جنرال موتورز چپ و راست خودروی برقی معرفی می کند. این شرکت مدتی پیش شورولت اکوئیناکس برقی و همچنین سدان پرچمدار گران قیمت کادیلاک سلستیک را معرفی کرده بود که هر دو روی پلتفرم ماژولار اولتیوم جنرال موتورز توسعه پیدا کرده بودند. این پلتفرم انعطاف پذیر حال میزبان خودروی برقی دیگری یعنی کادیلاک اسکالید IQ 2025 یا همان کادیلاک اسکالید برقی است.

2025-cadillac-escalade-iq-کادیلاک اسکالید برقی 2025

به گزارش خودرونویس، کادیلاک اسکالید IQ 2025 یا همان کادیلاک اسکالید برقی قرار است که در کنار نسخه بنزینی به بازارهای جهانی عرضه شود. اسکالید یکی از مهمترین و شاخصترین محصولات کادیلاک بوده و این شرکت با توسعه نسخه الکتریکی این خودرو گامی مهم و عجیب در راستای آینده این اسیووی غول پیکر برداشته است. جنرال موتورز تخمین زده که این خودرو با باتری فول شارژ قادر است بیشینه مسافتی معادل 725 کیلومتر را طی کند. این خودرو به یک پک باتری 200 کیلووات ساعتی مجهز شده است.

2025-cadillac-escalade-iq-کادیلاک اسکالید برقی 2025

کادیلاک اسکالید برقی 2025 یا اسکالید IQ جدا از طراحی جذاب، مشخصات فنی بسیار متفاوتی و خیره کننده ای دارد که از جمله آنها می توان به نمایش دیجیتالی هم عرض داشبورد، سیستم فرمان پذیری چهار چرخ و قابلیت یدک کشی جسمی با وزن 3.6 تن اشاره کرد. بدین ترتیب با یک اسیووی فوق لوکس و جذاب اما با موتور برقی سر و کار داریم.

2025-cadillac-escalade-iq-کادیلاک اسکالید برقی 2025

مشخصات فنی کادیلاک اسکالید برقی 2025

این خودرو روی پلتفرم ماژولار اولتیوم جنرال موتورز توسعه یافته و از باتری با 24 ماژول استفاده کرده که دو برابر اسیووی مانند کادیلاک لیریک بوده که ظرفیت باتری آن 102 کیلووات ساعت بود. کادیلاک هنوز ظرفیت دقیق باتری اسکالید IQ را اعلام نکرده، اما می دانیم ظرفیت باتری این خودرو چیزی فراتر از 200 کیلووات ساعت خواهد بود. این احتمال وجود دارد که این خودرو از باتری 212 کیلووات ساعتی مشابه با جی ام سی هامر برقی استفاده کند. اسکالید برقی از ساختار الکتریکی 800 ولتی استفاده کرده و دارای قابلیت شارژ سریع DC با توان 350 کیلووات است.

2025-cadillac-escalade-iq-کادیلاک اسکالید برقی 2025

کادیلاک اسکالید IQ طی 10 دقیقه شارژ سریع انرژی لازم برای پیمایش 164 کیلومتر مسافت را ذخیره می کند. این خورو به صورت استاندارد با شارژر 240 ولت 7.7 کیلوواتی فروخته می شود که در هر ساعت شارژ انرژی لازم برای پیمایش 24 کیلومتر مسافت در باتری های این خودرو ذخیره می شود. بدین ترتیب فول شارژ شدن این خودرو با چنین شارژری حدود 30 ساعت زمان می برد. البته این خودرو با شارژر سطح دو AC با توان 19.2 کیلووات هم به فروش می رسد که در صورت اتصال به برق 240 ولت می تواند طی 13 ساعت شارژ این هیولای برقی را فول شارژ کند و در هر ساعت شارژ انرژی لازم برای پیمایش 60 کیلومتر مسافت در باتری های آن ذخیره می شود.

2025-cadillac-escalade-iq-کادیلاک اسکالید برقی 2025

کادیلاک اسکالید برقی 2025 از دو موتور برقی بهره گرفته و به صورت استاندارد دارای سیستم تمام چرخ محرک است. این سیستم در حالت استاندارد 680 اسب بخار قدرت و 833 نیوتن متر گشتاور را در رانندگی عادی تولید می کند. در صورت فعال کردن مد Velocity Max این خودرو قادر به تولید 750 اسب بخار قدرت و 1064 نیوتن متر گشتاور می شود که در این حالت کادیلاک ادعا کرده این خودرو می تواند در کمتر از 5 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد. امکان قابلیت رانندگی تک پداله و همچنین تنظیم سیستم بازیابی نیروی ترمز در چند سطح به صورت استاندارد ممکن است. همچنین وجود پمپ حرارتی نیز به کاهش مصرف انرژی سیستم تهویه مطبوع 5 نقطه ای این خودرو کمک می کند.

2025-cadillac-escalade-iq-کادیلاک اسکالید برقی 2025

کادیلاک اسکالید IQ 2025 همانند شورولت سیلورادو برقی و جی ام سی هامر دارای فرمانپذیری چهار چرخ بوده که در سرعت های پایین عملکرد مورب دارد. این اسیووی برقی لوکس به صورت استاندارد دارای سیستم تعلیق بادی و مگنتیک راید کنترل بوده که در سرعت های بالا تا 5 سانتی متر از ارتفاع خودرو با هدف بهبود آیرودینامیک و پایداری می کاهد. همچنین تا 3 سانتی متر هم می تواند ارتفاع خودرو را برای افزایش فاصله از سطح زمین بیشتر کند. این خودرو دارای قابلیت V2H بوده که سیستم شارژ معکوس محسوب می شود و می توان از نیروی ذخیره شده در باتری های برای تامین برق خانه هم استفاده کرد!

2025-cadillac-escalade-iq-کادیلاک اسکالید برقی 2025

طراحی ظاهری کادیلاک اسکالید IQ 2025

از سال 1999 که کادیلاک اسکالید تولید شد، استایل شاخص آن جلب توجه می کرد و این موضوع تا همین امروز و حتی در این مدل برقی هم حفظ شده است. این خودرو المان های ظاهری مشترکی با نسخه بنزینی دارد که از جمله آنها می توان به جلوپنجره بزرگ و سقف کشیده و طولاتی اشاره کرد. اما بسیاری از جزییات ظاهری هم با هدف بهبود آیرودینامیک و طراحی آینده نگرانه بروزرسانی شده اند. چراغ های عمودی جلو با جلوپنجره نورپردازی شده در کادیلاک اسکالید IQ برقی 2025 کاملا متفاوت از مدل بنزینی هستند.

کادیلاک اسکالید برقی در نمای جانبی هرچند طراحی متمایزی نسبت به نسخه بزینی دارد، اما در نگاه اول هم مشخص است با یک کادیلاک سر و کار داریم. ستون D این خودرو مقداری شیبدار طراحی شده و آن حالت جعبه ای شکل نسخه بنزینی را از دست داده است. در دو طرف شیشه عقب نیز چراغ های LED تعبیه شده اند. البته چراغ های عقب دارای دو قسمت مجزا هستند که نیمه پایینی مشابه با سدان برقی 300 هزار دلاری کادیلاک سلستیک طراحی شده اند.

2025-cadillac-escalade-iq-کادیلاک اسکالید برقی 2025

کادیلاک نسبت به آیرودینامیک اسکالید برقی بی توجه نبوده و سعی کرده با صاف طراحی کردن زیر خودرو و اضافه کردن فضاهای بسته به جلوپنجره، آیرودینامیک را بهبود دهد. نتیجه بهبود 15 درصدی آیرودینامیک بوده و سبب شده که این غول برقی ضریب مقاوت هوایی معادل 0.31 داشته باشد.

 

داخل کابین کادیلاک اسکالید IQ برقی 2023

همین سبک طراحی مدرن در داخل کابین کادیلاک اسکالید برقی 2025 هم اجرا شده است. یکی از بارزترین ویژگی های اضافه شدن یک نمایشگر دیجیتالی در سرتاسر عرض داشبورد بوده که قطری معادل 55 اینچ دارد. این نمایشگر متشکل از سه بخش بوده که یکی نمایشگر دیجیتالی پشت فرمان و نمایشگر لمسی میانی و یک نمایشگر مقابل سرنشین جلوست. سرتاسر کابین با چرم سوراخدار تودوزی شده و به عنوان تزیینات از چوب برش خورده با لیزر در بسیاری از قسمت ها استفاده شده است.

2025-cadillac-escalade-iq-کادیلاک اسکالید برقی 2025

یک نمایشگر دیجیتالی دیگر هم در کنسول میانی طراحی شده که به وسیله ناب چرخشی تعبیه شده در همان قسمت کنترل می شود. متاسفانه اسکالید برقی 2025 مانند دیگر محصولات جنرال موتور فاقد اپل کار پلی و اندروید اتو است. این خودرو در نسخه استاندارد دارای سیستم صوتی قدرتمندی با 19 بلندگوست. اما در نسخه فول دارای سیستم صوتی فوق قدرتمند AKG با 40 بلندگوست!

2025-cadillac-escalade-iq-کادیلاک اسکالید برقی 2025

کادیلاک اسکالید IQ برقی 2025 طولی معادل 5697 میلی متر دارد که 315 میلی متر نسبت به نسخه معمولی بنزینی کشیده تر بوده و تنها 69 میلی متر نسبت به اسکالید ESV طول کمتری دارد! با این حال این خودرو فاصله بین دو محور بیشتری نسبت به هر دو نسخه کادیلاک اسکالید بنزینی دارد. اسکالید الکتریکی به لطف کابینی با کف صاف، ابعاد بسیار بزرگ و عرض زیاد، فضای بسیار خیره کننده ای را در ردیف دوم برای صندلی های مجزا از هم فراهم می کند. پشت صندلی های جلو دو نمایشگر 12.3 اینچی نصب شده با کنسول سرتاسری که از جلو امتداد پیدا کرده، صندلی ها از یکیدیگر جدا شده اند. ضمن اینکه یک نمایشگر لمسی هم در قسمت میانی برای کنترلرها تعبیه شده است.

2025-cadillac-escalade-iq-کادیلاک اسکالید برقی 2025

با چنین ابعادی کادیلاک اسکالید برقی 2025 در ردیف سوم هم فضای بسیار خیره کننده ای ارائه می دهد و در حالتی که همه صندلی ها در جای خود باشند، فضای بار این خودرو معادل 671 لیتر است که در صورت خواباندن صندلی های ردیف دوم و سوم فضای بار این خودرو به 3375 لیتر می رسد! اگر این حجم فضای بار برایتان کافی نبود، در زیر کاپوت نیز فضای باری در حدود 345 لیتر برایتان تعبیه شده است.

 

 

منبع motor1
4.9 از 11 رای