معاینه فنی رایگان تاکسی‌های پایتخت در هفته تهران

یکشنبه - ۱۳ مهر ۱۳۹۹
خواندن 3 دقیقه
معاینه فنی خودرو

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران گفت: به مناسبت هفته تهران هزینه مراجعه اول معاینه فنی تاکسی‌های پایتخت به مدت یک هفته یعنی از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه به صورت رایگان انجام می‌شود.

به گزارش خودرونویس، حسین مقدم  اظهار داشت: هزینه مراجعه اول ۳۷ هزار تومان است و خودروهای تاکسی دارای کارنامه معتبر می‌توانند به صورت رایگان از این خدمت بهره‌مند شوند و هزینه آن توسط سازمان تاکسیرانی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: ستاد معاینه فنی خودروهای تهران نیز جهت حمایت از تاکسیرانان هزینه مراجعه اول خودروهای تاکسی را با احتساب ۵۰ درصد تخفیف لحاظ می‌کند و مابه تفاوت آن توسط سازمان تاکسیرانی پرداخت می‌شود.

به گفته «مقدم»، جریمه تردد خودرو بدون معاینه فنی روزانه ۵۰ هزار تومان است که توسط دوربین‌های راهنمایی و رانندگی سطح شهر به صورت هوشمند ثبت می‌شود.

هم‌اکنون ۵۶ خط معاینه فنی به صورت ثابت و سیار در تهران فعال است.

هفته تهران امسال با عنوان «مکتب تهران» از شنبه، ۱۲ مهرماه با بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی آغاز شد؛ طرحی که در مرداد ۱۳۹۵ خورشیدی از طرف اعضای شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید و از آن پس ۱۴ مهرماه در تقویم عمومی کشور به نام پایتخت نامگذاری شد که بر اساس آن هفته مصادف با این روز به عنوان هفته تهران نکو داشته می‌شود.

خیابان‌های قدیمی تهران گنجینه‌ای غنی از تاریخ و کوچه‌هایش راوی داستان‌ها و سرگذشت‌های پررمز و رازی است و در حقیقت روز تهران بهانه‌ای است برای معرفی این کلانشهر به مردمی که روزگار خود را در آن می‌گذرانند.

هفته تهران چیست؟

شاید کمتر کسی بداند که در بین ۵۲ هفته، یک سال شمسی هفته ای به نام تهران و در بین ۳۶۵ روز سال یک روز به نام روز تهران نامگذاری شده است.

چهار سال پیش در شورای شهر تهران اتفاق افتاد و اعضای شورای اسلامی شهر تهران در سال ۱۳۹۵ یک فوریت طرح پیشنهادی به شورای فرهنگ عمومی کشور برای تعیین روز تهران در تقویم عمومی را تصویب کردند و بالاخره «تهران» هم صاحب روزی شد و به مناسبت دویست و سی مین سالگرد اعلام تهران به‌عنوان پایتخت، از این پس هرسال ١٤ مهر به نام روز «تهران» سند خورد.

هفته گرامیداشت تهران با شعار «مکتب تهران» از هفتم تا چهاردهم مهر در تهران با برگزاری برنامه‌های متنوع از سوی سازمان‌ها، نهادها و ارگان‌های استانی برگزار خواهد شد.

 

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟