اخبار خودرو ایران

آمیکو آسنا
بررسی قابلیت های بیراهه نوردی آفرود با آمیکو آسنا
آسنا بزرگترین پیکاپ حال حاضر ایران از نظر طول بوده و یکی از توانمندترین ها در زمینه بیراهه نوردیست، فرصتی پیش آمد تا با آمیکو آسنا یک رانندگی در مسیری ناهموار داشته باشیم
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
تیگو8 پرو مدیران خودرو
مشخصات فنی و تجهیزات تیگو8 پرو مدیران خودرو
لوکس ترین محصول مدیران خودرو، تیگو8  پرو پس از مدت ها انتظار بالاخره قرار است وارد بازار کشور شود و قرار است که به زودی رونمایی از آن صورت گیرد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 2 روز قبل
نیسان پاترول
وقتی همه چیز تغییر کرد! چرا مردم خودروی شاسی بلند می خرند؟
در طول چند سال گذشته، محبوبیت سدان ‌ها در حال از بین رفتن بوده و کم‌کم اسیووی های بزرگ و قوی جایگزین آنها می‌ شوند.
نوشته امین نقی زاده | 1 هفته قبل
خرید ب ام و با 30 درصد پیش پرداخت
با اقساط 36 ماهه خرید ب ام و با 30 درصد پیش پرداخت
پرشیا خودرو اقدام به فروش خودروهای ب ام و و مینی به صورت اقساطی، با کمترین میزان پیش پرداخت و بیشترین مدت زمان باز پرداخت کرده است.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 هفته قبل
تیگو5 توربوشارژ مدیران خودرو
به مناسبت بیستمین سالگرد مدیران خودرو صورت می گیرد تیگو 5 توربوشارژ به صورت تولید محدود عرضه می شود
سال 1400 مصادف با بیستمین سالگرد تاسیس شرکت مدیران خودرو بوده و این شرکت در نظر دارد جهت بزرگداشت این مهم مدل محدودی از تیگو 5 توربو را به بازار عرضه کند.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 هفته قبل
تیگو8 پرو مدیران خودرو
لوکس ترین محصول مدیران خودرو تیگو8 پرو مدیران خودرو در آستانه ورود به بازار
بنا به اظهار واحد روابط عمومی شرکت مدیران خودرو،  تیگو 8 پرو به عنوان لوکس ترین محصول شرکت مدیران خودرو طی چند ماه آینده راهی بازار خواهد شد .
نوشته تحریریه خودرونویس | 2 هفته قبل
بی وای دی تانگ
جایگزین شایسته عالیجناب S7 بی وای دی تانگ به کارمانیا رسید
با توجه به تصاویری که هم اکنون به دست خودرونویس رسیده، ظاهرا بی وای دی تانگ به دست شرکت کارمانیا شریک تجاری این خودروساز چینی در ایران رسیده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
فیدلیتی
هفته اول تیر با قیمت زیر 700 میلیون تومان عرضه می شود ملاقات با فیدلیتی بهمن موتور
روز گذشته فرصتی پیش آمد تا با فیدلیتی بهمن موتور ملاقاتی داشته باشیم و در این مطلب تجربه کوتاه رانندگی خودم را با فیدلیتی برایتان بازگو کرده ام.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
افتتاحیه هایپرکار
با همکاری ایران روور و نیروی انتظامی تهران صورت گرفت هایپرکار اولین فروشگاه لوازم خودرو در خاورمیانه
امروز هایپرکار اولین فروشگاه لوازم خودرو و مرکز خدمات خودرویی در خاورمیانه به لطف همکاری گروه صنعتی ایران روور و نیروی انتظامی تهران بزرگ ناجا افتتاح شد.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
نشست خبری عرضه فیدلیتی 2
با قیمت زیر 700 میلیون تومان فیدلیتی هفته اول تیر ماه وارد بازار می شود
بهمن موتور امروز جزییاتی در خصوص قیمت و زمان عرضه فیدلیتی به بازار منتشر کرد. ظاهرا قرار است فروش این خودرو در هفته اول تیرماه آغاز شود.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل

تازه ترین اخبار و رویدادهای صنعت و بازار خودرو ایران

اخبار خودرو ایران همواره مورد توجه دامنه وسیعی از مخاطبان بوده و خودرونویس تلاش می کند تا اخبار جامع، صحیح و دقیق را منتشر کند. با توجه به اینکه امروزه خودرو نقش مهمی در زندگی مردم و رفاه اجتماعی دارد هر فردی قبل از اقدام برای خرید خودرو و حتی برای فروش خودرو نیم نگاهی به اخبار روز بازار خودرو و همچنین قیمت روز خودرو دارد. بنا براین انتشار دقیق اخبار صنعت خودرو ایران و تحولات بازار خودرو در کانون توجه رسانه های پیشرو قرار گرفته است. از همین رو سایت خودرونویس تلاش می کند تا این تغییر و تحولات را دقیق و موشکافانه مورد توجه قرار دهد.

خودروسازان ایران

در حال حاضر علاوه بر سایپا و ایران خودرو تعداد قابل توجهی از خودروسازان بخش خصوصی نیز در صنعت خودرو فعالیت می کنند که هر کدام بخشی از سهم بازار خودرو را هرچند به میزان محدود در اختیار گرفته اند. شرکت هایی مانند مدیران خودرو، کرمان موتور، بهمن موتور، کارمانیا، خودروسازان بم، خودروسازان راین، خودروسازی فردا، آذویکو، سیف خودرو، پارس خودرو، دیار خودرو، آمیکو و تعدادی از خودروسازان تجاری کشور از جمله شرکت هایی هستند که در این صنعت فعالیت می کنند که عمده آنها خودروسازان بخش خصوصی به شمار می رود و سهم اندکی از بازار خودرو ایران را در اختیار دارند. البته بسیاری از این خودروسازان طی سالهای اخیر از طریق همکاری با خودروسازان چینی فعالیت خود را گسترش داده اند و توانسته اند جایگاه قابل قبولی را برای خودروهای چینی در بازار ایران فراهم کنند.

بازار خودرو ایران

بازار خودرو ایران همواره دوره های متفاوتی را تجربه کرده است. در زمان هایی که واردات خودرو آزاد بوده رقابت فشرده ای بین واردکنندگان خودرو و خودروسازان ایران وجود داشته است. اما با توجه به ابنکه بازار خودرو همواره تشنه خودروهای جدید بوده خودروهای وارداتی با اقبال عمومی مواجه بوده است. علاقه فراوان مردم به خودروهای مدرن، خودروهای کم مصرف و البته در سالهای اخیر خودروهای شاسی بلند رقابت را برای خودروسازان داخلی سخت تر کرده است. از همین رو خودرونویس همواره تلاش می کند تا تحولات صنعت و بازار خودرو را مورد توجه قرار دهد.

خرید خودرو در ایران

در شرایط فعلی خرید خودرو در ایران از روش های سنتی فاصله گرفته و هر خریداری قبل از مراجعه به نیازمندی های خودرو و یا آگهی خرید و فروش خودرو تلاش می کند تا اطلاعات خودروها را مطالعه و سپس نسبت به خرید خودرو اقدام کند. از همین رو خودرونویس با تکیه بر تجربه همکاران خود اخبار روز خودرو را پوشش داده و تلاش می کند تا اطلاعات دقیقی را به مخاطبان ارائه دهد.