اخبار خودرو ایران

هدف گذاری ایران خودرو زنجیره تامین تولید 900 هزار خودرو در سال 1402
بسیج زنجیره تامین به همراه بروزرسانی قردادها برای تحقق رشد تولید هدف گذاری ایران خودرو برای تولید 900 هزار خودرو در سال 1402
گزارش ها از این قرار بوده که بزرگترین خودروساز خاورمیانه برای تولید 900 هزار دستگاه در سال آینده هدف گذاری کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 7 ساعت قبل
ام وی ام ایکس 55 پرو امکانات و جزییات (1)
حس خوب سفر در فصل سرد ایکس 55 پرو و جزییاتی که شاید ندیده باشید
جزئیاتی در ایکس 55 پرو وجود دارند که به حس خوب سرنشینان این کراس اوور مدرن به ویژه در فصل سرد سال کمک می‌ کنند.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 روز قبل
اسکای ول skywell et5 خودرو برقی ماشین صنایع خودروسازی کرمان نبکا (1)
در منطقه ارگ تجاری بم و صنایع خودروسازی کرمان صورت می گیرد ماشین برقی اسکای ول Skywell ET5 در ایران تولید می شود
اسکای ول ET5 یک اسیووی برقی لوکس بوده که قرار است در سال آینده توسط صنایع خودروسازی کرمان به بازار عرضه می شود.
نوشته یحیی دادگر | 1 روز قبل
تارا سال دنا جوانان ایران خودرو (1)
سریعترین و لوکس ترین سدان های تولید داخل دنا جوانان و تارا سال رونمایی شدند
دنا جوانان و تارا سال دو محصول جدید ایران خودرو هستند که امروز تولید انبوه آنها آغاز شده و به زودی به بازار ایران عرضه شود.
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
دستاوردهای ایران خودرو یکسال گذشته مدیرعامل مهدی خطیبی (1)
از صفر شدن خودروهای ناقص تا تولید عبور مستقیم و شکسته شدن رکورد تولید دستاوردهای ایران خودرو طی یکسال گذشته با مدیریت مهدی خطیبی
ایران خودرو در سال جاری موفق شد تولید 100 درصد عبور مستقیم را پایه ریزی و خودروهای ناقص را تکمیل و همچنین جهش تولید و رشد کیفیت محصولات را محقق سازد.
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
تکنولوژی رادار خطی محصولات فونیکس مدیران خودرو (1)
تکنولوژی محصولات فونیکس؛ قسمت چهارم رادارهای خطی در خودروهای فونیکس انحراف ناپذیر!
در چهارمین قسمت از تکنولوژی محصولات فونیکس به بخش دیگری از سامانه همیار راننده، نگاهی به مجموعه رادارهای خطی خواهیم داشت.
نوشته تحریریه خودرونویس | 7 روز قبل
عملکرد مهدی خطیبی مدیرعامل ایران خودرو یک سال
بررسی عملکرد مهدی خطیبی در ایران خودرو طی یک سال کاری گذشته تبدیل ایران خودرو از شرکتی بحران زده به خودروسازی رو به رشد طی یکسال
به بهانه یکسال حضور مهدی خطیبی به عنوان مدیرعامل ایران خودرو، در این مطلب عملکرد یکساله وی به عنوان سکاندار بزرگترین خودروساز خاورمیانه را بررسی کرده ایم.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
چری تیگو 8 پرو dpi پلاگین هیبرید 2023 (1)
رقیب قدرتمند بی وای دی سانگ پلاس در چین چری تیگو 8 پرو dpi پلاگین هیبرید 2023 رونمایی شد
چری تیگو 8 پرو dpi پلاگین هیبرید 2023 به تازگی رونمایی شده که رقیبی قدرتمند برای بی وای دی سانگ پلاس هیبرید در بازار چین و بازارهای جهانی محسوب می شود.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
کیا سونت وارداتی 2023 کوشا خودرو (11)
ارزانترین کراس اوور کیا در یک قدمی عرضه در بورس کالا معرفی کیا سونت 2023 وارداتی کوشا خودرو
کیا سونت 2023 ارزانترین و کوچکترین کراس اوور این برند کره ای بوده که قرار است توسط شرکت کوشا خودرو به ایران وارد شود.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل

تازه ترین اخبار و رویدادهای صنعت و بازار خودرو ایران

اخبار خودرو ایران همواره مورد توجه دامنه وسیعی از مخاطبان بوده و خودرونویس تلاش می کند تا اخبار جامع، صحیح و دقیق را منتشر کند. با توجه به اینکه امروزه خودرو نقش مهمی در زندگی مردم و رفاه اجتماعی دارد هر فردی قبل از اقدام برای خرید خودرو و حتی برای فروش خودرو نیم نگاهی به اخبار روز بازار خودرو و همچنین قیمت روز خودرو دارد. بنا براین انتشار دقیق اخبار صنعت خودرو ایران و تحولات بازار خودرو در کانون توجه رسانه های پیشرو قرار گرفته است. از همین رو سایت خودرونویس تلاش می کند تا این تغییر و تحولات را دقیق و موشکافانه مورد توجه قرار دهد.

خودروسازان ایران

در حال حاضر علاوه بر سایپا و ایران خودرو تعداد قابل توجهی از خودروسازان بخش خصوصی نیز در صنعت خودرو فعالیت می کنند که هر کدام بخشی از سهم بازار خودرو را هرچند به میزان محدود در اختیار گرفته اند. شرکت هایی مانند مدیران خودرو، کرمان موتور، بهمن موتور، کارمانیا، خودروسازان بم، خودروسازان راین، خودروسازی فردا، آذویکو، سیف خودرو، پارس خودرو، دیار خودرو، آمیکو و تعدادی از خودروسازان تجاری کشور از جمله شرکت هایی هستند که در این صنعت فعالیت می کنند که عمده آنها خودروسازان بخش خصوصی به شمار می رود و سهم اندکی از بازار خودرو ایران را در اختیار دارند. البته بسیاری از این خودروسازان طی سالهای اخیر از طریق همکاری با خودروسازان چینی فعالیت خود را گسترش داده اند و توانسته اند جایگاه قابل قبولی را برای خودروهای چینی در بازار ایران فراهم کنند.

بازار خودرو ایران

بازار خودرو ایران همواره دوره های متفاوتی را تجربه کرده است. در زمان هایی که واردات خودرو آزاد بوده رقابت فشرده ای بین واردکنندگان خودرو و خودروسازان ایران وجود داشته است. اما با توجه به ابنکه بازار خودرو همواره تشنه خودروهای جدید بوده خودروهای وارداتی با اقبال عمومی مواجه بوده است. علاقه فراوان مردم به خودروهای مدرن، خودروهای کم مصرف و البته در سالهای اخیر خودروهای شاسی بلند رقابت را برای خودروسازان داخلی سخت تر کرده است. از همین رو خودرونویس همواره تلاش می کند تا تحولات صنعت و بازار خودرو را مورد توجه قرار دهد.

خرید خودرو در ایران

در شرایط فعلی خرید خودرو در ایران از روش های سنتی فاصله گرفته و هر خریداری قبل از مراجعه به نیازمندی های خودرو و یا آگهی خرید و فروش خودرو تلاش می کند تا اطلاعات خودروها را مطالعه و سپس نسبت به خرید خودرو اقدام کند. از همین رو خودرونویس با تکیه بر تجربه همکاران خود اخبار روز خودرو را پوشش داده و تلاش می کند تا اطلاعات دقیقی را به مخاطبان ارائه دهد.