افزایش ۶۵ درصدی تولید ایران‌خودرو مستند و غیرقابل انکار است

چهارشنبه - ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
خواندن 3 دقیقه

در پی انتشار مطلبی در برخی شبکه های اجتماعی مبنی بر ایجاد تشکیک در آمار تولید فروردین ماه گروه صنعتی ایران خودرو، این خودروساز در پاسخی ایجاد هر گونه شبهه در آمار تولید را امکان ناپذیر دانست.

به گزارش خودرونویس، در پی انتشار مطلبی در برخی شبکه های اجتماعی مبنی بر ایجاد تشکیک در آمار تولید فروردین ماه گروه صنعتی ایران خودرو، این خودروساز در پاسخی ایجاد هر گونه شبهه در آمار تولید را امکان ناپذیر دانست.

خودروساز بزرگ کشور عنوان کرده افزایش ۶۵ درصدی تولید در گروه صنعتی ایران خودرو در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته مستند و غیرقابل انکار است.

ایران خودرو تاکید کرده، مطابق با اطلاعات منتشر شده در سایت کدال تعداد تولید مکانیکی در این شرکت در فروردین ماه سال ۱۴۰۲ معادل ۳۰.۶۸۶ دستگاه خودرو بوده در حالی که در دوره مشابه سال قبل تعداد تولید مکانیکی معادل ۱۸.۵۹۴ دستگاه بوده که نشان دهنده افزایش ۶۵ درصدی تولید خطوط مونتاژ این شرکت است.

این شرکت همچنین تصریح کرده، مفهوم آمار تولید در صنعت خودروسازی همان تولید مکانیکی (خروجی سالن های مونتاژ) است که در سایت کدال به شرح جدول زیر افشا شده است.

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟