به گزارش خودرونویس، قرار است که هوندا در سال 2026 به عنوان تامین کننده پیشرانه به مسابقات فرمول 1 بازگردد و پیشرانه های تیم فرمول یک آستون مارتین را تامین کند. ردبول ریسینگ هم اکنون در حال همکاری با فورد بوده و دیگر نیازی به هوندا ندارد.

 

جزییات توافق آستون مارتین و هوندا برای تامین موتورهای فرمول یک

آستون مارتین و هوندا به توافقی با یکدیگر دست یافته اند که از سال 2026 و زمانیکه بسیاری از قوانین تغییر می کند با هم همکاری کنند. در سال 2026 قرار است که خودروهای فرمول یک سه برابر بیشتر از الان از قدرت الکتریکی استفاده کنند و پیشرانه 1.6 لیتری توربوشارژ آنها نیز کاملا با سوخت سینتیک فعالیت خواهد کرد. این پیشرانه هیبریدی انتظار می رود که قدرتی بالاتر از 1000 اسب بخار تولید کند و ممکن است که حتی صدای بیشتری هم داشته باشد.

در سال 2026 اجزای هیبریدی این پیشرانه که با عنوان MGU-K یا کینتیک موتور ژنراتور یونیت شناخته می شود حدود 470 اسب بخار یا به عبارتی نصب توان کلی موتور خودروهای فرمول یک را تولید می کند. هوندا اظهار کرده که از نکاتی که در حین توسعه پیشرانه برای تیم فرمول یک آستون مارتین آموخته قرار است که در خودروهای جاده ای خود شامل یک مدل کاملا برقی پرچمدار اسپرت استفاده کند. هوندا همچنین اظهار کرد که ابرخودرو NSX قرار است که در قالب یک مدل تمام برقی دوباره بازگردد.

جهت یادآوری بیان می کنیم که پیشتر پورشه قصد داشت با تیم ردبول قرارداد تامین پیشرانه های فرمول یک را امضا کند. اما این خودروساز آلمانی به دنبال قراردادی 50:50 بود که از سوی تیم فرمول یک ردبول رد شد. با وجود این شکست، پورشه همچنان قصد دارد که در سال 2026 بار دیگر به پرطرفدارترین مسابقات اتومبیلرانی دنیا بازگردد. آئودی هم به عنوان زیربرند دیگری از گروه خودروسازی فولکس واگن قصد دارد که با سائوبر Sauber در سال 2026 وارد مسابقات فرمول یک شود.

 

منبع motor1
5 از 2 رای