صنعت قطعه سازی

قطعات خودرو
راهکار کنترل قیمت ها در بازار قطعات خودرو
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 هفته قبل
افتتاحیه هایپرکار
با همکاری ایران روور و نیروی انتظامی تهران صورت گرفت هایپرکار اولین فروشگاه لوازم خودرو در خاورمیانه
امروز هایپرکار اولین فروشگاه لوازم خودرو و مرکز خدمات خودرویی در خاورمیانه به لطف همکاری گروه صنعتی ایران روور و نیروی انتظامی تهران بزرگ ناجا افتتاح شد.
نوشته یحیی دادگر | 2 هفته قبل
قطعه سازی
ادعاهای زیاندهی قطعه سازان بهانه جویی است ماجرای دور زدن یک قطعه ساز توسط خودروساز
در طول سالیان گذشته صنعت قطعه سازی همپای صنعت خودرو رشد و نمو یافته و با توجه به ویژگی های خاص بازار خودرو ایران نمی توان ادعا کرد که این صنایع زیان ده هستند
نوشته زهرا صادقی | 4 هفته قبل
قطعات خودرو
مدیرعامل شرکت تجیران مطرح کرد: خودکفایی ایران در تولید آلومینیوم طرح‌دار و عایق حرارتی خودرو
شرکت تجیران توانسته با ساخت انواع عایق های حرارتی و برخی قطعات داخلی ، 70 درصد نیاز کشور در صنعت خودرو سازی را تامین کند.
نوشته زهرا صادقی | 1 ماه قبل
سیامک مقتدری
عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی: مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان هر روز بیشتر می‌شود
بحث مطالبات قطعه سازان از خودروسازان به یک بیماری مزمن تبدیل شده است و موضع این مطالبات مربوط به امروز و دیروز نیست بلکه سال هاست که این با این قضیه هر دو طرف مواجه اند
نوشته زهرا صادقی | 1 ماه قبل
پلتفرم EVX ایتال دیزاین و ویلیامز
امکان توسعه خودروهایی مختلف با استایل های گوناگون همکاری ایتال دیزاین و ویلیامز برای توسعه پلتفرم الکتریکی EVX
ایتال دیزان و ویلیامز به تازگی همکاری جدیدی را آغاز کرده اند که هدف جدیدی هم دنبال می کنند که این هدف ایجاد یک راه حل برای فراگیرتر شدن خودروهای الکتریکی است.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
نادر سخا مدیرعامل کروز
در نشست خبری آنلاین امروز مطرح شد جهش تولید 30 درصدی کروز در سال 1399
کروز با به کار گیری بیش از 12 هزار و 800 نیرو، یکی از بزرگترین و مدرن ترین شرکت های قطعه سازی داخل کشور بوده که سهم زیادی از تامین قطعات دو خودروساز اصلی کشور دارد.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
پیشرانه تیوان 2
با حضور تصویری ریاست جمهوری صورت گرفت تیوان مدرن ترین و بزرگترین مرکز تولید پیشرانه کشور افتتاح شد
گروه خودروسازی بهمن امروز مدرن ترین و پیشرفته ترین کارخانه تولید قوای محرکه و پیشرانه در کشور یعنی کارخانه تیوان را افتتاح کرد.
نوشته یحیی دادگر | 3 ماه قبل
سید حمید احمدی
تولید 100 درصدی پیشرانه در کادک جک J4 با 85 درصد داخلی سازی به بازار عرضه می شود
شرکت خودروسازی کرمان موتور با هدف عرضه محصولی اختصاصی و مناسب برای بازار ایران، اقدام به خرید امتیاز و دانش تولید جک J4 در داخل کشور کرده است.
نوشته تحریریه خودرونویس | 4 ماه قبل
افتتاح خط تولید گیربکس شش سرعته دستی نیرو محرکخ
در نیرو محرکه و با حضور وزیر صمت صورت گرفت افتتاح خط تولید گیربکس شش سرعته دستی ایران خودرو
ایران خودرو امروز رسما خط تولید گیربکس شش سرعته دستی برای محصولات تولیدی خود را در نیرو محرکه با حضور وزیر صمت، اصحاب رسانه، استاندار قزوین و مسئولین دولتی افتتاح کرد.
نوشته یحیی دادگر | 4 ماه قبل

صنعت قطعه سازی ایران طی 30 سال اخیر با رشد شتابنده ای به حرکت خود ادامه داده و توانسته است نقش مهمی در پیشرفت صنعت خودرو ایران داشته باشد. این صنعت علاوه بر تامین قطعات مورد نیاز خودروسازان داخلی در زمینه صادرات قطعات خودرو نیز پیشرفته هایی داشته است.

بزرگترین قطعه سازان ایران

به واسطه پیشرفت صنعت خودرو شرکت های قطعه سازی نیز پیشرفت های چشمگیری داشته اند. شرکت کروز، شرکت عظام، شرکت آذین خودرو، شرکت اتحاد موتور، شرکت غرب استیل، گروه رایزکو، لنت پارس، صباباتری، سپاهان باتری، لاستیک بارز، یزد تایر، کویرتایر، تکلان توس و … شرکت های بزرگی هستند که در کنار دیگر قطعه سازان متوسط و کوچک رشد کرده اند. اکثر این قطعه سازان از مسیر شرکت های ساپکو و سازه گستر سایپا به زنجیره تامین صنعت خودرو کمک می کنند.

انجمن قطعه سازان

به واسطه گستره فعالیت صنعت قطعه سازی چند تشکل مهم نیز در این صنعت فعال است. انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو و انجمن صنایع همگن قطعه سازان مهمترین تشکل های این صنعت هستند که در کنار انجمن های استانی به پیشبرد اهداف این صنعت کمک می کنند.