تیونینگ
طراحی قطعات بیشتر در آینده نزدیک

تیونینگ نسل جدید لندروور دیفندر توسط Kahn

یکشنبه - ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
خواندن 4 دقیقه
لندروور دیفندر

دو کمپانی Kahn و چلسی تراک، نام هایی آشنا در زمینه تیونینگ انواع نسخه های لندروور دیفندر در بریتانیا هستند. حال این دو کمپانی به سمت تیونینگ نسل جدید آفرودر محبوب انگلیسی یعنی دیفندر 110 حرکت کرده اند و نسخه ای تیون شده به نام چلسی تراک لانچ ادیشن را برای این اسیووی توانمند توسعه داده اند.

به گزارش خودرونویس، در این لحظه به روزرسانی های صورت گرفت روی دیفندر جدید بسیار محدود بوده و تنها به ارتقا استایل ظاهری محدود می شوند. در ابتدا بهتر است بیان کنیم که این خودرو اصلا در قد و قواره رقابت و جذابیت نسخه شش چرخ طویل شده لندروور دیفندر نسل قبل که توسط چلسی تراک تیونینگ شده بود، نیست.

 

تغییرات ظاهری

چلسی تراک نسل جدید لندروور دیفندر را به تریمی مشکی رنگ، شیشه های دودی و رینگ های 22 اینچی RS فورج مجهز کرده است. درون کابین این خودرو با چرم ساده و سوزن زنی شده به زیبایی تمام تودوزی شده است. با توجه به اینکه تغییرات اعمال شده در این دیفندر تیون شده بسیار مینیمال بوده، چلسی تراک اظهار کرده که قطعات افترمارکت مختلفی را برای نصب روی دیفندر جدید در دست توسعه دارد.

نمای عقب لندروور دیفندر

کمپانی Kahn این نسخه تیون شده لندروور دیفندر را با قیمتی معادل 87 هزار و 876 دلار به فروش می رساند. کمپانی Kahn علاوه بر تغییرات ظاهری اعمال شده، سیستم صوتی قدرتمند حرفه ای Meridian، صندلی های برقی 12 حالته با حافظه و سانروف پانورامیک را به این آفرودر خوش استایل اضافه کرده است.

 

آغاز تحویل دیفندر در سراسر دنیا

سرانجام پای نسل جدید لندروور دیفندر 110 به خاک آمریکا هم باز شد. لندروور نسخه پایه دیفندر در آمریکا را با قیمت 49 هزار و 900 دلار به فروش می رساند که باید مبلغ 1025 دلار را بابت هزینه تحویل به نرخ ذکر شده اضافه کرد.

نمای جانبی لندروور دیفندر

مشخصات فنی

دیفندر عرضه شده در بازار آمریکا به دو پیشرانه مختلف مجهز شده است. نسخه ارزان تر آن دارای یک پیشرانه دو لیتری توربوشارژ چهار سیلندر است که قادر به تولید بیشینه قدرت 296 اسب بخار است. نسخه مجهزتر دیفندر دارای یک پیشرانه 3 لیتری توربوشارژ شش سیلندر خطی و یک سیستم هیبریدی ملایم است که روی هم رفته قادر به تولید بیشینه قدرت 395 اسب بخار است.

در حال حاضر خبری از عرضه نسخه های دیزلی دیفندر در آمریکا نیست و اگر فردی قصد خرید نسخه دیزلی این اسیووی را داشته باشد، تنها در اروپا می تواند آن را تهیه کند. لازم به ذکر است که نسخه پنج درب دیفندر دارای سه استایل چیدمان صندلی درون کابین است؛ نسخه معمولی دارای دو ردیف صندلی به صورت پنج نفره است. نسخه دیگری از این خودرو با صندلی نیمکلت شکل در ردیف جلو نیز وجود دارد که ظرفیت آن از پنج به شش نفر افزایش یافته است. اما یک نسخه سه ردیفه نیز برای این خودرو توسعه یافته که ظرفیت جا به جایی هفت سرنشین را دارد.

لندروور دیفندر تیون شده

احتمال عرضه یک دیفندر هشت سیلندر در ماه های آینده

با استناد به تصاویر جاسوسی موجود می توان ادعا کرد که لندروور در حال توسعه یک پیشرانه هشت سیلندر برای دیفندر است. شایعه های بسیاری در خصوص نصب پیشرانه هشت سیلندر V شکل 5 لیتری جگوار لندروور روی دیفندر جدید شنیده شده، اما با توجه به توافق بین لندروور و ب ام و، احتمال نصب پیشرانه هشت سیلندر 4.4 لیتری این کمپانی باواریایی روی دیفندر نیز وجود دارد.

 

 

 

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟