اخبار خودرو ایران

کوییک S
در راستای افزایش تنوع محصولات صورت گرفت معرفی سایپا کوییک S
کمپانی سایپا با معرفی نسخه فیس لیفت کوییک، تنوع محصولات قابل عرضه خود را افزایش داد و اقدام به پر کردن جای خالی پراید کرد.
نوشته یحیی دادگر | 6 روز قبل
ساینا S
فیس لیفتی ساده و به موقع معرفی سایپا ساینا S
شرکت خودروسازی سایپا چند روز پیش ساینا فیس لیفت را رسما معرفی کرد و قصد دارد طی روزهای آتی تولید انبوه آن را آغاز کند.
نوشته یحیی دادگر | 6 روز قبل
ساینا شاهین کراس اوور
در آستانه عید غدیر و روز خبرنگار صورت گرفت سایپا شاهین کراس اوور رونمایی شد
شرکت سایپا عصر امروز همزمان با روز خبرنگار، از شاهین کراس اوور و همچنین ساینا S فیس لیفت و کوییک S فیس لیفت پرده برداشت.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
مراسم قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو
فروش به صورت قیمت قطعی و تحویل تا سه ماه آینده قرعه کشی دومین مرحله فروش فوق العاده ایران خودرو برگزار شد
امروز، قرعه کشی دومین مرحله فروش فوق العاده محصولات گروه صنعتی ایران خودرو برگزار شد.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
مجید باقری قائم مقام فروش سایپا
اعلام لیست برندگان فردا ساعت 12 آخرین مرحله قرعه کشی محصولات سایپا برگزار شد
پنجمین و آخرین مرحله قرعه کشی سایپا امروز انجام شد که به مشارکت در تولید محصولات این کمپانی اختصاص یافته بود.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
لوکسژن
خودروساز چینی با شریک جدید در راه ایران لوکسژن این بار از تبریز استارت می‌زند
شرکت خودروسازی لوکسژن قرار است به زودی فعالیت خود را با شریک جدید در ایران آغاز کند.
نوشته تحریریه خودرونویس | 2 هفته قبل
چری و لیفان
هم آوردان هم وطن مقایسه چری تیگو5 و لیفان X70
در آسیای شرقی و بالاخص در کشور چین کمپانی‌های خودروسازی مدام در حال تکاپو و تلاش برای مطرح شدن هرچه بیشتر و تبدیل شدن به برندهایی قابل احترام در بازارهای جهانی هستند.
نوشته رضا صفرآبادی فراهانی | 3 هفته قبل
خودرونویس
رویکرد جدید در مسیر پرچالش داستان برند رسانه ای به نام خودرونویس
لوگو و نرم افزار جدید پایگاه خبری خودرونویس با سبک و سیاقی متفاوت در دسترس مخاطبان قرار گرفت.
نوشته احمد بروغنی | 4 هفته قبل
نشست خبری ایران خودرو
در نشست هم اندیشی ایران خودرو مطرح شد تولید و تحویل ایران خودرو چقدر رشد داشت؟
در نشست خبری امروز ایران خودرو حول محور مسائلی از جمله تعهدات معوقه، قیمت گذاری محصولات جدید، شرایط فروش فروش، پیش فروش و همچنین ایکو K132 بحث و تبادل نظر شد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 ماه قبل
کوییک R پلاس
در آستانه 64 سالگی شرکت پارس خودرو صورت گرفت سایپا کوییک R پلاس معرفی شد
کمپانی پارس خودرو به تازگی از نسخه آپشنال سایپا کوییک R با پسوند R پلاس پرده برداشته که در واقع نسخه آپشنال و لوکس تری از این خودرو به حساب می آید.
نوشته یحیی دادگر | 1 ماه قبل

تازه ترین اخبار و رویدادهای صنعت و بازار خودرو ایران

اخبار خودرو ایران همواره مورد توجه دامنه وسیعی از مخاطبان بوده و خودرونویس تلاش می کند تا اخبار جامع، صحیح و دقیق را منتشر کند. با توجه به اینکه امروزه خودرو نقش مهمی در زندگی مردم و رفاه اجتماعی دارد هر فردی قبل از اقدام برای خرید خودرو و حتی برای فروش خودرو نیم نگاهی به اخبار روز بازار خودرو و همچنین قیمت روز خودرو دارد. بنا براین انتشار دقیق اخبار صنعت خودرو ایران و تحولات بازار خودرو در کانون توجه رسانه های پیشرو قرار گرفته است. از همین رو سایت خودرونویس تلاش می کند تا این تغییر و تحولات را دقیق و موشکافانه مورد توجه قرار دهد.

خودروسازان ایران

در حال حاضر علاوه بر سایپا و ایران خودرو تعداد قابل توجهی از خودروسازان بخش خصوصی نیز در صنعت خودرو فعالیت می کنند که هر کدام بخشی از سهم بازار خودرو را هرچند به میزان محدود در اختیار گرفته اند. شرکت هایی مانند مدیران خودرو، کرمان موتور، بهمن موتور، کارمانیا، خودروسازان بم، خودروسازان راین، خودروسازی فردا، آذویکو، سیف خودرو، پارس خودرو، دیار خودرو، آمیکو و تعدادی از خودروسازان تجاری کشور از جمله شرکت هایی هستند که در این صنعت فعالیت می کنند که عمده آنها خودروسازان بخش خصوصی به شمار می رود و سهم اندکی از بازار خودرو ایران را در اختیار دارند. البته بسیاری از این خودروسازان طی سالهای اخیر از طریق همکاری با خودروسازان چینی فعالیت خود را گسترش داده اند و توانسته اند جایگاه قابل قبولی را برای خودروهای چینی در بازار ایران فراهم کنند.

بازار خودرو ایران

بازار خودرو ایران همواره دوره های متفاوتی را تجربه کرده است. در زمان هایی که واردات خودرو آزاد بوده رقابت فشرده ای بین واردکنندگان خودرو و خودروسازان ایران وجود داشته است. اما با توجه به ابنکه بازار خودرو همواره تشنه خودروهای جدید بوده خودروهای وارداتی با اقبال عمومی مواجه بوده است. علاقه فراوان مردم به خودروهای مدرن، خودروهای کم مصرف و البته در سالهای اخیر خودروهای شاسی بلند رقابت را برای خودروسازان داخلی سخت تر کرده است. از همین رو خودرونویس همواره تلاش می کند تا تحولات صنعت و بازار خودرو را مورد توجه قرار دهد.

خرید خودرو در ایران

در شرایط فعلی خرید خودرو در ایران از روش های سنتی فاصله گرفته و هر خریداری قبل از مراجعه به نیازمندی های خودرو و یا آگهی خرید و فروش خودرو تلاش می کند تا اطلاعات خودروها را مطالعه و سپس نسبت به خرید خودرو اقدام کند. از همین رو خودرونویس با تکیه بر تجربه همکاران خود اخبار روز خودرو را پوشش داده و تلاش می کند تا اطلاعات دقیقی را به مخاطبان ارائه دهد.