اخبار خودرو ایران

کسب 2 رتبه نخست در آخرین ارزیابی ISQI توسط پرشیا خودرو
جدیدترین دستاورد پرشیا خودرو در خدمات پس از فروش  کسب 2 رتبه نخست در آخرین ارزیابی ISQI توسط پرشیا خودرو
نوشته تحریریه خودرونویس | 2 روز قبل
آریزو 5 فیس لیفت مدیران خودرو
در آستانه رونمایی کیفیت جهانی آریزو 5 جدید
چری در طول 5 سال موفق شد بیش از 700 هزار دستگاه آریزو5 را در بیش از 80 کشور جهان به فروش برساند.
نوشته تحریریه خودرونویس | 2 روز قبل
بررسی تفاوت ظاهری، آپشن و فنی تفاوت های تارا دنده ای و اتوماتیک
در این مطلب قصد داریم به تفاوت های تارا دنده ای و اتوماتیک ایران خودرو در بحث ظاهری و آپشن بپردازیم.
نوشته یحیی دادگر | 3 روز قبل
در سال های اخیر شاهد استفاده از آینه های جانبی راهنمادار برای اکثریت محصولات ایران خودرو بوده ایم. نکته جالب توجه آنکه این محصولات بخاطر اسلوب و ساختار سالخورده ای که از آن پیروی می‌کردند (پژو پارس که فیس لیفتی از ۴۰۵ بود، سمند که خود بر پایه پلت فرم ۴۰۵ بود و سورن، دنا و دنا پلاس که فیس لیفت ‌هایی با شدت متغیر از سمند بودند و همچنین رانا پلاس که بر پایه پژو ۲۰۶ بنا شده) همگی به سبک خودروهای دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی دارای راهنما های روی گلگیر بودند که این امر در کنار استفاده از آینه های جانبی راهنمادار، نوعی بد سلیقگی تلقی می‌گشت.
اقدامی اصولی حذف راهنما از گلگیر محصولات ایران خودرو
ایران خودرو حذف راهنمای روی گلگیر را از محصولاتی که دارای آینه‌های جانبی راهنمادار هستند، آغاز کرده است.
نوشته رضا صفرآبادی فراهانی | 4 روز قبل
تحویل فردا SX5 به مشتریان (7)
توسط فردا موتورز صورت گرفت انجام مرحله دوم تعهدات تحويل خودرو  FMC SX5
فردا موتورز در راستاي انجام تعهدات خود به مشتريان، سري دوم خودروهاي FMC SX5 را تحويل داد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 4 روز قبل
ام وی ام ایکس 22 پرو
لوکستر و مدرنتر از مدل پیشین تغییرات ام وی ام ایکس 22 پرو
مدیران خودرو بنا دارد تا مدل به روز شده پر طرفدارترین کراس اوور خود به نام ایکس 22 را با عنوان ایکس 22 پرو به زودی روانه بازار کند.
نوشته تحریریه خودرونویس | 5 روز قبل
تست درایو تارا
رانندگی با مدل دنده ای و ملاقات با مدل اتوماتیک تست تارا ایران خودرو در پیست آزادی
فرصتی پیش آمد تا با ایکو تارا در پیست آزادی ملاقاتی داشته باشیم و در این مطلب تجربه رانندگی و عملکرد این سدان پرچمدار ایران خودرو را برایتان بازگو کرده ایم.
نوشته یحیی دادگر | 6 روز قبل
صنعت-خودرو
در مصاحبه با یک کارشناس صنعت خودرو مطرح شد پیش بینی صنعت و بازار خودرو جهان در آینده
فرصتی پیش آمد تا با امیرحسن کاکایی کارشناس صنعت خودرو و استاد دانشگاه صحبتی در خصوص آمار جهانی تولید خودرو و آینده این صنعت داشته باشیم.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 هفته قبل
طرح جایگزینی خودروهای کارکرده با نو مدیران خودرو
طرح جایگزینی خودروهای کارکرده مدیران خودرو
مدیران خودرو اخیرا اعلام کرده که مشتریان محصولات این شرکت می توانند خودروهای کارکرده خود را با نمونه صفر کیلومتر جایگزین کنند.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 هفته قبل
ماموت خودرو رتبه اول خدمات پس از فروش
برای دومین سال پیاپی صورت می گیرد ماموت خودرو شاگرد اول خدمات پس از فروش کشور
ماموت خودرو نماینده رسمی فولکس واگن در ایران، برای دومین سال پیاپی موفق به کسب جایگاه نخست در خدمات پس از فروش شد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 هفته قبل

تازه ترین اخبار و رویدادهای صنعت و بازار خودرو ایران

اخبار خودرو ایران همواره مورد توجه دامنه وسیعی از مخاطبان بوده و خودرونویس تلاش می کند تا اخبار جامع، صحیح و دقیق را منتشر کند. با توجه به اینکه امروزه خودرو نقش مهمی در زندگی مردم و رفاه اجتماعی دارد هر فردی قبل از اقدام برای خرید خودرو و حتی برای فروش خودرو نیم نگاهی به اخبار روز بازار خودرو و همچنین قیمت روز خودرو دارد. بنا براین انتشار دقیق اخبار صنعت خودرو ایران و تحولات بازار خودرو در کانون توجه رسانه های پیشرو قرار گرفته است. از همین رو سایت خودرونویس تلاش می کند تا این تغییر و تحولات را دقیق و موشکافانه مورد توجه قرار دهد.

خودروسازان ایران

در حال حاضر علاوه بر سایپا و ایران خودرو تعداد قابل توجهی از خودروسازان بخش خصوصی نیز در صنعت خودرو فعالیت می کنند که هر کدام بخشی از سهم بازار خودرو را هرچند به میزان محدود در اختیار گرفته اند. شرکت هایی مانند مدیران خودرو، کرمان موتور، بهمن موتور، کارمانیا، خودروسازان بم، خودروسازان راین، خودروسازی فردا، آذویکو، سیف خودرو، پارس خودرو، دیار خودرو، آمیکو و تعدادی از خودروسازان تجاری کشور از جمله شرکت هایی هستند که در این صنعت فعالیت می کنند که عمده آنها خودروسازان بخش خصوصی به شمار می رود و سهم اندکی از بازار خودرو ایران را در اختیار دارند. البته بسیاری از این خودروسازان طی سالهای اخیر از طریق همکاری با خودروسازان چینی فعالیت خود را گسترش داده اند و توانسته اند جایگاه قابل قبولی را برای خودروهای چینی در بازار ایران فراهم کنند.

بازار خودرو ایران

بازار خودرو ایران همواره دوره های متفاوتی را تجربه کرده است. در زمان هایی که واردات خودرو آزاد بوده رقابت فشرده ای بین واردکنندگان خودرو و خودروسازان ایران وجود داشته است. اما با توجه به ابنکه بازار خودرو همواره تشنه خودروهای جدید بوده خودروهای وارداتی با اقبال عمومی مواجه بوده است. علاقه فراوان مردم به خودروهای مدرن، خودروهای کم مصرف و البته در سالهای اخیر خودروهای شاسی بلند رقابت را برای خودروسازان داخلی سخت تر کرده است. از همین رو خودرونویس همواره تلاش می کند تا تحولات صنعت و بازار خودرو را مورد توجه قرار دهد.

خرید خودرو در ایران

در شرایط فعلی خرید خودرو در ایران از روش های سنتی فاصله گرفته و هر خریداری قبل از مراجعه به نیازمندی های خودرو و یا آگهی خرید و فروش خودرو تلاش می کند تا اطلاعات خودروها را مطالعه و سپس نسبت به خرید خودرو اقدام کند. از همین رو خودرونویس با تکیه بر تجربه همکاران خود اخبار روز خودرو را پوشش داده و تلاش می کند تا اطلاعات دقیقی را به مخاطبان ارائه دهد.