توسط سازمان بازرسی و استاندارد ایران صورت گرفت

درخشش چری آریزو6 در ارزیابی APEAL

دوشنبه - ۱۰ شهریور ۱۳۹۹
خواندن 3 دقیقه
چری آریزو 6

بر اساس گزارش نظرسنجی مشتریان در خصوص عملکرد اجرا و چیدمان خودرو معروف به APEAL که در سال 1398 توسط سازمان بازرسی و استاندارد ایران  از بین 24396  مالک خودروهای عرضه شده طی دو تا نه ماه نخست مالکیت انجام شد، 59 مدل محصول از شش شرکت عرضه کننده  خودرو  مورد ارزیابی قرار گرفتند. در بین پنچ کشور عرضه کننده خودرو، ژاپن با 738 امتیاز رتبه نخست، چین با کسب 716 امتیاز رتبه دوم، کره با کسب 703 امتیاز رتبه سوم، فرانسه با کسب 654 امتیاز رتبه چهارم و ایران با کسب 641 امتیاز رتبه پنجم را دارا است.

به گزارش خودرونویس، میزان رضایت  خودرو چری آریزو6 مدیران خودرو با 790 امتیاز در صدر، هیوندای آزرا عرضه شده توسط کرمان موتور به عنوان تنها خودروی وارداتی با 788 امتیاز رتبه دوم، مزدا3 با 744 امتیاز رتبه سوم، پژو 2008 با 741 امتیاز رتبه چهارم و دنا پلاس ایران خودرو با 722 امتیاز در رتبه پنجم قرار دارد.

 

ارزیابی  APEAL چیست ؟

این ارزیابی توسط سازمان استاندارد و کیفیت ایران (ISQI) ایران انجام می شود که در کنار بحث کیفی از مهمترین شاخصه های رضایت مشتری بوده که به بررسی شاخصه هایی چون سیستم تهویه مطبوع ( طراحی خروجی سیستم و ابزار کنترلی )، صندلی ها (قابلیت تنظیم صندلی ، طراحی صندلی و پشت سری ها ) قابلیت دید و ایمنی (طراحی برف پاکن ها و شیشه شورها، آینه ها و ایربگ ها )، سیستم صوتی و وسایل تزیینی ( تجهیزات رادیو پخش، بلندگوها و رینگ ها )، طراحی داخلی و خارجی ( طراحی داشبورد، آمپرها ، گیج ها و چراغ ها و….)، ارگونومی راننده ( طراحی آفتابگیر ، امکانات جانبی روی فرمان، دنده و ترمز دستی و….) از نگاه مشتریان است که به عنوان یکی از عوامل اصلی در انتخاب و رضایت از یک محصول شناخته می شود .

چری آریزو6، برنده نظرسنجی APEAL

خودروی چری آریزو6 مدیران خودرو توانست رتبه برتر این نظر سنجی را از آن خود کند. آریزو6 لوکس ترین سدان تولیدی حاضر در بازار ایران بوده که از اواخر سال 97 وارد بازار شد و توانست با طراحی کاملا مدرن و لوکس خود، در کنار موتور پر بازده 1.5 لیتری توربوشارژ و گیربکس 9 سرعته سی وی تی به سرعت جای خود را در بازار ایران باز کند و مورد استقبال واقع شود.

این سدان لوکس مدیران خودرو همچنین از تجهیزات ایمنی و رفاهی مناسبی مانند کیسه های ایمنی هوا جانبی و پرده ای، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، ضد لغزش، کنترل حرکت در سربالایی، اتوهلد، ترمز پارک برقی  دوربین دید 360 درجه و صندلی راننده با تنظیم برقی به همراه گرمکن صندلی های جلو بهره می برد تا در کنار طراحی جذاب و کیفیت بالای مواد اولیه و موتور و گیربکس هماهنگ، فضای داخلی راحت و مناسب و جادار بتواند بالاترین درجه رضایت را از آن خود کند.

 

 

 

                                                                                                                                                                               

 

 

 

 

 

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟