خودروی سهند ،محصول جدید شرکت پارس خودرو که در حال گذراندن مراحل پایانی تست های استانداردی است، آزمون سیستم کنترل پایداری (ESC) را با موفقیت پشت سر گذاشت و تاییده دریافت کرد.

 

به گزارش خودرونویس، با تلاش های معاونت مهندسی شرکت پارس خودرو و مشارکت شرکتهای مگاموتور، مرکز تحقیقات و نوآوری گروه سایپا و نظارت سازمان ملی استاندارد ایران، سهند پارس خودرو موفق به دریافت تاییده سیستم ESC شد و این آزمون در پیست شرکت بارز کرمان و با حضور ناظران با موفقیت برگزار شد.

سامانه کنترل پایداری الکترونیکی خودرو ( ESC )  با کنترل لحظه ای نیروی ترمز گیری چرخ ها در هنگام ترمزگیری شدید، پیچ ها و یا مسیرهای لغزنده از انحراف خودرو و خروج آن از کنترل راننده جلوگیری می کند و نقشی مهم در حفظ پایداری و ایمنی خودرو دارد. با توجه به اینکه سهند پارس خودرو موفق به دریافت تاییده سیستم کنترل پایداری (ESC) شده، می توان اظهار کرد که این خودروساز گام مهمی را برای افزایش ایمنی خودروهای تولیدی خود برداشته است.

گفتنی است،  شرکت پارس خودرو برنامه ریزی لازم برای دریافت تاییدیه آزمون ESC را از اوایل سال گذشته آغاز کرده بود و با پیگیری این تلاش ها در سال جاری، این آزمون در داخل ایران انجام شد که ضمن ایجاد دانش جدید، موجب کاهش ارزبری حدقل به میزان یکصد هزار دلار به ازای هر خودرو شده است.

5 از 3 رای