اخبار خودرو ایران

ایکس 55 پرو خودرویی ارزشمند در این بازه قیمت

یکشنبه - ۲۹ مرداد ۱۴۰۲
خواندن 5 دقیقه
ایکس 55 پرو گزینه ای ارزشمند در این بازه قیمت

مدیران خودرو که در بین خودروسازان بخش خصوصی بزرگ ترین سبد محصول را دارد، همواره سعی کرده با احترام به نیاز بازار و مشتریان، محصولاتی مجهز امکانت روز را برای عرضه به تولید برساند. یکی از با سابقه ترین محصولات این شرکت ام وی ام ایکس 55 پرو است که به عنوان یک کراس اوور کامپکت میان سایز طی سال های گذشته همواره یکی از اولین انتخاب ها برای خانواده ها به شمار رفته است.

مدیران خودرو که در بین خودروسازان بخش خصوصی بزرگ ترین سبد محصول را دارد، همواره سعی کرده با احترام به نیاز بازار و مشتریان، محصولاتی مجهز امکانت روز را برای عرضه به تولید برساند. یکی از با سابقه ترین محصولات این شرکت ام وی ام ایکس 55 پرو است که به عنوان یک کراس اوور کامپکت میان سایز طی سال های گذشته همواره یکی از اولین انتخاب ها برای خانواده ها به شمار رفته است.

به گزارش خودرونویس، طراحی ایکس 55 پرو در آخرین به روز رسانی با پسوند PRO معرفی شد و به دلیل طراحی کاملا به روز و فناوری های نو پر فروش ترین خودرو در سگمنت خود لقب دارد. از نقطه نظر طراحی MVM X55 PRO یک خودروی خوش تراش است که با حجم پردازی های بدنه می توان گفت از سبک طراحی جیپ در مدل Renegade به ویژه در نمای کناری و ستون عقب و خودروسازان اروپایی در دو نمای جلو و عقب بهره می برد.

ایکس 55 پرو گزینه ای ارزشمند در این بازه قیمت

مشخصات فنی ام وی ام ایکس 55 پرو

بخش فنی موتور این خودرو 1.5 لیتر حجم دارد و به کمک توربوشارژر می تواند 156 اسب بخار نیرو تولید کند. همچنین گشتاور هم به عدد 230 نیوتن متر می رسد که با توجه به وزن حدود 1.4 تنی در حقیقت یک خودروی کراس اور میان سایز خانوادگی را معرفی میکند. خودرویی که راحتی سرنشینان در اولیت های بازطراحی آن نسبت به نسل قبل قرار داشته است و به همین دلیل سعی کرده بازار هدف خود را خانواده های کم جمعیت قرار دهد.

کالیبراسیون موتور و گیربکس CVT به گونه ای انجام شده که بتواند شتاب صفر تا صد حدود 10.3 ثانیه را به ثبت برساند. در برنامه ریزی موتور این خودرو مهندسین سعی کرده اند، تاخیر توربوشارژ را کاهش داده تا خودرو شتاب لحظه ای بیشتری داشته باشد. از این رو بیشترین گشتاور در دور موتور 1750 دور بر دقیقه حاصل می شود که باعث کاهش مصرف سوخت و افزایش شتاب لحظه ای خودرو شده است.

متخصصین برای گیربکس CVT نسل 2 در این خودرو 9 سرعت یا دنده را تعریف کرده اند که باعث شده شتابگیری مثبت خودرو روندی یک نواخت داشته باشد ودر زمان ترمزگیری نیز گیربکس با دنده معکوس های سریع و به توقف خودرو کمک می کند. به همین دلیل MVM X55 PRO یکی از بهترین ها در بخش ایمنی ترمزگیری در کلاس خود است.

درون کابین ایکس 55 پرو همه ان چیزهایی که از یک خودروی به روز انتظار دارید را به شما ارائه می کند. از نظر طراحی تناسب خوبی با نمای بیرونی خودرو دارد. از فرم های گرد کمی در کابین استفاده شده است و بیشتر ادوات و قطعات دارای زاویه و گوشه هستند. درون کابین این خودرو هم به مطابق با سبک روز طراحی در جهان به جای استفاده از کلید و دکمه های بسیار، این کنترلرها به نمایشگر 10.25 اینچی بالای داشبورد منتقل شده است و دکمه های ضروری تر نیز روی پنلی در زیر نمایشگر قرار دارند.

ام وی ام به طور کلی سعی دارد در طراحی صندلی ها به بهترین شاخص های فیزیکی که منطبق بر اناتومی بدن انسان و ستون فقرات است دست پیدا کند تا ارگونومی لازم در این مسیر ایجاد شود. صندلی ها در خودرو ام وی ام ایکس 55 پرو با استفاده از فیدبک های مشتریان نسبت به صندلی نسل قبلی این خودرو طراحی شده است. از این رو صندلی های مدل جدید راحت تر هستند و در مسیرهای طولانی و ترافیک هم نرمی مناسبی به سرنشینان ارائه می کنند و در در شتاب های جانبی بدن را به خوبی مهار خواهند کرد.

ضمنا بخش Leg Roon یا فضای پاها این صندلی ها که قابلیت تنظیم نیز دارد، با دو سطح متفاوت از ابر ساخته شده است تا در بخش مرکز سقف بدن بتواند نرمی بیشتری داشته باشد. از طرفی عرض این بخش نیز در مدل PRO گسترش یافته است و این باعث شده افراد با سایز بزرگ تر و وزن بیشتر هم از کیفیت انها راضی باشند.

 

سخن آخر

ام وی ام ایکس 55 پرو در بخش تجهیزات ایمنی و رفاهی لیست بلندبالایی دارد که نسبت به بسیاری از رقیبان خود برتر است. همچنین طبق نظرسنجی های صورت گرفته از توسط سازنده، این خودرو توانسته نیاز مشتریان را در بخش امکانات رفاهی برطرف کند. این در حالی است که قیمت این خودرو حدود 1 میلیارد و 250 میلیون تومان است. به این معنی که این خودرو  در کلاس خود با ارزش بالای خرید به حساب می آید. از طرفی شبکه گسترده خدمات پس از فر وش مدیران خودرو در سراسر کشور همراه با بازار دست دوم مناسب از جمله فاکتورهای مثبت این خودرو به حساب می آیند.

5 از 5 رای

دیدگاه شما چیست؟