خودرو های پاک

پورشه ماکان 2021
نسخه الکتریکی جای آن را خواهد گرفت خداحافظی با پورشه ماکان بنزینی در 2024
پورشه تحت تاثیر از قوانین سختگیرانه آلایندگی اروپا قصد دارد که نسخه بنزینی ماکان را در سال 2024 از تولید خارج کند و بدین ترتیب نسخه تمام الکتریکی جای آن را خواهد گرفت.
نوشته یحیی دادگر | 3 روز قبل
تسلا سایبرتراک Cyberlandr کمپر
دارای چهار طبقه بازشو به صورت تلسکوپی کمپر CyberLandr تسلا سایبرتراک
کمپر CyberLandr یکی از اکسسوریهای پیکاپ سایبرتراک تسلا بوده که به صورت تلسکوپی باز شده و در قسمت حوض بار نصب می شود.
نوشته یحیی دادگر | 5 روز قبل
سیستم تشخیص چهره جنسیس GV60
نوآوری دیگری از لوکسترین خودروساز کره ای جنسیس GV60 با سیستم تشخیص چهره و اثرانگشت
جنسیس به تازگی برای اسیووی الکتریکی GV60 دو سیستم نوآورانه تشخیص چهره برای ورود و همچنین اسکنر اثر انگشت را معرفی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 5 روز قبل
الکترون Truva
سال 2023 عرضه خواهد شد الکترون Truva با 1400 اسب بخار قدرت در راه است
شرکت الکترون پس از معرفی ابرخودرو الکتریکی Quasar، محصول دیگری به نام Truva را معرفی کرده که مجهز به پیشرانه الکتریکی 1400 اسب بخاریست.
نوشته یحیی دادگر | 5 روز قبل
فرینگ پایونیر
مجهز به ژنراتور دیزلی یکپارچه فرینگ Pioneer خودرویی الکتریکی با 7000 کیلومتر پیمایش!
کمپانی فرینگ یک پیکاپ الکتریکی مجهز به ژنراتور دیزلی به نام پایونیر را در دست توسعه دارد که با یک مخزن سوخت پر می تواند 7000 کیلومتر مسافت را طی کند!
نوشته یحیی دادگر | 6 روز قبل
صنعت-خودرو
در مصاحبه با یک کارشناس صنعت خودرو مطرح شد پیش بینی صنعت و بازار خودرو جهان در آینده
فرصتی پیش آمد تا با امیرحسن کاکایی کارشناس صنعت خودرو و استاد دانشگاه صحبتی در خصوص آمار جهانی تولید خودرو و آینده این صنعت داشته باشیم.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 هفته قبل
مقایسه عملکرد تایرهای ویژه خودروهای الکتریکی و درونسوز
کاهش نویز، بهبود مصرف انرژی و بهبود هندلینگ مقایسه عملکرد تایرهای ویژه خودروهای الکتریکی و درونسوز
انتخاب تایر مناسب برای خودرو، تاثیر زیادی روی عملکرد خودرو می گذارد. در این مطلب عملکرد تایرهای ویژه خودروهای الکتریکی با تایر معمولی را روی آئودی ای-ترون بررسی می کنیم.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
فولکس واگن Aero B
جانشین بدون آلایندگی پاسات فولکس واگن Aero B الکتریکی برای اولین بار شکار شد
برای اولین با تصاویر سدان الکتریکی فولکس واگن Aero B در حال تست منتشر شده و ظاهرا قرار است این خودرو جانشین پاسات در آینده شود.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
گریت وال ora cat
خودروی چینی با هدف عرضه به بازار اروپا خودروی الکتریکی Ora Cat رونمایی شد
شرکت چینی Ora اقدام به معرفی هاچبک الکتریکی Cat به صورت رسمی در نمایشگاه خودرو مونیخ 2021 کرده تا بتواند این خودرو را به بازار اروپا عرضه کند.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
هیوندای ویژن FK
برنامه بلندپروازانه هیوندای برای توسعه خودروهای سوخت سلولی هیوندای ویژن FK کوپه هیدروژنی 690 اسب بخاری
هیوندای در رویداد هیدروژن Wave از برنامه های بلندپروازانه خود برای توسعه خودروهای هیدروژنی گفت و یک کوپه هیدروژنی 690 اسب بخاری را هم معرفی کرد.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل

خودروهای پاک، مهمترین رویدادها و جدیدترین اخبار و دستاوردها

خودروهای پاک یا خودروهای سبز محصولاتی هستند که در پی افزایش آلودگی هوا در کشورهای مختلف جهان پا به عرصه بازارهای جهانی خودرو گذاشته اند و امروز رقابت اصلی بین خودروسازان بزرگ جهان بر سر تولید این خودروها است. تولید خودرو پاک اکنون به هدف اصلی آنها تبدیل شده و شرکت تسلا به عنوان پرچمدار صنعت خودروهای برقی به شمار می رود. زمانی که ایلان ماسک ایده تولید خودرو برقی به صورت انبوه را در سر داشت کمتر کسی گمان می کرد این شرکت بتواند عنوان پرفروش ترین خودرو برقی جهان را به خود اختصاص داده و امروزه به عنوان تولید کننده بهترین و سریع ترین خودرو برقی جهان قلمداد شود. به همین دلیل اخبار خودروهای برقی نیز مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفته و پایگاه خبری خودرونویس توجه ویژه ای به این بخش دارد.

خودروهای هیبریدی

خودروی هیبریدی  یا خودرو دونیرو به آن دسته از خودروهای پاک گفته می شود که از دو یا چند منبع برای به حرکت درآوردن ان استفاده می شود. پیشرانه خودرو هیبریدی متشکل از یک موتور درون سوز و بنزینی به همراه یک یا تعدادی موتور الکتریکی است و این نوع خودروها می توانند از یک یا هر دوی آنها استفاده کنند.

خودروهای برقی

خودروی برقی یا خودروی الکتریکی خودرویی است که از باتری قابل شارژ بهره می برد و موتور الکتریکی این خودرو بعنوان نیروی محرکه آن است. اگر چه اولین نسل از این خودروها اواخر قرن نوزدهم معرفی شدند اما به دلیل رونق خودروهایی با موتور احتراق داخلی و خودروهای بنزینی تولید این خودروها کاهش یافت. امروزه اما به دلیل افزایش آلودگی هوا از یک سو و پیشرفت فناوری تولید باتری خودروهای برقی از سوی دیگر رقابت سختی بین خودروسازان جهان آغاز شده و ایجاد ایستگاه شارژ خودرو در کشورهای مختلف جهان رو به افزایش است.

خودروهای خودران

اتومبیل خودران امروز به عنوان نسل جدید خودروهای پاک شناخته می شود که از آن به عنوان خودروی روباتیک یا خودروی بدون راننده نیز یاد می شود. خودرو خودران با تکیه بر فناوری روز تولید می شود و قادر است بدون راننده مسیرهای مختلف را طی کند. این خودروهای هوشمند با استفاده از رادار، دستگاه جی پی اس و امکانات دیگری همچون لیدار و چشم الکترونیکی مسیر خود را شناسایی می کند.

با این همه به دلیل افزایش رقابت در این صنعت قیمت خودروهای برقی روز به روز رقابتی تر می شود و به همین دلیل پیش بینی می شود تقاضا برای خرید خودرو برقی در جهان روز به روز افزایش یابد.