به گزارش خودرونویس، مسئولیت اجتماعی یک برند، به نقش آن در حوزه اجتماع اشاره دارد. به عبارت دیگر، مجموعه وظایف و تعهداتی که یک شرکت موظف است در جهت مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام دهد. مطالبه از سازمان‌ها برای مسئولیتی که در قبال جامعه دارند، موضوعی است که با گسترش روزافزون اثرگذاری آن‌ها بر حوزه‌هایی نظیر اقتصاد، جامعه و محیط زیست در اواخر قرن بیستم مضاعف شد و مفهومی «مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها» یا CSR  را به دنیای مدیریت وارد کرد.

فونیکس دوستدار محیط زیست (1)

در واقع با توجه به اینکه سازمان‌ها از منابع انسانی، طبیعی و اقتصادی جامعه بهره می‌برند، نسبت به مسائل آن نیز مسئول هستند.  بر خلاف نگاه سنتی به مدیریت و کسب و کار، سازمان‌ها فقط در مقابل سهامداران شان مسئول نیستند و نباید فقط به افزایش سود کوتاه مدت سهامداران خود بیاندیشند؛ بلکه ذینفعان دیگری نیز دارند و ملزم هستند خواسته‌های مشروع آن‌ها را هم مورد توجه قرار دهند.

آلودگی هوای کلان‌ شهرهای ایران، یکی از معضلات اساسی است که استمرار آن با افزایش مشکلات جسمی به ویژه نارسایی‌های تنفسی همراه است و می‌تواند آسیب‌های جدی بر جای بگذارد. توجه به افزایش فضای سبز و توجه به فعالیت‌هایی نظیر درخت‌کاری، در کنار برنامه‌هایی مثل استفاده از وسایل نقلیه مستقل از سوخت‌های فسیلی، می‌تواند تدریجا به رفع مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد بیانجامد. اصطلاح «مسئولیت اجتماعی برند»، برای ما یک مفهوم بومی نیست و نسبتا تازگی دارد و به همین خاطر برندهایی که در این زمینه نقش پرچم‌دار را ایفا کنند می‌توانند برای سایرین هم الهام‌بخش باشند و در نهایت، تحول بزرگی را در زمینه‌های مورد نظر فراهم کنند.

فونیکس دوستدار محیط زیست (1)

برند فونیکس در عرصه خودروسازی ایران به منظور اقناع نیازهای لاکچری خریداران ظهور کرد. فونیکس با ارائه تکنولوژی‌ های روز دنیا ظرف مدت کوتاهی، جایگاه خود را تثبیت و علاقه‌مندان به فناوری را جذب نمود. این برند در سال جاری، با رونمایی از فونیکس FX به عنوان محصولی جذاب، چابک و پرشتاب، نسل جوان را تحت تاثیر قرار داد. فونیکس همچنین با ارائه تیگو 8 پرو مکس به عنوان یک کراس اوور با دو دیفرانسیل هوشمند، به خوبی توانست نیازهای بازار برای خودرویی صفر کیلومتر که قابلیت گشت و گذار در طبیعت را داشته باشد، تامین کند و به این صورت، حسن ختامی برای پایان سال کاری خود داشته باشد.

اما از آنجا که برند فونیکس، همواره نوآوری را سرلوحه کار خود دارد، برای سال جدید نیز برنامه‌های دیگری را پیش خواهد برد. چشم‌انداز این برند به عنوان یک برند دوستدار محیط زیست در راستای مسئولیت اجتماعی که برای خود تعریف کرده، در راستای ارزش‌های زیست‌محیطی و کاهش مصرف سوخت فسیلی است. از همین رو برای کمک به این زمینه‌ها، فونیکس اهداف خود را دنبال می‌کند که پیشبرد آن علاوه بر تاثیر مستقیم بر کاهش آلودگی هوا، با ترویج فرهنگ استفاده از خودروهای دوستدار محیط زیست همراه خواهد بود.