اخبار خودرو ایران

لیفان
لیفان 520 رقیبی برای پراید؟
لیفان به دلیل پایین بودن قیمت و تعدد آپشن‌هایش به نسبت پراید، در زمان خود خوب فروخت. اما سوال اینجاست آیا واقعاً رقیب خوب و شایسته‌ای برای پراید است ؟
نوشته تحریریه خودرونویس | 16 ساعت قبل
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
در دو بخش سواری و تجاری صورت گرفت گزارش ارزشیابی کیفی خودرو ISQI شهریور ۹۹
شرکت بازرسی و کیفیت استاندارد ایران، گزارش ارزشیابی کیفی خودروهای داخلی را برای شهریور 1399، منتشر کرد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 2 روز قبل
هونگچی H5
رقیب چینی تویوتا کمری، هیوندای سوناتا و رنو تالیسمان هونگچی H5 چینی تازه وارد بازار ایران
جدیدترین خودروی چینی که به تازگی زمزمه ورود آن به کشور شنیده شده یک سدان سایز متوسط به نام هونگچی H5 بوده که احتمال عرضه آن در آینده نزدیک توسط پرشیا خودرو وجود دارد.
نوشته یحیی دادگر | 3 روز قبل
نشست خبری بهمن دیزل مهر 99
جهش تولید، کیفیت و توسعه خودروساز تجاری اول کشور در سال 99 عرضه شیلر هشت تن و مینی بوس پگاسوس توسط بهمن دیزل
بهمن دیزل، برترین و بزرگترین خودروساز تجاری کشور بوده و قصد دارد که در سال جاری دو محصول جدید را ضمن رشد کیفیت محصولات فعلی و افزایش تیراژ تولید، به بازار عرضه کند.
نوشته یحیی دادگر | 6 روز قبل
جک T8
توسط کرمان موتور طی دو ماه آتی به فروش می رسد جک T8 پیکاپ تازه وارد بازار ایران
کرمان موتور قصد دارد که به زودی پیکاپ جک T8 را با قیمت حدودی 740 میلیون تومان به بازار کشور عرضه کند.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
مرسدس بنز محمدرضا شجریان
بررسی مرسدس بنز W109 در یزد تجربه رانندگی با مرسدس بنز استاد شجریان
چند سال پیش طی سفری که به یزد داشتیم، فرصتی پیش آمد تا با مرسدس بنز W109 استاد محمدرضا شجریان دیداری داشته باشیم.
نوشته خشایار خسروی حقیقی | 3 هفته قبل
وانت زامیاد پادرا پلاس
جانشین نیسان آبی! پادرا پلاس زامیاد را بیشتر بشناسید
گروه زامیاد سرانجام قصد دارد وانت پادرا پلاس را به عنوان جانشین نیسان آبی Z24 به بازار عرضه کند. از این رو در این مطلب به بررسی ویژگی های این وانت تازه وارد پرداخته ایم.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
سمند سورن پلاس
فیس لیفتی به نسبت ساده ولی جوان پسندانه تفاوت های سورن پلاس با نمونه معمولی چیست؟
در این مطلب قصد داریم که تفاوت های ظاهری میان سورن پلاس را با سورن ELX برای شما بیان کنیم.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
سیف خودرو SWM G01
افزایش چشمگیر تیراژ تولید در شش ماه پایانی سال تولید هزارمین دستگاه SWM G01 توسط سیف خودرو
شرکت سیف خودرو طی گزارشی از افزایش و جهش تیراژ تولید SWM G01 در این شرکت طی شش ماه نخست سال 99 خبر داد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 4 هفته قبل
عکس جاسوسی بهمن دیگنیتی
جزئیات تازه از محصول جدید گروه بهمن دیگنیتی چه زمانی وارد بازار می شود؟
بهمن موتور قصد دارد محصولی جدید به نام دیگنیتی را به بازار کشور عرضه کند. این محصول در واقع همان دانگ فنگ iX5 بوده که با نامی دیگر در کشور عرضه خواهد شد.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل

تازه ترین اخبار و رویدادهای صنعت و بازار خودرو ایران

اخبار خودرو ایران همواره مورد توجه دامنه وسیعی از مخاطبان بوده و خودرونویس تلاش می کند تا اخبار جامع، صحیح و دقیق را منتشر کند. با توجه به اینکه امروزه خودرو نقش مهمی در زندگی مردم و رفاه اجتماعی دارد هر فردی قبل از اقدام برای خرید خودرو و حتی برای فروش خودرو نیم نگاهی به اخبار روز بازار خودرو و همچنین قیمت روز خودرو دارد. بنا براین انتشار دقیق اخبار صنعت خودرو ایران و تحولات بازار خودرو در کانون توجه رسانه های پیشرو قرار گرفته است. از همین رو سایت خودرونویس تلاش می کند تا این تغییر و تحولات را دقیق و موشکافانه مورد توجه قرار دهد.

خودروسازان ایران

در حال حاضر علاوه بر سایپا و ایران خودرو تعداد قابل توجهی از خودروسازان بخش خصوصی نیز در صنعت خودرو فعالیت می کنند که هر کدام بخشی از سهم بازار خودرو را هرچند به میزان محدود در اختیار گرفته اند. شرکت هایی مانند مدیران خودرو، کرمان موتور، بهمن موتور، کارمانیا، خودروسازان بم، خودروسازان راین، خودروسازی فردا، آذویکو، سیف خودرو، پارس خودرو، دیار خودرو، آمیکو و تعدادی از خودروسازان تجاری کشور از جمله شرکت هایی هستند که در این صنعت فعالیت می کنند که عمده آنها خودروسازان بخش خصوصی به شمار می رود و سهم اندکی از بازار خودرو ایران را در اختیار دارند. البته بسیاری از این خودروسازان طی سالهای اخیر از طریق همکاری با خودروسازان چینی فعالیت خود را گسترش داده اند و توانسته اند جایگاه قابل قبولی را برای خودروهای چینی در بازار ایران فراهم کنند.

بازار خودرو ایران

بازار خودرو ایران همواره دوره های متفاوتی را تجربه کرده است. در زمان هایی که واردات خودرو آزاد بوده رقابت فشرده ای بین واردکنندگان خودرو و خودروسازان ایران وجود داشته است. اما با توجه به ابنکه بازار خودرو همواره تشنه خودروهای جدید بوده خودروهای وارداتی با اقبال عمومی مواجه بوده است. علاقه فراوان مردم به خودروهای مدرن، خودروهای کم مصرف و البته در سالهای اخیر خودروهای شاسی بلند رقابت را برای خودروسازان داخلی سخت تر کرده است. از همین رو خودرونویس همواره تلاش می کند تا تحولات صنعت و بازار خودرو را مورد توجه قرار دهد.

خرید خودرو در ایران

در شرایط فعلی خرید خودرو در ایران از روش های سنتی فاصله گرفته و هر خریداری قبل از مراجعه به نیازمندی های خودرو و یا آگهی خرید و فروش خودرو تلاش می کند تا اطلاعات خودروها را مطالعه و سپس نسبت به خرید خودرو اقدام کند. از همین رو خودرونویس با تکیه بر تجربه همکاران خود اخبار روز خودرو را پوشش داده و تلاش می کند تا اطلاعات دقیقی را به مخاطبان ارائه دهد.