تیونینگ
برادر کوچک RS6-R

تیونینگ آئودی RS4 استیشن توسط ABT

چهارشنبه - ۲۱ خرداد ۱۳۹۹
خواندن 3 دقیقه
abt آئودی RS4

گرچه گستردگی عرضه آئودی RS4 مانند RS6 نیست، اما از آنجایی که آئودی در ماه اکتبر سال 2019 این استیشن قدرتمند و لاکچری را دستخوش به روزرسانی قرار دارد، کمپانی ABT هم مجبور شد تا کیت تقویتی خود را متناسب با تغییرات صورت گرفته روی RS4 فیس لیفت به روزرسانی کند.

به گزارش خودرونویس، کمپانی ABT امسال موفق شده با تیونینگ فوق حرفه ای و جذاب سوپر استیشن آئودی یعنی RS6 که توسط این کمپانی نام RS6-R برای آن انتخاب شده، تمامی حواس ها را به خود جلب کند و به طرز وحشتناکی سر و صدا کرده است. اما این بدان معنا نیست که ABT نسبت به تیونینگ و ارتقا برادر کوچک تر این خودرو یعنی RS4 استیشن نیز بی تفاوت است.

 

طراحی جلو abt آئودی RS4

تغییرات اعمال شده

اقدامات ABT به منظور ارتقا این RS4 استیشن تنها به قسمت ظاهری محدود نمی شود. بهتر بگوییم ABT تیونری نیست که پروژه تیونینگ یک خودرو را بدون ارتقا توان فنی به پایان برساند. از این رو موتور 2.9 لیتری شش سیلندر دو توربوشارژه RS4 را کمی قلقلک داده تا توان خروجی آن را نسبت به حالت پایه افزایش دهد.

این پیشرانه پر بازده در حالت استاندارد قادر به تولید بیشینه قدرت 444 اسب بخار و بیشینه گشتاور 600 نیوتن متر است؛ اما ABT به لطف تغییرات اعمال شده موفق شد تا بیشینه قدرت و گشتاور این پیشرانه پرطرفدار را به 523 اسب بخار و 680 نیوتن متر ارتقا دهد.

 

آمار و ارقام عملکرد

این استیشن قدرتمند و لاکچری در حالت استاندارد هم بسیار سریع است. چراکه تنها 4.1 ثانیه زمان نیاز دارد تا از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد. اما به لطف تغییرات اعمال شده در پیشرانه و سایر ادوات فنی، حال RS4 تیون شده قادر است طی 3.5 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد که عملکردی حیرت آور برای یک استیشن خانوادگی لوکس است. به عبارت دیگر RS4 به لطف نصب این کیت تقویتی حال به سادگی توان رقابت با بسیاری از سوپراسپرت ها را دارد.

 

نمای عقب abt آئودی RS4

آمادگی کامل ABT برای تیونینگ پیشرانه های هیبریدی

کمپانی ABT طی اقدامی هوشمندانه مدتی پیش دست به خلق یک ابر استیشن به نام آئودی RS6-E با بیشینه قدرت 1018 اسب بخار زد تا توان و دانش خود در زمینه تیونینگ خودروهای هیبریدی را به رخ تمامی رقبا بکشد. پس از این پروژه که صرفا جهت قدرتنمایی توسعه یافته بود، مدتی پیش ABT اقدام به تیونینگ یک خودروی هیبریدی از آئودی با نام Q5 پلاگ این هیبریدی کرد که اولین پروژه رسمی تیونینگ یک خودروی هیبریدی توسط این کمپانی محسوب می شود.

بسیاری این اقدام ABT را حرکتی بسیار هوشمندانه تلقی کرده اند، چراکه آئودی قصد دارد نسل جدید بسیاری از خودروهای عملکردی خانواده RS از جمله نسل بعدی RS4 را به یک پیشرانه پلاگ این هیبریدی مجهز کند و این نشان از آمادگی کامل ABT برای ارتقا انواع محصولات آئودی دارد.

 

نمای جانبی abt آئودی RS4

 

احتمال نصب پیشرانه هیبریدی روی سوپراستیشن RS6

با استناد به خبرهای منتشر شده توسط آئودی و بخش عملکردی آن یعنی آئودی اسپرت، احتمال عرضه نسخه های ارتقا یافته برای RS6 استیشن با یک پیشرانه هیبریدی و الکتریکی سازی شده وجود دارد. همین اتفاق ممکن است برای RS7 اسپرت بک نیز رخ دهد؛ چراکه از نظر فنی این دو خودرو از یک پلتفرم و پیشرانه بهره گرفته اند. مضاف بر آن احتمال نصب پیشرانه هیبریدی روی سریع ترین اسیووی دنیا یعنی آئودی RS Q8 هم وجود دارد، چراکه پیشرانه آن با RS6 و RS7 مشترک است.

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟