خودرو های پاک

ب ام و XM کانسپت
معرفی نسخه تولیدی در سال 2022 ب ام و XM کانسپت معرفی شد
ب ام و دومین محصول انحصاری زیربرند M یعنی کراس اوور کانسپت XM را با پیشرانه پلاگین هیبریدی 750 اسب بخاری معرفی کرد و نسخه تولیدی این خودرو قرار است سال 2022 از راه برسد.
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
کیا Niro
دارای نسخه هیبریدی، پلاگین هیبرید و الکتریکی کیا Niro 2023 رونمایی شد
کیا نسل جدید کراس اوور Niro 2023 را با طراحی کاملا متفاوت از نسل قبل در نمایشگاه حمل و نقل سئول رونمایی کرده که دارای سه مدل هیبرید، پلاگین هیبرید و الکتریکیست.
نوشته یحیی دادگر | 5 روز قبل
آلفا Saga
استایل کلاسیک به همراه باطنی مدرن Saga سدان الکتریکی دیگری از آلفا موتورز
شرکت آلفاموتور سدان الکتریکی جدیدی را به نام Saga معرفی کرده که در حالت شارژ کامل می تواند مسافتی در حدود 480 کیلومتر را طی کند و شتاب صفر تا 100 آن نیز 6 ثانیه اعلام شده
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
سالون مکا دراگون
دارای دو موتور الکتریکی 543 اسب بخاری سالون مکا دراگون سدان الکتریکی از زیربرند گریت وال
خودروی الکتریکی جذاب سالون مکا دراگون در نمایشگاه خودرو گوانگژو 2021 رونمایی شده که محصولی جدید از زیربرند نوپا گریت وال چین است.
نوشته یحیی دادگر | 1 هفته قبل
آئودی Q5 ای-ترون
در نمایشگاه گوانگژو 2021 صورت گرفت آئودی Q5 ای-ترون رونمایی شد
آئودی در نمایشگاه گوانگژو 2021 رسما مدل تولیدی Q5 ای-ترون را رونمایی کرده که همزاد لوکس و پریمیوم فولکس واگن ID.6 محسوب می شود.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
voyah دریمر
در نمایشگاه گوانگژو 2021 صورت گرفت مینی ون الکتریکی Voyah دریمر رونمایی شد
این خودرو به منظور رقابت مستقیم با بیوک GLB Avenir و لکسوس LM راهی بازار چین شده، دریمر نام دارد که دومین محصول کمپانی Voyah پس از اسیووی Free محسوب می شود.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
میتسوبیشی Airtrek
توسعه یافته با همکاری GAC چین میتسوبیشی Airtrek 2022 در مدل تولیدی معرفی شد
میتسوبیشی پس از معرفی نسخه مفهومی کراس اوور الکتریکی Airtrek در نمایشگاه شانگهای، حال نسخه تولیدی Airtrek را در نمایشگاه گوانگژو چین معرفی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
جنسیس GV70 الکتریکی
دارای پلتفرمی مشابه با نسخه درونسوز جنسیس GV70 الکتریکی رونمایی شد
جنسیس پس از معرفی G80 Electrified در نمایشگاه خودرو شانگهای 2021، اقدام به معرفی GV70 Electrified در نمایشگاه گوانگژو 2021 کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
کیا EV9
در نمایشگاه لس آنجلس صورت گرفت کیا EV9 کانسپت رونمایی شد
کیا در نمایشگاه لس آنجلس 2021 کانسپت EV9 را به عنوان محصول الکتریکی جدید آینده خود رونمایی کرد.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
هیوندای Seven کانسپت
در نمایشگاه لس آنجلس 2021 صورت گرفت هیوندای Seven کانسپت رونمایی شد
هیوندای با هدف گسترش سبد محصولات الکتریکی خود اسیووی Seven کانسپت را در نمایشگاه لس آنجلس رونمایی کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل

خودروهای پاک، مهمترین رویدادها و جدیدترین اخبار و دستاوردها

خودروهای پاک یا خودروهای سبز محصولاتی هستند که در پی افزایش آلودگی هوا در کشورهای مختلف جهان پا به عرصه بازارهای جهانی خودرو گذاشته اند و امروز رقابت اصلی بین خودروسازان بزرگ جهان بر سر تولید این خودروها است. تولید خودرو پاک اکنون به هدف اصلی آنها تبدیل شده و شرکت تسلا به عنوان پرچمدار صنعت خودروهای برقی به شمار می رود. زمانی که ایلان ماسک ایده تولید خودرو برقی به صورت انبوه را در سر داشت کمتر کسی گمان می کرد این شرکت بتواند عنوان پرفروش ترین خودرو برقی جهان را به خود اختصاص داده و امروزه به عنوان تولید کننده بهترین و سریع ترین خودرو برقی جهان قلمداد شود. به همین دلیل اخبار خودروهای برقی نیز مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفته و پایگاه خبری خودرونویس توجه ویژه ای به این بخش دارد.

خودروهای هیبریدی

خودروی هیبریدی  یا خودرو دونیرو به آن دسته از خودروهای پاک گفته می شود که از دو یا چند منبع برای به حرکت درآوردن ان استفاده می شود. پیشرانه خودرو هیبریدی متشکل از یک موتور درون سوز و بنزینی به همراه یک یا تعدادی موتور الکتریکی است و این نوع خودروها می توانند از یک یا هر دوی آنها استفاده کنند.

خودروهای برقی

خودروی برقی یا خودروی الکتریکی خودرویی است که از باتری قابل شارژ بهره می برد و موتور الکتریکی این خودرو بعنوان نیروی محرکه آن است. اگر چه اولین نسل از این خودروها اواخر قرن نوزدهم معرفی شدند اما به دلیل رونق خودروهایی با موتور احتراق داخلی و خودروهای بنزینی تولید این خودروها کاهش یافت. امروزه اما به دلیل افزایش آلودگی هوا از یک سو و پیشرفت فناوری تولید باتری خودروهای برقی از سوی دیگر رقابت سختی بین خودروسازان جهان آغاز شده و ایجاد ایستگاه شارژ خودرو در کشورهای مختلف جهان رو به افزایش است.

خودروهای خودران

اتومبیل خودران امروز به عنوان نسل جدید خودروهای پاک شناخته می شود که از آن به عنوان خودروی روباتیک یا خودروی بدون راننده نیز یاد می شود. خودرو خودران با تکیه بر فناوری روز تولید می شود و قادر است بدون راننده مسیرهای مختلف را طی کند. این خودروهای هوشمند با استفاده از رادار، دستگاه جی پی اس و امکانات دیگری همچون لیدار و چشم الکترونیکی مسیر خود را شناسایی می کند.

با این همه به دلیل افزایش رقابت در این صنعت قیمت خودروهای برقی روز به روز رقابتی تر می شود و به همین دلیل پیش بینی می شود تقاضا برای خرید خودرو برقی در جهان روز به روز افزایش یابد.