4.9/5 - (7 امتیاز)

آکورا سرانجام با کمی تاخیر وارد بازی خودروهای برقی شد. در همین راستا آکورا ZDX برقی ۲۰۲۴ به عنوان نخستین خودروی برقی این خودروساز لاکچری ژاپنی رونمایی شده است. این خودرو کابینی لوکس و با کیفیت و طراحی زیبا دارد. این خودرو به واسطه عملکرد و مسافت قابل پیمایش و کیفیت بالای خود رقیب قدرتمندی برای کراس اوورهای برقی ب ام و، مرسدس بنز و آئودی محسوب می شود.

2024-acura-zdx-type-s آکورا ZDX برقی 2024

مشخصات فنی آکورا ZDX برقی ۲۰۲۴

به گزارش خودرونویس، آکورا ZDX برقی ۲۰۲۴ روی پلتفرم اولتیوم جنرال موتورز توسعه یافته که ساختار مشترکی با شورولت بلیزر برقی دارد. نسخه پایه ZDX-A دارای باتری ۱۰۲ کیلووات ساعتی بوده و در دو مدل تک موتوره و دو موتوره به بازار عرضه می شود. نسخه پایه این خودرو دارای موتور برقی ۳۴۰ اسب بخاری بوده و در حالت شارژ کامل قادر به پیمایش مسافتی معادل ۵۲۵ کیلومتر است. اما نسخه دو موتوره مسافت قابل پیمایش آن در حالت شارژ کانل ۵۰۰ کیلومتر اعلام شده است.

2024-acura-zdx-type-s آکورا ZDX برقی 2024

آکورا ZDX برقی ۲۰۲۴ دارای قابلیت شارژ سریع DC با توان ۱۹۰ کیلووات بوده که طی ۱۰ دقیقه شارژ انرژی لازم برای پیمایش ۱۳۵ کیلومتر مسافت در باتری های آن ذخیره می شود. قدرتمندترین نسخه این خودرو آکورا ZDX تایپ S بوده که قدرتمندترین اسیووی این برند تا به امروز هم محسوب می شود. این نسخه دارای دو موتور برقی بوده که روی هم رفته قادر به تولید ۵۰۰ اسب بخار قدرت است. این مدل هم از باتری ۱۰۲ کیلووات ساعتی استفاده می کند و در حالت شارژ کامل مسافتی معادل ۴۶۳ کیلومتر را طی می کند.

2024-acura-zdx-type-s آکورا ZDX برقی 2024

آکورا ZDX برقی ۲۰۲۴ دارای تقسیم وزنی در حدود ۵۰/۵۰ بوده و نسخه تایپ S دارای سیستم تعلیق بادی با دمپرهای ارتقا یافته و اسپرت با دیسک های ترمز ۱۵.۶ اینچی با کالیپرهای شش پیستونه برمبو زرد رنگ است. به صورت آپشنال روی این نسخه می توان تایرهای عملکردی تابستانی را رینگ هایی با رنگ مشکی براق نیز سفارش داد.

2024-acura-zdx-type-s آکورا ZDX برقی 2024

طراحی ظاهری

آکورا ZDX برقی ۲۰۲۴ از نظر ظاهری شبیه به اسیووی های سنتی بوده که سقف مشکی براق و رینگ های ۲۰ یا ۲۲ اینچی آلیاژی زیبایی نمای ظاهری این خودرو را بیشتر کرده اند. البته که پروفیل جلو بی شباهت به آکورا Precision EV کانسپت نیست. جلوپنجره الماس شکل با طرح سه بعدی و نورپردازی محیطی به همراه چراغ های جلو با المان های داخلی الماس شکل استایلی لوکس و مجلل را برای این کراس اوور برقی رقم زده اند.

2024-acura-zdx-type-s آکورا ZDX برقی 2024

آکورا ZDX برقی ۲۰۲۴ از نظر ابعاد طول و عرض به ترتیب معادل ۵۰۲۱، ۱۹۵۶ دارد که بدین ترتیب تنها مقداری نسبت به آکورا MDX ابعاد کوچکتری دارد. با این حال فاصله بین دو محور این خودرو ۳۰۹۴ میلی متر بوده که بیشتر از تمامی محصولات آکورا تا به امروز است. این فاصله بین دو محور زیاد دقیقا در کابین جادار و بسیار راحت این خودرو خلاصه شده است.

2024-acura-zdx-type-s آکورا ZDX برقی 2024

داخل کابین آکورا ZDX 2024

آکورا ZDX برقی ۲۰۲۴ کابینی راننده محور دارد و یک نمایشگر دیجیتالی ۱۱ اینچی در پشت فرمان و یک نمایشگر لمسی ۱۱.۳ اینچی در میان داشبورد آن قرار دارد. این نمایشگرها دارای دستیار صوتی گوگل و درگاه بدون سیم اپل کار پلی و اندروید اتو است. این خودرو نخستین محصول آکورا بوده که به صورت استاندارد از سیستم صوتی Bang & Olufsen بهره می برد که دارای ۱۸ بلندگو به همراه ساب ووفر است. بلندگوهای این خودرو حتی در پشت سری ها نیز قرار گرفته اند.

2024-acura-zdx-type-s آکورا ZDX برقی 2024

این خودرو دارای پکیج ایمنی AcuraWatch Safety به صورت استاندارد بوده که شامل ترمز اضطراری خودکار از جلو و عقب، رادار نقطه کور با کمکی فرمان، هشدار عابر پیاده در جلو و عقب است. نسخه فول آکورا ZDX تایپ S دارای AcuraWatch 360 + بوده که شامل کمکی رانندگی بدون گرفتن فرمان است. مشابه با سیستم سوپر کروز جنرال موتورز و بلو کروز فورد این سیستم قادر به رانندگی بدون نیاز به گرفتن فرمان البته با نظارت راننده در ۶۴۰ هزار کیلومتر جاده در سراسر دنیاست. یکی دیگر از اولین ها در این خودرو هم سیستم پارک اتوماتیک بدون دخالت راننده است.

آکورا ZDX برقی ۲۰۲۴ قرار است که از سال آینده وارد خط تولید شود. قیمت پایه این خودرو ۶۰ هزار دلار بوده و قیمت آن در نسخه فول تایپ S تا ۷۰ هزار دلار هم می رسد.

منبع motor1
4.9/5 - (7 امتیاز)