3.5/5 - (2 امتیاز)

به گزارش خودرونویس، ب ام و ۱۲۸Ti برخلاف تمامی خودروهای پیشین مزین به این نشان، دارای سیستم انتقال قدرت جلو محرک بوده و برخی از ویژگی های ظاهری و فنی نسخه پرچمدار سری ۱ یعنی M135i xDrive را به ارث برده است. برخی از ویژگی های مشترک بین ۱۲۸Ti و M135i xDrive شامل گیربکس اتوماتیک، آنتی رول بار های سختتر به همراه پایه های آنتی رول بار، سیستم ترمز M اسپرت و مهم تر از همه نسخه ضعیف تر شده پیشرانه دو لیتری چهار سیلندر توربوشارژی بوده که روی M135i نیز نصب شده است.

نمای عقب ب ام و 128ti 2021

مشخصات فنی

همانطور که پیشتر بیان شده، ب ام و ۱۲۸Ti هاچبک از یک پیشرانه دو لیتری توربوشارژ چهار سیلندر بهره می برد. این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت ۲۶۲ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر است. این هاچبک جلو محرک به لطف بهره گیری از این پیشرانه قادر است طی ۶.۱ ثانیه از حالت سکون به مرز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد و بیشینه سرعت قابل پیمایش آن نیز ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

پیشرانه ب ام و 128ti 2021

قطعا طرفداران ب ام و و هاچبک های اسپرت با شنیدن این موضوع که ۱۲۸Ti تنها با گیربکس اتوماتیک راهی بازار می شود و خبری از نصب گیربکس دستی روی آن نیست، نا امید می شوند. ولی این موضوع را باید قبول کرد که عملکرد گیربکس های اتوماتیک در شتابگیری اولیه به مراتب بهتر از نمونه های دستی است؛ ولی لذت رانندگی با گیربکس دستی در جاده چیز دیگریست!

یکی دیگر از ویژگی هایی که قطعا طرفداران ب ام و با آن مشکل جدی خواهند داشت، صدای مصنوعی پیشرانه است. این خودرو که اولین هاچ بک اسپرت و عملکردی ب ام و محسوب می شود دارای یک صدای مصنوعی بوده که با فشردن بیشتر پدال گاز و افزایش سرعت و دور موتور، این صدا درون کابین به گوش راننده و سرنشینان می رسد تا هیجان سواری و رانندگی با این هاچ بک اسپرت باواریایی به صورت مصنوعی برای افراد داخل کابین بیشتر شود! واقعا از ب ام و بعید بود!

کنسول وسط ب ام و 128ti 2021

خط و نشان کشیدن برای گلف

این هاچ بک اسپرت و جذاب ب ام و، یقینا پاسخی به عرضه فولکس واگن گلف GTI بوده است. البته فولکس واگن گلف GTI TCR که به زودی قرار است عرضه شود، قدرت بیشتری نسبت به ب ام و ۱۲۸Ti و گلف GTI استاندارد تولید می کند. ب ام و ۱۲۸Ti دارای سیستم تعلیق M اسپرت بوده که به موجب آن ۱۰ میلی متر از ارتفاع خودرو کاسته شده که هندلینگ و فرمانپذیری این خودرو بهبود یابد. همچنین دیفرانسیلی با سیستم محدود کننده لغزش برای عملکرد بهتر روی این هاچ بک جلو محرک ب ام و نصب شده است.

کابین ب ام و 128ti 2021

استایل ظاهری

از جمله تغییرات ظاهری اعمال شده در ۱۲۸ti می توان به کیت بدنه خشن تر و جلوپنجره با تم مشکی رنگ و نشان ti و تریم قرمز رنگ در استایل بیرونی و کابین اشاره کرد. رینگ های دو رنگ این خودرو دارای سایزی معادل ۱۸ اینچ هستند و صرفا ویژه ۱۲۸ti طراحی و تولید شده اند. به صورت آپشنال امکان سفارش تایرهای میشلن پایلوت اسپرت ۴ برای این خودرو بدون هزینه اضافی نیز وجود دارد. ب ام و همچنین یک تم تیره رنگ درون چراغ های جلو اعمال کرده و قاب آینه های جانبی را نیز به رنگ مشکی تولید کرده تا استایل بیرونی ۱۲۸ti نسبت به سایر مدل های سری ۱ متمایز شود. به صورت آپشنال امکان سفارش و نصب رینگ های ۱۹ اینچی نیز برای این خودرو وجود دارد.

نمای جانبی ب ام و 128ti 2021

سخن پایانی

ب ام و قصد دارد که ۱۲۸ti را از ماه آینده به بازار عرضه کند و برای آن برچسب قیمت ۴۸ هزار و ۸۰۰ دلار را در نظر گرفته است.

منبع motor1
3.5/5 - (2 امتیاز)