اخبار خودرو ایران

جک S5 فیس لیفت TGDI
مزیت های سیستم سوخت رسانی TGDI در مقابل MPI مزیت های سیستم سوخت رسانی TGDI در مقابل MPI
برای رسیدن به مصرف سوخت کمتر و البته در مقابل آن کم نشدن قدرت پیشرانه، هزاران راه وجود دارد اما یکی از راه‌ های مرسوم استفاده از تکنولوژی TGDI است.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 روز قبل
پیشرانه تیوان 2
با حضور تصویری ریاست جمهوری صورت گرفت تیوان مدرن ترین و بزرگترین مرکز تولید پیشرانه کشور افتتاح شد
گروه خودروسازی بهمن امروز مدرن ترین و پیشرفته ترین کارخانه تولید قوای محرکه و پیشرانه در کشور یعنی کارخانه تیوان را افتتاح کرد.
نوشته یحیی دادگر | 3 روز قبل
تحویل سایپا شاهین
همزمان با رونمایی موبایل اپلیکیشن سایپا صورت گرفت شاهین سایپا به دست مشتریان رسید
امروز شرکت خودروسازی سایپا طی مراسمی نمادین، تحویل اولین سری شاهین را به مشتریان خود آغاز کرد.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل
کیفیت خودرو
گزارش ارزشیابی کیفی خودرو بهمن 99
گزارش ارزشیابی کیفی خودرو بهمن۹۹ توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شد.
نوشته زهرا صادقی | 4 هفته قبل
پیکاپ T8
همزمان با مبعث رسول اکرم(ص)؛ جک T8 به خیابان‌ها آمد
صبح امروز و همزمان با مبعث رسول اکرم(ص)، مراسم تحویل اولین سری از پیکاپ های T8 به مشتریان کرمان موتور برگزار شد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 ماه قبل
swm g05
روز گذشته رونمایی شد SWM G05 محصول جدید سیف خودرو برای ایران
شرکت سیف خودرو روز گذشته کراس اوور هفت نفره جدید خود SWM G05 را در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه رونمایی کرد.
نوشته یحیی دادگر | 1 ماه قبل
فودی f22
از جمله عجایب بازار خودرو ایران! یک پیکاپ چینی با دو نام در آستانه ورود به بازار
چند روزی است که خبر عرضه یک پیکاپ چینی به بازار ایران در بین برخی رسانه ها دست به دست می شود که این نشان از زیرکی شرکت عرضه کننده برای بیدار کردن حس کنجکاوی مشتری دارد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 ماه قبل
سید حمید احمدی
تولید 100 درصدی پیشرانه در کادک جک J4 با 85 درصد داخلی سازی به بازار عرضه می شود
شرکت خودروسازی کرمان موتور با هدف عرضه محصولی اختصاصی و مناسب برای بازار ایران، اقدام به خرید امتیاز و دانش تولید جک J4 در داخل کشور کرده است.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 ماه قبل
افتتاح خط تولید گیربکس شش سرعته دستی نیرو محرکخ
در نیرو محرکه و با حضور وزیر صمت صورت گرفت افتتاح خط تولید گیربکس شش سرعته دستی ایران خودرو
ایران خودرو امروز رسما خط تولید گیربکس شش سرعته دستی برای محصولات تولیدی خود را در نیرو محرکه با حضور وزیر صمت، اصحاب رسانه، استاندار قزوین و مسئولین دولتی افتتاح کرد.
نوشته یحیی دادگر | 1 ماه قبل
قطعات خودرو
در نشست انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو مطرح شد امیدی به بازگشت رنو و پژو نیست
آنطور که به نظر می رسد بنا به دلایلی امکان فعالیت مجدد خودروسازانی همچون رنو و پژو در بازار ایران با مشکل روبرو خواهد شد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 2 ماه قبل

تازه ترین اخبار و رویدادهای صنعت و بازار خودرو ایران

اخبار خودرو ایران همواره مورد توجه دامنه وسیعی از مخاطبان بوده و خودرونویس تلاش می کند تا اخبار جامع، صحیح و دقیق را منتشر کند. با توجه به اینکه امروزه خودرو نقش مهمی در زندگی مردم و رفاه اجتماعی دارد هر فردی قبل از اقدام برای خرید خودرو و حتی برای فروش خودرو نیم نگاهی به اخبار روز بازار خودرو و همچنین قیمت روز خودرو دارد. بنا براین انتشار دقیق اخبار صنعت خودرو ایران و تحولات بازار خودرو در کانون توجه رسانه های پیشرو قرار گرفته است. از همین رو سایت خودرونویس تلاش می کند تا این تغییر و تحولات را دقیق و موشکافانه مورد توجه قرار دهد.

خودروسازان ایران

در حال حاضر علاوه بر سایپا و ایران خودرو تعداد قابل توجهی از خودروسازان بخش خصوصی نیز در صنعت خودرو فعالیت می کنند که هر کدام بخشی از سهم بازار خودرو را هرچند به میزان محدود در اختیار گرفته اند. شرکت هایی مانند مدیران خودرو، کرمان موتور، بهمن موتور، کارمانیا، خودروسازان بم، خودروسازان راین، خودروسازی فردا، آذویکو، سیف خودرو، پارس خودرو، دیار خودرو، آمیکو و تعدادی از خودروسازان تجاری کشور از جمله شرکت هایی هستند که در این صنعت فعالیت می کنند که عمده آنها خودروسازان بخش خصوصی به شمار می رود و سهم اندکی از بازار خودرو ایران را در اختیار دارند. البته بسیاری از این خودروسازان طی سالهای اخیر از طریق همکاری با خودروسازان چینی فعالیت خود را گسترش داده اند و توانسته اند جایگاه قابل قبولی را برای خودروهای چینی در بازار ایران فراهم کنند.

بازار خودرو ایران

بازار خودرو ایران همواره دوره های متفاوتی را تجربه کرده است. در زمان هایی که واردات خودرو آزاد بوده رقابت فشرده ای بین واردکنندگان خودرو و خودروسازان ایران وجود داشته است. اما با توجه به ابنکه بازار خودرو همواره تشنه خودروهای جدید بوده خودروهای وارداتی با اقبال عمومی مواجه بوده است. علاقه فراوان مردم به خودروهای مدرن، خودروهای کم مصرف و البته در سالهای اخیر خودروهای شاسی بلند رقابت را برای خودروسازان داخلی سخت تر کرده است. از همین رو خودرونویس همواره تلاش می کند تا تحولات صنعت و بازار خودرو را مورد توجه قرار دهد.

خرید خودرو در ایران

در شرایط فعلی خرید خودرو در ایران از روش های سنتی فاصله گرفته و هر خریداری قبل از مراجعه به نیازمندی های خودرو و یا آگهی خرید و فروش خودرو تلاش می کند تا اطلاعات خودروها را مطالعه و سپس نسبت به خرید خودرو اقدام کند. از همین رو خودرونویس با تکیه بر تجربه همکاران خود اخبار روز خودرو را پوشش داده و تلاش می کند تا اطلاعات دقیقی را به مخاطبان ارائه دهد.