خودرو های پاک

فیات 500e مدل 3+1
دارای یک درب اضافی در سمت سرنشین فیات 500e 3+1 معرفی شد
فیات پس از گذشت هفت ماه از معرفی نسل جدید 500 الکتریکی، یک مدل جدید با یک درب اضافه به نام 3+1 برای این هاچبک الکتریکی شهری معرفی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 4 روز قبل
جی ام سی هامر الکتریکی
پس از یک دهه غیبت صورت گرفت هامر الکتریکی رسما رونمایی شد
جنرال موتورز پس از نزدیک به یک دهه غیبت، سرانجام تصمیم به معرفی مدل جدید هامر اما در قالب یک خودروی الکتریکی آفرودی بسیار توانمند و لوکس با 1000 اسب بخار قدرت کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 6 روز قبل
رنو مگان eVision
نسخه الکتریکی مگان هاچبک رنو مگان eVision مفهومی رونمایی شد
کمپانی رنو به تازگی از یک خودروی الکتریکی مفهومی به نام مگان eVision پرده برداشته که نشان دهنده مدل الکتریکی آینده مگان هاچبک پنج درب است.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
داچیا اسپرینگ 2021
ارزان ترین خودروی الکتریکی در بازار اروپا داچیا اسپرینگ 2021 رونمایی شد
داچیا همانطور که وعده داده بود، از اولین محصول الکتریکی خود به نام اسپرینگ پرده برداشته که ارزان ترین خودروی الکتریکی حال حاضر بازار اروپاست.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
آئودی Q8 پلاگین هیبرید
عملکردی خیره کننده برای یک اسیووی 2.5 تنی لاکچری آئودی Q8 پلاگین هیبریدی معرفی شد
به تازگی آئودی یک مدل هیبریدی جدید برای Q8 معرفی کرده که قدرت و گشتاور آن چیزی نزدیک به RS Q8 است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
مرسدس بنز EQC
ایلان ماسک منتظر رقیب جدی باشد مرسدس در رویای تسخیر بازار الکتریکی‌ ها
مرسدس بنز به عنوان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های گروه خودروسازی دایملر عزم خود را جزم کرده تا بتواند تا سال 2025، بالاترین سهم فروش در زمینه خودروهای الکتریکی را از آن خود کند
نوشته سعید سعیدی | 2 هفته قبل
تاراسچی براردو
تفسیر ایتالیایی ها از ب ام و i8 تاراسچی Berardo رونمایی شد
کمپانی تاراسچی از محصول جدید خود به نام Berardo که بر پایه ب ام و i8 توسعه یافته، پرده برداشته است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
تویوتا راو4 هیبرید 2021
افزایش تنوع مدل های هیبریدی تویوتا راو4 هیبرید XLE پریمیوم 2021 معرفی شد
تویوتا به منظور افزایش تنوع نسخه هیبریدی راو4 هیبرید و پرکردن گپ موجود در میان نسخه ها، مدل XLE پریمیوم را برای راو4 هیبریدی 2021 معرفی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
محدوده حرکت خودروهای هیدروژنی
رقیب جدی محصولات تمام الکتریکی از خودروهای هیدروژنی چه می‌دانید؟
در این مطلب تصمیم داریم که خودروهای هیدروژنی و تکنولوژی به کار رفته در آنها را برایتان معرفی کنیم و مقایسه ای بین این خودروها با خودروهای الکتریکی داشته باشیم.
نوشته امین نقی زاده | 3 هفته قبل
آئودی A3 اسپرتبک پلاگین هیبرید
با 210 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور آئودی A3 اسپرتبک پلاگین هیبریدی معرفی شد
آئودی برای اینکه مرسدس و ب ام و را هرچه بیشتر به چالش بکشد، نسخه پلاگین هیبریدی A3 اسپرتبک را معرفی کرد.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل

خودروهای پاک، مهمترین رویدادها و جدیدترین اخبار و دستاوردها

خودروهای پاک یا خودروهای سبز محصولاتی هستند که در پی افزایش آلودگی هوا در کشورهای مختلف جهان پا به عرصه بازارهای جهانی خودرو گذاشته اند و امروز رقابت اصلی بین خودروسازان بزرگ جهان بر سر تولید این خودروها است. تولید خودرو پاک اکنون به هدف اصلی آنها تبدیل شده و شرکت تسلا به عنوان پرچمدار صنعت خودروهای برقی به شمار می رود. زمانی که ایلان ماسک ایده تولید خودرو برقی به صورت انبوه را در سر داشت کمتر کسی گمان می کرد این شرکت بتواند عنوان پرفروش ترین خودرو برقی جهان را به خود اختصاص داده و امروزه به عنوان تولید کننده بهترین و سریع ترین خودرو برقی جهان قلمداد شود. به همین دلیل اخبار خودروهای برقی نیز مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفته و پایگاه خبری خودرونویس توجه ویژه ای به این بخش دارد.

خودروهای هیبریدی

خودروی هیبریدی  یا خودرو دونیرو به آن دسته از خودروهای پاک گفته می شود که از دو یا چند منبع برای به حرکت درآوردن ان استفاده می شود. پیشرانه خودرو هیبریدی متشکل از یک موتور درون سوز و بنزینی به همراه یک یا تعدادی موتور الکتریکی است و این نوع خودروها می توانند از یک یا هر دوی آنها استفاده کنند.

خودروهای برقی

خودروی برقی یا خودروی الکتریکی خودرویی است که از باتری قابل شارژ بهره می برد و موتور الکتریکی این خودرو بعنوان نیروی محرکه آن است. اگر چه اولین نسل از این خودروها اواخر قرن نوزدهم معرفی شدند اما به دلیل رونق خودروهایی با موتور احتراق داخلی و خودروهای بنزینی تولید این خودروها کاهش یافت. امروزه اما به دلیل افزایش آلودگی هوا از یک سو و پیشرفت فناوری تولید باتری خودروهای برقی از سوی دیگر رقابت سختی بین خودروسازان جهان آغاز شده و ایجاد ایستگاه شارژ خودرو در کشورهای مختلف جهان رو به افزایش است.

خودروهای خودران

اتومبیل خودران امروز به عنوان نسل جدید خودروهای پاک شناخته می شود که از آن به عنوان خودروی روباتیک یا خودروی بدون راننده نیز یاد می شود. خودرو خودران با تکیه بر فناوری روز تولید می شود و قادر است بدون راننده مسیرهای مختلف را طی کند. این خودروهای هوشمند با استفاده از رادار، دستگاه جی پی اس و امکانات دیگری همچون لیدار و چشم الکترونیکی مسیر خود را شناسایی می کند.

با این همه به دلیل افزایش رقابت در این صنعت قیمت خودروهای برقی روز به روز رقابتی تر می شود و به همین دلیل پیش بینی می شود تقاضا برای خرید خودرو برقی در جهان روز به روز افزایش یابد.