خودرو های پاک

ولوو XC60
به لطف همکاری با شرکت Northvolt محقق شد ولوو XC60 تمام الکتریکی می شود
ولوو در مسیر تحقق استراتژی خود برای تبدیل شدن به خودروسازی تمام الکتریکی تا انتهای این دهه، شریک جدیدی را برای خود انتخاب کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 12 ساعت قبل
تمرکز مزدا روی خودروهای الکتریکی و هیبریدی
توسعه یک سیستم خودران بسیار پیشرفته تمرکز مزدا روی خودروهای الکتریکی و هیبریدی
مزدا طی سال های پیش رو، روزهای بسیار شلوغ و پرمشغله ای خواهد داشت؛ چراکه خودروهای الکتریکی سازی شده زیادی را معرفی خواهد کرد.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
خودروی الکتریکی لینکلن
سال 2022 رونمایی می شود تیزر اولین خودرو الکتریکی لینکلن
لینکلن قصد دارد که در سال 2022 همزمان با صدمین سالگرد تاسیس خود قصد دارد اولین محصول الکتریکی خود را رونمایی کند.
نوشته یحیی دادگر | 7 روز قبل
لندروور دیفندر هیدروژنی
آغاز تست های جاده ای در انگلیس لندروور دیفندر هیدروژنی در راه است
لندروور در حال توسعه یک نسخه پروتوتایپ لندروور دیفندر هیدروژنی بوده و قرار است که تست های جاده ای این اسیووی پاک در انگلیس از سال جاری آغاز شود.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
جیلی ویژن Starburst
پایه ریزی زبان طراحی محصولات آینده جیلی جیلی ویژن Starburst مفهومی رونمایی شد
جیلی امروز یک خودروی مفهومی به نام ویژن Starburst معرفی کرده که در آن زبان طراحی جدید خود موسوم به Expanding Cosmos را به نمایش گذاشته است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
فیات 500e
اعمال تغییرات گسترده در پیست کارخانه Lingotto فیات تا 2030 خودروسازی تمام الکتریکی می شود
کمپانی فیات در تلاش است که تا پیش از پایان این دهه به خودروسازی تمام الکتریکی تبدیل شود.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
czinger-21c front
صفر تا 100 تنها 1.9 ثانیه نسخه تولیدی Czinger 21C رونمایی شد
شرکت خودروسازی اهل کالیفرنیای Czinger اولین ابرخودروی خود موسوم به 21C را در اوایل سال 2020 در قالب مدل مفهومی معرفی کرد و حال مدل تولیدی آن از راه رسیده است.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
ریماک Nevera
صفر تا 100 زیر دو ثانیه! ریماک Nevera در نسخه تولیدی معرفی شد
ریماک اتومبیل، نمونه مفهومی سوپراسپرت C-Two را کمی بیش از سه سال پیش رونمایی کرده بود و حال ریماک نسخه تولیدی و نهایی این ابرخودروی الکتریکی را معرفی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
تویوتا پریوس نایتشید ادیشن
به روزرسانی چند باره هیبریدی کم استهلاک تویوتا تویوتا پریوس نایتشید ادیشن 2022
تویوتا برای جذب حداکثری مشتری، به تازگی نسخه ای به نام نایتشید ادیشن را برای پریوس معرفی کرده که شامل تریم تیره رنگ در کابین و بدنه است.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل
شارژ اوپل/واکسهال Movano
با چهار فاصله محور مختلف و سه ارتفاع سقف اوپل Movano در دو مدل الکتریکی و دیزلی رونمایی شد
شرکت اوپل و زیربرند آن واکسهال به تازگی نسل سوم ون Movano را رونمایی کرده اند که برای اولین برای این ون دارای مدلی تمام الکتریکی هم شده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل

خودروهای پاک، مهمترین رویدادها و جدیدترین اخبار و دستاوردها

خودروهای پاک یا خودروهای سبز محصولاتی هستند که در پی افزایش آلودگی هوا در کشورهای مختلف جهان پا به عرصه بازارهای جهانی خودرو گذاشته اند و امروز رقابت اصلی بین خودروسازان بزرگ جهان بر سر تولید این خودروها است. تولید خودرو پاک اکنون به هدف اصلی آنها تبدیل شده و شرکت تسلا به عنوان پرچمدار صنعت خودروهای برقی به شمار می رود. زمانی که ایلان ماسک ایده تولید خودرو برقی به صورت انبوه را در سر داشت کمتر کسی گمان می کرد این شرکت بتواند عنوان پرفروش ترین خودرو برقی جهان را به خود اختصاص داده و امروزه به عنوان تولید کننده بهترین و سریع ترین خودرو برقی جهان قلمداد شود. به همین دلیل اخبار خودروهای برقی نیز مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفته و پایگاه خبری خودرونویس توجه ویژه ای به این بخش دارد.

خودروهای هیبریدی

خودروی هیبریدی  یا خودرو دونیرو به آن دسته از خودروهای پاک گفته می شود که از دو یا چند منبع برای به حرکت درآوردن ان استفاده می شود. پیشرانه خودرو هیبریدی متشکل از یک موتور درون سوز و بنزینی به همراه یک یا تعدادی موتور الکتریکی است و این نوع خودروها می توانند از یک یا هر دوی آنها استفاده کنند.

خودروهای برقی

خودروی برقی یا خودروی الکتریکی خودرویی است که از باتری قابل شارژ بهره می برد و موتور الکتریکی این خودرو بعنوان نیروی محرکه آن است. اگر چه اولین نسل از این خودروها اواخر قرن نوزدهم معرفی شدند اما به دلیل رونق خودروهایی با موتور احتراق داخلی و خودروهای بنزینی تولید این خودروها کاهش یافت. امروزه اما به دلیل افزایش آلودگی هوا از یک سو و پیشرفت فناوری تولید باتری خودروهای برقی از سوی دیگر رقابت سختی بین خودروسازان جهان آغاز شده و ایجاد ایستگاه شارژ خودرو در کشورهای مختلف جهان رو به افزایش است.

خودروهای خودران

اتومبیل خودران امروز به عنوان نسل جدید خودروهای پاک شناخته می شود که از آن به عنوان خودروی روباتیک یا خودروی بدون راننده نیز یاد می شود. خودرو خودران با تکیه بر فناوری روز تولید می شود و قادر است بدون راننده مسیرهای مختلف را طی کند. این خودروهای هوشمند با استفاده از رادار، دستگاه جی پی اس و امکانات دیگری همچون لیدار و چشم الکترونیکی مسیر خود را شناسایی می کند.

با این همه به دلیل افزایش رقابت در این صنعت قیمت خودروهای برقی روز به روز رقابتی تر می شود و به همین دلیل پیش بینی می شود تقاضا برای خرید خودرو برقی در جهان روز به روز افزایش یابد.