقیق و موشکافانه مورد توجه قرار دهد.

خودروسازان ایران

در حال حاضر علاوه بر سایپا و ایران خودرو تعداد قابل توجهی از خودروسازان بخش خصوصی نیز در صنعت خودرو فعالیت می کنند که هر کدام بخشی از سهم بازار خودرو را هرچند به میزان محدود در اختیار گرفته اند. شرکت هایی مانند مدیران خودرو، کرمان موتور، بهمن موتور، کارمانیا، خودروسازان بم، خودروسازان راین، خودروسازی فردا، آذویکو، سیف خودرو، پارس خودرو، دیار خودرو، آمیکو و تعدادی از خودروسازان تجاری کشور از جمله شرکت هایی هستند که در این صنعت فعالیت می کنند که عمده آنها خودروسازان بخش خصوصی به شمار می رود و سهم اندکی از بازار خودرو ایران را در اختیار دارند. البته بسیاری از این خودروسازان طی سالهای اخیر از طریق همکاری با خودروسازان چینی فعالیت خود را گسترش داده اند و توانسته اند جایگاه قابل قبولی را برای خودروهای چینی در بازار ایران فراهم کنند.

بازار خودرو ایران

بازار خودرو ایران همواره دوره های متفاوتی را تجربه کرده است. در زمان هایی که واردات خودرو آزاد بوده رقابت فشرده ای بین واردکنندگان خودرو و خودروسازان ایران وجود داشته است. اما با توجه به ابنکه بازار خودرو همواره تشنه خودروهای جدید بوده خودروهای وارداتی با اقبال عمومی مواجه بوده است. علاقه فراوان مردم به خودروهای مدرن، خودروهای کم مصرف و البته در سالهای اخیر خودروهای شاسی بلند رقابت را برای خودروسازان داخلی سخت تر کرده است. از همین رو خودرونویس همواره تلاش می کند تا تحولات صنعت و بازار خودرو را مورد توجه قرار دهد.

خرید خودرو در ایران

در شرایط فعلی خرید خودرو در ایران از روش های سنتی فاصله گرفته و هر خریداری قبل از مراجعه به نیازمندی های خودرو و یا آگهی خرید و فروش خودرو تلاش می کند تا اطلاعات خودروها را مطالعه و سپس نسبت به خرید خودرو اقدام کند. از همین رو خودرونویس با تکیه بر تجربه همکاران خود اخبار روز خودرو را پوشش داده و تلاش می کند تا اطلاعات دقیقی را به مخاطبان ارائه دهد.