آلفارومئو آخرین دستگاه از 8C را در سال 2010 تولید کرد، اما در سال 2018 با انتشار برنامه های این شرکت برای سالهای آتی بود که فهمیدیم قرار است این خودرو دوباره عرضه شود. اما این اتفاق هیچگاه محقق نشد، چراکه کمپانی مادر یعنی فیات کرایسلر یکسال بعد جلوی توسعه این خودرو را گرفت. اما اکنون در سال 2023 یک پرچمدار جدید برای این خودروساز ایتالیایی محبوب معرفی شده است. این خودرو به جای اینکه جانشین 8C باشد، احیاگر آلفارومئو 33 استراداله Stradale شده است.

آلفارومئو 33 استرادالهalfa-romeo-33-stradale-2023 (11)

به گزارش خودرونویس، آلفارومئو 33 استراداله جدید دقیقا مشابه با نسخه ای که در دهه 1960 تنها از آن 18 دستگاه تولید شده بود، ساختاری موتور وسط دارد. بدنه این خودرو دیزاینی رترواستایل داشته و طراحی آن فوق العاده و بی نقص است. این بدنه تماما به صورت دستی توسط شرکت Carrozzeria Touring Superleggera توسعه یافته است. بدین ترتیب این دومین محصول معاصر آلفارومئو بوده که به صورت کامل بدنه آن توسط یک شرکت دیگر و سفارشی ساخته شده است. در سال گذشته آلفارومئو جولیا SWB زاگاتو به همین روش تولید شده بود.

آلفارومئو 33 استرادالهalfa-romeo-33-stradale-2023 (11)

آلفارومئو 33 استراداله Stradale جدید کمتر از نسخه کلاسیک خاص بوده، چراکه قرار است 33 دستگاه از آن تولید شود. البته تمام این 33 دستگاه به فروش رفته و مالکین این خودرو فرصت این را داشته اند که پشت درب های بسته این خودرو را ملاقات کنند. هیچ یک از دو خودرو از مدل های تولیدی قرار نیست که مانند هم باشند. راه های شخصی سازی بسیار زیادی برای این خودرو وجود دارد که شامل VIN نامبر خاص هشت رسمی به انتخاب مالک  بوده که روی تونل میانی خودرو هم نمایش داده می شود.

آلفارومئو 33 استرادالهalfa-romeo-33-stradale-2023 (11)

طراحی ظاهری و کابین

درب های آلفارومئو 33 استراداله به صورت رو به بالا باز می شوند و شاسی این خودرو نیز از نوع مونوکوک بوده که برای کاهش وزن از جنس کربن ساخته شده و البته با یک فریم H آلومینیومی ترکیب شده است. سقف این خودرو هم به صورت ترکیبی از جنس آلومینیوم و فیبر کربن ساخته شده است. حتی فریم شیشه ها نیز از جنس فیبر کربن ساخته شده و به جای شیشه عقب از پلی کربنات استفاده شده است.

آلفارومئو 33 استرادالهalfa-romeo-33-stradale-2023 (11)

کابین آلفارومئو 33 Stradale در دو تم مختلف Tributo و Alfa Corse قابل سفارش است. تم نخست بیشتر حالتی شبه کلاسیک داشته و تم دوم طراحی اسپرت تری دارد. کابین این سوپراسپرت جدید آلفارومئو تا حدی مشابه به کابین هواپیما بوده و در پشت فرمان هم پدال شیفترهای آلومینیومی نصب شده تا بیشترین میزان تمرکز راننده به مسیر جلو و کنترل خودرو باشد. کابین این خودرو با ترکیب چرم، فیبر کربن و آلومینیوم و حتی جیر آلکانتارا ساخته شده که فضایی اسپرت، مجلل و بسیار جذابی را ایجاد کرده است.

آلفارومئو 33 استرادالهalfa-romeo-33-stradale-2023 (11)

مشخصات فنی آلفارومئو 33 استراداله

این ابرخودرو جدید آلفارومئو از پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر V شکل دو توربوشارژ استفاده کرده که قادر به تولید 620 اسب بخار قدرت بوده و نیروی تولیدی آن به چرخ های عقب منتقل می شود. شاید تصور کنید که این همان موتور Nettuno مازراتیست. چون خروجی یکسانی دارد. اما آلفارومئو ادعا کرده که این موتور نسخه تکامل یافته موتور 2.9 لیتری شش سیلندری بوده که روی جولیا و استلویو Quadrifoglio نصب شده است.

آلفارومئو 33 استراداله به گیربکس هشت سرعته اتوماتیک دو کلاچه ZF مجهز شده است. این خودروساز ایتالیایی اشاره ای به گشتاور نکرده، اما یقینا باید فراتر از 600 نیوتن متر باشد.

آلفارومئو 33 استرادالهalfa-romeo-33-stradale-2023 (11)

البته که مشتریان می توانند آلفارومئو 33 استراداله را به عنوان یک ابرخودروی تمام برقی 750 اسب بخاری هم خریداری کنند. این میزان توان با مازراتی گرنتوریسمو Folgore یکسان بوده و توسط سه موتور برقی با گشتاور 1350 نیوتن متر تامین می شود. نسخه برقی آلفارومئو 33 استراداله در حالت شارژ کامل قادر به پیمایش 450 کیلومتر مسافت است.

آلفارومئو 33 استراداله Stradale قادر است در کمتر از 3 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد و نهایت سرعت قابل پیمایش آن 333 کیلومتر بر ساعت ذکر شده است. برای متوقف کردن این خودرو دیسک های ترمز کربن سرامیکی برمبو نصب شده و به جای بوستر مکانیکی از بوستر ترمز الکترونیکی استفاده شده است.

 

منبع motor1
5 از 5 رای