صنعت قطعه سازی

سامانه-تله-ماتیک-خودروهای-متصل-Connected-cars-تام-ایران-خودرو-صاشیراز-8
بدون کوچکترین کمک و مشاوره شرکت های خارجی طراحی و تولید سامانه تله ماتیک خودروهای متصل در ایران
به تازگی قرارداد تولید و داخلی سازی سامانه تله ماتیک خودروهای متصل بین شرکت تام ایران خودرو و شرکت صاشیراز وابسته به وزارت دفاع امضا شده است.
نوشته یحیی دادگر | 3 هفته قبل
بحران کمبود تراشه میکروچیپ خودروسازان راه مقابله (1)
پیشبینی از ادامه دار بودن عدم هماهنگی میان عرضه و تقاضا میکروچیپ ها بحران کمبود تراشه و راه های میانبر خودروسازان برای مقابله با آن
بحران تراشه و موضوع کمبود میکروچیپ ها در صنعت خودرو طی ماه های آینده همچنان پابرجا خواهد بود. حال خودروسازان چه راهکارهایی برای مقابله با این بحران دارند؟
نوشته یحیی دادگر | 4 هفته قبل
جلوگیری از کمبود تراشه با داخلی سازی آن توسط ساپکو
با امضای تفاهمنامه همکاری میان ساپکو و یک شرکت دانش بنیان محقق شد جلوگیری از بحران کمبود تراشه با داخلی سازی و تولید انبوه آن در ایران
پس از دو سال کمبود، نگرانی های صنعت خودروسازی دنیا از کمبود میکروچیپ و تراشه همچنان ادامه دارد و رو به افزایش است.
نوشته یحیی دادگر | 1 ماه قبل
تحول دیجیتال صنعت خودرو ساپکو ایران خودرو زنجیره تامین (1)
در حاشیه هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی قطعات تهران برگزار شد همایش تحول دیجیتال ساپکو و زنجیره تامین
در حاشیه برگزاری هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی قطعات تهران، ساپکو نیز نشست خبری و همایشی را در خصوص تحول دیجیتال در صنعت خودرو و بویژه شرکت ایران خودرو برگزار کرد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 ماه قبل
استارت نظارت بر کیفیت قطعات از مبدا تولید آغاز همکاری مشترک ISQI با انجمن های قطعه سازی
غرفه ISQI در اولین روز حضور در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو، بستری برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و اجرایی در زمینه کیفیت قطعات شد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 1 ماه قبل
سامانه تله ماتیک خودروهای متصل Connected cars تام ایران خودرو صاشیراز (1)
آغاز همکاری رسمی ایران خودرو با صنایع دفاع امضای قرارداد تولید سامانه تله ماتیک خودروهای متصل بین تام و صاشیراز
پس از به پایان رسیدن مراحل طراحی سخت افزاری، شرکت تام ایران خودرو قرارداد تولید این سامانه خودروهای متصل را با شرکت صاشیراز وابسته به صنایع دفاع امضا کرد.
نوشته یحیی دادگر | 1 ماه قبل
خودرو شاهین متصل Connected رویداد فناورانه سایپا خودروهای آینده (1)
در حاشیه رویداد فناورانه خودروهای آینده صورت گرفت خودرو سایپا شاهین متصل Connected رونمایی شد
خودرو شاهین متصل Connected سایپا در حاشیه دومین رویداد فناورانه خودروهای آینده رونمایی شد.
نوشته یحیی دادگر | 2 ماه قبل
بزرگترین قطعه ساز صنعت خودرو کشور بازدید از خط تولید و مرکز تحقیقات کروز
روز گذشته پس از بازدید از نمایشگاه توانمندی و داخلی سازی قطعات خودرو کروز، فرصتی پیش آمد تا از مرکز تحقیقات و خط تولید کروز هم بازدیدی داشته باشیم.
نوشته یحیی دادگر | 3 ماه قبل
نمایشگاه توانمندی و داخلی سازی قطعات خودرو کروز
مراجعه 18 قطعه ساز جدید به نمایشگاه توانمندی داخلی سازی کروز جلوگیری از خروج 6 میلیون ارز در سال گذشته به موجب داخلی سازی قطعات در کروز
کروز از هفته گذشته اقدام به برگزاری نمایشگاه توانمندی و داخلی سازی قطعات خودرو در دفتر مرکزی خود در کیلومتر 11 کرده که این نمایشگاه فردا 20 شهریور 1401 خاتمه می یابد.
نوشته یحیی دادگر | 3 ماه قبل
افتتاح کارخانه پرس شاپ و تولیدسرسیلندر کرمان خودرو ارگ بم
افتتاح کارخانه پرس شاپ بدنه و تولید سرسیلندر در بم
دو کارخانه پرس شاپ قطعات بدنه خودرو و خط توليد سرسیلندر در منطقه ویژه اقنصادی ارگ جدید بم توسط معاون اول رئیس جمهور جناب آقای دكتر مخبر افتتاح شد.
نوشته تحریریه خودرونویس | 3 ماه قبل

صنعت قطعه سازی ایران طی 30 سال اخیر با رشد شتابنده ای به حرکت خود ادامه داده و توانسته است نقش مهمی در پیشرفت صنعت خودرو ایران داشته باشد. این صنعت علاوه بر تامین قطعات مورد نیاز خودروسازان داخلی در زمینه صادرات قطعات خودرو نیز پیشرفته هایی داشته است.

بزرگترین قطعه سازان ایران

به واسطه پیشرفت صنعت خودرو شرکت های قطعه سازی نیز پیشرفت های چشمگیری داشته اند. شرکت کروز، شرکت عظام، شرکت آذین خودرو، شرکت اتحاد موتور، شرکت غرب استیل، گروه رایزکو، لنت پارس، صباباتری، سپاهان باتری، لاستیک بارز، یزد تایر، کویرتایر، تکلان توس و … شرکت های بزرگی هستند که در کنار دیگر قطعه سازان متوسط و کوچک رشد کرده اند. اکثر این قطعه سازان از مسیر شرکت های ساپکو و سازه گستر سایپا به زنجیره تامین صنعت خودرو کمک می کنند.

انجمن قطعه سازان

به واسطه گستره فعالیت صنعت قطعه سازی چند تشکل مهم نیز در این صنعت فعال است. انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو و انجمن صنایع همگن قطعه سازان مهمترین تشکل های این صنعت هستند که در کنار انجمن های استانی به پیشبرد اهداف این صنعت کمک می کنند.