به گزارش خودرونویس، آئودی Q4 ای-ترون اسپرتبک در حال حاضر خودرویی مفهومی است، ولی زمانی که در سال 2021 به بازارهای جهانی عرضه شود، هفتمین خودروی الکتریکی تولید شده این کمپانی آلمانی خواهد بود. این خودرو در واقع نسخه کوپه اسپرتبک آئودی Q4 مفهومی است که سال پیش از آن پرده برداشته شده بود.

نمای عقب 2 آئودی Q4 ای-ترون اسپرتبک

طراحی ظاهری

آئودی Q4 ای-ترون اسپرتبک نیز همانند نسخه درونسوز سوز از طراحی خشن و تهاجمی در هر دو پروفیل جلو و عقب بهره می برد. وجود المان سقف شیب دار و استایل کلی بدنه باعث شده تا Q4 ای-ترون اسپرتبک جزو کراس اوورهای کوپه دسته بندی شود و این خودروی الکتریکی را به رقیبی برای ب ام و X4، مرسدس بنز GLC کوپه و پورشه ماکان تبدیل کرده که البته تمامی این رقبای نامبرده فعلا به پیشرانه درونسوز مجهز هستند.

به موجب این طراحی هوشمند و تهاجمی ضریب مقاوت بدنه Q4 ای-ترون در مقابل هوا 0.26 اعلام شده که 0.1 نسبت به ضریب مقاومت هوای Q4 معمولی مفومی بهبود داشته است. با توجه به المان های طراحی شده در Q4 اسپرتبک، با نگاه اول می توان تشخیص داد که این خودرو جز خانواده محصولات ای-ترون آئودی است.

نمای جلو آئودی Q4 ای-ترون اسپرتبک

جلوپنجره بسته این خودرو با تریم فلزی درست مانند جلوپنجره نصب شده روی اسیووی ای-ترون اسب، البته طراحی آن شباهت هایی هم با Q4 درونسوز دارد. چراغ های LED باریک جلو نیز تا حد مشابه Q4 درونسوز مفهومی هستند، اما در نسخه تولیدی این خودرو انتظار می رود که از چراغ هایی شبیه به اسیووی الکتریکی ای-ترون استفاده شود. همچنین چراغ LED نواری سرتاسری عقب نیز امضای طراحی آئودی بوده که نمونه آن در بسیاری از محصولات جدید این شرکت دیده شده است.

 

کابین

درون کابین، نمایشگر دیجیتالی پشت فرمان آئودی موسوم به Audi virtual cockpit بدون تغییر خاصی نصب شده؛ بدین ترتیب یک نمایشگر دیجیتالی 12.3 اینچی در پشت فرمان و یک نمایشگر دیجیتالی 12.3 لمسی در میان داشبورد این خودرو برای سیستم سرگرمی و اطلاع رسانی نصب شده است. در کنار نصب سیستم های پیشرفته و هوشمند، آئودی سعی کرده از مواد اولیه با کیفیت و همچنین دوستدار محیط زیست در ساخت ادوات کابین Q4 ای-ترون اسپرتبک استفاده کند. به عنوان مثال آئودی به جای رنگ کردن ادوات داخلی از قطعات کرومی استفاده کرده و برای ساخت تودوزی صندلی ها و کف پایی به جای چرم از مواد بازیافتی با کیفیتی استفاده کرده است.

کابین

آئودی ادعا کرده که Q4 ای-ترون اسپرتبک یکی از جادارترین خودروها در سگمنت خود است. فاصله بین دو محور این خودرو 2774 میلی متر اعلام شده که به لطف جانمایی باتری ها در کف، فضای پا و سر در هر دو ردیف جلو و عقب این کراس اوور الکتریکی افزایش یافته است. آئودی Q4 ای-ترون همانند بیشتر خودروهای الکتریکی گروه خودروسازی فولکس واگن روی پلتفرم الکتریکی ماژولار MEB این کمپانی توسعه یافته است.

نمای جانبی آئودی Q4 ای-ترون اسپرتبک

مشخصات فنی

آئودی Q4 ای-ترون اسپرتبک از یک پک باتری 82 کیلووات ساعتی و دو موتور الکتریکی بهره می برد که یکی روی اکسل جلو و دیگری روی اکسل عقب نصب شده است. موتور الکتریکی نصب شده روی اکسل عقب قادر به تولید بیشینه قدرت 201 اسب بخار بوده و موتور الکتریکی نصب شده روی اکسل جلو نیز بیشینه قدرت 100 اسب بخار را تولید می کند.

به موجب این دو موتور الکتریکی بیشینه قدرت تولیدی Q4 ای-ترون 301 اسب بخار گزارش شده و این نیروی تولیدی به هر چهار این خودرو منتقل می شود. با این مشخصات آئودی Q4 ای-ترون قادر است طی 6.3 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد و بیشینه سرعت قابل پیمایش آن نیز 180 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

آئودی Q4 ای-ترون اسپرتبک قادر است در حالت شارژ کامل بیشینه مسافت 450 کیلومتر را تحت سیکل WLTP طی کند. این خودرو در صورت اتصال به یک شارژر 125 کیلوواتی، تنها 30 دقیقه زمان می خواد که ظرفیت شارژ باتری های خود را به 80 درصد برساند.

درنظر داشته باشید که این خودرو در این لحظه کانسپت بوده و نمونه تولیدی آن در اواخر سال 2020 یا اوایل 2021 معرفی شده و در سال 2021 نیز راهی بازارهای جهانی می شود.