صنعت قطعه سازی

با هدف خودکفایی در تولید محصول و کاهش ارزبری صورت می گیرد ایران خودرو به دنبال استفاده از ظرفیت های دانش بنیانی صنایع مختلف
ایران خودرو قصد دارد با استفاده از ظرفیت های دانش بنیان صنایع مختلف نسبت به کاهش ارزبری، افزایش کیفیت و رشد تیراژ تولید محصولات خود اقدام کند.
نوشته یحیی دادگر | 2 روز قبل
سامانه مدیریت موتور ایران خودرو صنایع دفاع
انحصار دستور نقشه سیستم الکترونیکی خودرو توسط خودروساز نه قطعه ساز کاهش ارزبری و افزایش کیفیت به لطف توسعه سامانه مدیریت موتور ایران خودرو
با تولید سامانه کنترل هوشمند موتور توسط ایران خودرو و وزارت دفاع، دستور نقشه سیستم برق و الکترونیک خودرو نزد خودروساز باقی می ماند و موجب کاهش ارزبری و رشد کیفیت می شود.
نوشته یحیی دادگر | 3 روز قبل
نوین آمپر ارزش رایزکو استارت آپ IOT (1)
هلدینگ نوین آمپر در زمینه IOT تاسیس شد مرکز نوین آمپر در زمینه IOT  تاسیس شد
مرکز نوین آمپر صبح امروز با هدف حمایت از نخبگان دانشگاهی و استارت آپ ها و افرادی که ایده هایی خلاقانه با قابلیت تجاری سازی دارند افتتاح شد.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
همکاری ایران خودرو شرکت دانش بنیان نخبگان تکنولوژی فناوری
حرکت به سوی توسعه تکنولوژی و خودروهای خودران، برقی و متصل همکاری گسترده ایران خودرو با شرکت های دانش بنیان
ایران خودرو اقدام به برگزاری همایش ظرفیت های همکاری شرکت ها و نهادهای دانش بنیان با این گروه صنعتی را کرده است.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
صنعت-کیت-کلاچ
در گفت و گو با یک فعال صنعت قطعه‌سازی مطرح شد: پای قاچاقچی‌ها و واردکنندگان روی پدال کلاچ تولید داخل
صنعت کلاچ طی این سال ها پیشرفت های قابل قبولی داشته تا آنجا که بطور کامل در این صنعت خودکفایی صورت گرفته و درحال حاضر تولیدکنندگان این صنعت قابلیت صادرات را نیز دارند.
نوشته زهرا صادقی | 4 ماه قبل
لوازم یدکی اتحادیه تعمیرکاران خودرو نمایشگاه سپاس طرح شناسه کالا (1)
طرح شناسه کالا ایده ای خوب ولی با روش اجرایی غلط برگزاری نمایشگاه سپاس
نشست خبری اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با موضوع نمایشگاه سپاس، طرح شناسه کالا و اتواپ و معضلات ناشی از قطعات یدکی بی کیفیت و قاچاق برگزار شد.
نوشته یحیی دادگر | 4 ماه قبل
مهدی خطیبی هفت محصول ایران خودرو در سال 1401 2
مهدی خطیبی مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرد عرضه هفت محصول جدید توسط ایران خودرو در سال 1401
مهدی خطیبی مدیرعامل ایران خودرو در حاشیه رونمایی از اولین اتوبوس برقی ایران، از عرضه هفت محصول جدید توسط این شرکت در سال 1401 خبر داد.
نوشته یحیی دادگر | 5 ماه قبل
پس از انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی تامین نیاز قطعه سازان آغاز به کار کرد
همزمان با برگزاری نخستین مجمع شرکت تعاونی تامین نیاز قطعه سازان خودرو، اعضای هیات مدیره این مجموعه جدید معرفی و فعالیت خود را اغاز کردند.
نوشته احمد بروغنی | 5 ماه قبل
توقف تولید سایپا تیبا 1401
سایپا آریا سال آینده می آید تیبا سال 1401 از خط تولید سایپا خارج می شود
محمدعلی تیموری مدیرعامل سایپا از خروج تیبا از خط تولید و همچنین تولید آریا و یک پیشرانه جدید در سال 1401 در سایپا خبر داد.
نوشته یحیی دادگر | 5 ماه قبل
نشست قطعه سازان و خودروسازان در سال 1401
در نشست قطعه سازان و خودروسازان مطرح شد خصوصی سازی تنها راه برون رفت صنعت خودرو از بحران
روز گذشته بزرگترین نشست قطعه سازان با موضوع زنجیره خودروسازی در افق سال 1401 با هدف رفع موانع و مشکلات تولید و همچنین بیان مشکلات و درخواست ها برگزار شد.
نوشته یحیی دادگر | 6 ماه قبل

صنعت قطعه سازی ایران طی 30 سال اخیر با رشد شتابنده ای به حرکت خود ادامه داده و توانسته است نقش مهمی در پیشرفت صنعت خودرو ایران داشته باشد. این صنعت علاوه بر تامین قطعات مورد نیاز خودروسازان داخلی در زمینه صادرات قطعات خودرو نیز پیشرفته هایی داشته است.

بزرگترین قطعه سازان ایران

به واسطه پیشرفت صنعت خودرو شرکت های قطعه سازی نیز پیشرفت های چشمگیری داشته اند. شرکت کروز، شرکت عظام، شرکت آذین خودرو، شرکت اتحاد موتور، شرکت غرب استیل، گروه رایزکو، لنت پارس، صباباتری، سپاهان باتری، لاستیک بارز، یزد تایر، کویرتایر، تکلان توس و … شرکت های بزرگی هستند که در کنار دیگر قطعه سازان متوسط و کوچک رشد کرده اند. اکثر این قطعه سازان از مسیر شرکت های ساپکو و سازه گستر سایپا به زنجیره تامین صنعت خودرو کمک می کنند.

انجمن قطعه سازان

به واسطه گستره فعالیت صنعت قطعه سازی چند تشکل مهم نیز در این صنعت فعال است. انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو و انجمن صنایع همگن قطعه سازان مهمترین تشکل های این صنعت هستند که در کنار انجمن های استانی به پیشبرد اهداف این صنعت کمک می کنند.