خودرو های پاک

رندر اشکودا Enyaq iv
روی ساختار فولکس واگن ID.4 توسعه یافته است رندر رسمی اشکودا Enyaq iV منتشر شد
اشکودا قصد دارد یکم سپتامبر اولین محصول تمام الکتریکی خود یعنی Enyaq iV را رونمایی کند.
نوشته یحیی دادگر | 3 روز قبل
آیونیک 5، 6 و 7
سه محصول الکتریکی جدید در راه است زیربرند Ioniq هیوندای رسما تاسیس شد
هیوندای زیربرندی جدید برای محصولات الکتریکی آینده خود به نام Ioniq تاسیس کرده که قرار است به واسطه آن سه محصول جدید را معرفی کند.
نوشته یحیی دادگر | 5 روز قبل
کادیلاک لایریک
مجهز به پک باتری 100 کیلووات ساعتی Ultium معرفی کادیلاک لایریک الکتریکی
کادیلاک با معرفی کراس اوور الکتریکی لایریک، وارد رقابت جدی با فورد، مرسدس بنز و آئودی در زمینه خودروهای الکتریکی لوکس شده است.
نوشته یحیی دادگر | 6 روز قبل
دانگ فنگ لانتو i-land
فتح بازار با آی لند نقشه دانگ ‌فنگ برای سال 2021
کمپانی دانگ فنگ قصد دارد با محصولات زیر برند خود یعنی Lantu بازار اروپا و آمریکا را فتح کند و به یکی از خودروسازان موفق چینی در امر صادرات تبدیل شود.
نوشته امین نقی زاده | 2 هفته قبل
تیزر جی ام سی هامر EV اسیووی
پاییز سال جاری رونمایی می شود تیزر نسل جدید هامر منتشر شد
جنرال موتورز قصد دارد در پاییز سال جاری، نسل جدید هامر را با یک موتور الکتریکی 1000 اسب بخاری رونمایی کند.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
تسلا مدل اس
آینده در دست خودروهای پاک 10 خودروی الکتریکی که آینده را تغییر می‌ دهند
باید قبول کرد که آینده صنعت خودرو در اختیار خودروهای الکتریکی است. در این میان تاثیر برخی از خودروهای الکتریکی در تغییر صنعت بیشتر از سایرین بوده است.
نوشته امین نقی زاده | 3 هفته قبل
رنو زویی
به لطف حمایت‌های مالی دولت‌های اروپا رنو زویی، خودروی پرفروش الکتریکی آلمان شد
به لطف یارانه هایی که دولت های اروپایی به خودروهای الکتریکی اختصاص داده اند، اخیرا فروش این قبیل خودروهای رشد بسیار زیادی داشته است.
نوشته سعید سعیدی | 3 هفته قبل
فورد موستانگ مک-ای
در مسابقات نسکار پیش رو حضور پیدا می کند هیولایی الکتریکی به نام موستانگ مک-ای 1400
فورد به تازگی یک نسخه فوق قدرتمند از موستانگ مک-ای را رونمایی کرده که دارای هفت موتور الکتریکی و قدرتی معادل 1400 اسب بخار است.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
جیپ کامپس 4xe و جیپ رنه گید 4xe
مجهز به موتور 1.3 لیتری توربوشارژ و یک موتور الکتریکی معرفی نسخه های پلاگ این هیبریدی جیپ رنه گید و کامپس
جیپ امروز از اولین محصولات هیبریدی خود یعنی رنه گید و کامپس پلاگ این هیبریدی پرده برداشته است.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
مازراتی گیبلی هیبرید
ورود شیطان ایتالیایی به دنیای الکتریکی ها مازراتی گیبلی هیبریدی معرفی شد
مازراتی به تازگی از اولین محصول الکتریکی سازی شده خود یعنی نسخه هیبریدی سدان گیبلی پرده برداشته و به دنیای خودروهای پاک وارد شده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل

خودروهای پاک، مهمترین رویدادها و جدیدترین اخبار و دستاوردها

خودروهای پاک یا خودروهای سبز محصولاتی هستند که در پی افزایش آلودگی هوا در کشورهای مختلف جهان پا به عرصه بازارهای جهانی خودرو گذاشته اند و امروز رقابت اصلی بین خودروسازان بزرگ جهان بر سر تولید این خودروها است. تولید خودرو پاک اکنون به هدف اصلی آنها تبدیل شده و شرکت تسلا به عنوان پرچمدار صنعت خودروهای برقی به شمار می رود. زمانی که ایلان ماسک ایده تولید خودرو برقی به صورت انبوه را در سر داشت کمتر کسی گمان می کرد این شرکت بتواند عنوان پرفروش ترین خودرو برقی جهان را به خود اختصاص داده و امروزه به عنوان تولید کننده بهترین و سریع ترین خودرو برقی جهان قلمداد شود. به همین دلیل اخبار خودروهای برقی نیز مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفته و پایگاه خبری خودرونویس توجه ویژه ای به این بخش دارد.

خودروهای هیبریدی

خودروی هیبریدی  یا خودرو دونیرو به آن دسته از خودروهای پاک گفته می شود که از دو یا چند منبع برای به حرکت درآوردن ان استفاده می شود. پیشرانه خودرو هیبریدی متشکل از یک موتور درون سوز و بنزینی به همراه یک یا تعدادی موتور الکتریکی است و این نوع خودروها می توانند از یک یا هر دوی آنها استفاده کنند.

خودروهای برقی

خودروی برقی یا خودروی الکتریکی خودرویی است که از باتری قابل شارژ بهره می برد و موتور الکتریکی این خودرو بعنوان نیروی محرکه آن است. اگر چه اولین نسل از این خودروها اواخر قرن نوزدهم معرفی شدند اما به دلیل رونق خودروهایی با موتور احتراق داخلی و خودروهای بنزینی تولید این خودروها کاهش یافت. امروزه اما به دلیل افزایش آلودگی هوا از یک سو و پیشرفت فناوری تولید باتری خودروهای برقی از سوی دیگر رقابت سختی بین خودروسازان جهان آغاز شده و ایجاد ایستگاه شارژ خودرو در کشورهای مختلف جهان رو به افزایش است.

خودروهای خودران

اتومبیل خودران امروز به عنوان نسل جدید خودروهای پاک شناخته می شود که از آن به عنوان خودروی روباتیک یا خودروی بدون راننده نیز یاد می شود. خودرو خودران با تکیه بر فناوری روز تولید می شود و قادر است بدون راننده مسیرهای مختلف را طی کند. این خودروهای هوشمند با استفاده از رادار، دستگاه جی پی اس و امکانات دیگری همچون لیدار و چشم الکترونیکی مسیر خود را شناسایی می کند.

با این همه به دلیل افزایش رقابت در این صنعت قیمت خودروهای برقی روز به روز رقابتی تر می شود و به همین دلیل پیش بینی می شود تقاضا برای خرید خودرو برقی در جهان روز به روز افزایش یابد.