به گزارش خودرونویس، این محصول، مجهز به قویترین جعبه دنده اتوماتیک I-Shift در محصولات کشنده با تحمل گشتاور 3500 نیوتن متر است که دارای دو حالت تعویض دنده بصورت دستی و به صورت هوشمند است. جعبه دنده ولوو FH16 به دو دنده کرال سنگین (CRAWL) و فوق سنگین (ULTRA CRAWL) است که باعث شده این خودرو به راحتی مسیرهای آفرود و صعب‌العبور را طی کند.

توان کشندگی ولوو FH16 نیز از ویژگی های منحصر به فرد این محصول به شمار می رود و این این کامیون قادر به حمل بیش از 200 تُن بار در شرایط آفرود (Off Road) و On Road است.

سیستم انتقال قدرت ولوو FH16

سیستم قدرت و انتقال قدرت این محصول متناسب دمای کارکرد و شرایط جوی 40- تا 65+ درجه سانتیگراد طراحی شده است که در این محدوده، محصول از بهره‌وری بهینه برخوردار است. همچنین، در دماهای پایین تر و بالاتر نیز، ولوو FH16 دارای عملکرد مناسبی خواهد بود.

محورهای عقب کشنده ولوو FH16 دارای سیستم کاهنده دوبل است و علاوه بر ترتیب محوری فعلی 4*6 ، در ترتیب های محوری دیگر همچون( 4*8)،( 6*6) ،(6*10)،(6*8) ، نیز قابل ارائه است.

این محصول پرقدرت، علیرغم اینکه در زمره محصولات آفرود به شمار می آید، به دلیل تجهیز به کلیه تجهیزات رفاهی و امکان عرضه بصورت اتاق سقف کوتاه و سقف بلند، مناسب برای طی مسافت های طولانی و ترانزیت به دو صورت (off road) و (on road) جهت حمل سازه ها و محموله های عظیم الجثه نیز است.

کابین ولوو FH16

کشنده ولوو FH16 یک خودرو معروف در بازار خودروهای تجاری است و اعتبار آن به اندازه ای بالا است که خاطر رانندگان علاقه مند به یک کشنده ویژه و متفاوت را برای همیشه راحت می کند و از هر نظر مطمئن شناخته می شود. حجم کابین این کشنده حدود 812 لیتر برآورد می شود و با داشتن یک موتور دیزلی 6 سیلندر 16 لیتری مجهز به توربوشارژر و اینترکولر، می تواند 700، 600، یا 540 اسب بخار نیرو و 3150، 2800، یا 2650 نیوتن متر گشتاور تولید کند که در نوع خود یک عملکرد منحصر به فرد خواهد بود.

با این حال طراحی پیستون های موتور D16 این کشنده کاملا تغییر کرده، به گونه ای که با برخورداری از فرآیند احتراق بهینه شده و همچنین به کمک یک ترموستات روغنی جدید، مصرف سوخت و میزان آلایندگی این خودروی سنگین به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته و در نتیجه طول عمر آن نیز بالاتر رفته است.

آلایندگی ولوو FH16

یک سیستم جدید نیز برای عملیات پاک سازی هوای خروجی از اگزوز این کشنده قرار داده شده است که این خودرو را بیش از پیش به عنوان  دوستدار محیط زیست معرفی می کند. هدف ولوو از تولید این کشنده قدرتمند آن بوده که علاوه بر تولید محصولی با بهترین عملکرد و بالاترین قدرت، مصرف سوخت را نیز تا حد بسیار بالایی بهینه و مقرون به صرفه کرده و حتی  در این زمینه نیز موفق شده اند علاوه بر کنترل مصرف سوخت، قدرت موتور را نیز حفظ کرده و به سازگاری بیشتر آن با محیط زیست توجه کنند.

با توجه به اینکه ولوو FH16 تمام معیارهای کاهش آلایندگی را در برگرفته، استاندارد Euro 5 اروپا را کسب کرده و بعبارتی در این محصول خودروساز سوئدی میزان انتشار گاز آلاینده اکسید نیتروژن در هوا چیزی در حدود 40 درصد کاهش یافته است. داشتن چنین امتیاز ارزشمندی باعث شده است ولوو FH16 از نظر زیست محیطی به کشنده دوستدار محیط زیست تبدیل شود. علاوه بر این موتور این کشنده اروپایی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته، به گونه ای که ضمن افزایش 40 درصدی نیرو و گشتاور تولیدی توسط موتور، به میزان 40درصد از آلایندگی کم شده است.

 

 

ولوو

صدای ولوو FH16

از طرفی سر و صدای کم تر هنگام توقف و در جا کار کردن موتور از دیگر ویژگی های منحصر به فردی است که در این محصول استراتژیک شرکت ولوو به چشم می خورد. هنگامی که ولوو FH16 به حالت توقف و درجا کار می کند، صدایی که از آن شنیده می شود به میزان دو دسی بل در مقایسه با مدل قبلی کاهش یافته است. این ویژگی به کمک تکنولوژی Pre-Injection به دست آمده است. به این صورت که با تزریق مقدار کمی سوخت به داخل سیلندر، یک توالی احتراق شکل می گیرد که باعث کاهش میزان صدا تولیدی می شود.

در عین حال سیستم جدید عملیات پاک سازی گاز اگزوز از دیگر قابلیت های این محصول پرقدرت ولوو است. از آن جا که این سیستم، جریان شدیدتری از گاز یا دود را ایجاد می کند، ازاین رو فشار معکوس کاهش یافته و افت توان به حداقل می رسد. این محصول همانند دیگر محصولات قبلی ولوو  از یک مبدل کاتالیستی انتخابی جهت حذف یا کاهش موثر میزان آلایندگی گازهای خروجی از اگزوز استفاده شده است.

ویژگی های متفاوت ولوو FH16

کشنده پرقدرت ولوو FH16 به مکانیسم جدیدی تحت عنوان EPG یا Electronically Controlled Exhaust Brake مجهز شده  که طی آن به محض این که راننده به قصد کاهش سرعت، ترمز می گیرد، به طور هم زمان، دهانه خروج دود از منیفولد اگزوز نیز بسته می شود و ضمن ایجاد یک نیروی منفی ناشی از فشار دود اگزوز در داخل سیلندر موتور، سرعت حرکت پیستون ها کاهش یافته و در نهایت، سرعت موتور کم می شود و سرانجام به توقف کامیون می انجامد.

کارشناسان شرکت ولوو معتقدند، سالی یک بار یا به ازای هر 100,000 کیلومتر رانندگی باید روغن موتور این خودروی سنگین را تعویض کرد.

پیش از این شرکت سایپا دیزل به منظور ساماندهی به خلاء موجود در حوزه حمل و نقل فوق سنگین کشور و نیاز فعالان این بخش به محصولات بوژی کش، برنامه تولید و عرضه کشنده ولوو FH16 را در دستور کار خود تولید خود قرار داده است.

4.6 از 5 رای