تیونینگ
ارتقا توان فنی و شخصی سازی ظاهری

تیونینگ آئودی A6 Allroad توسط ABT

شنبه - ۷ تیر ۱۳۹۹
خواندن 4 دقیقه
آئودی a6 allroad

تنها محصول آئودی که تا به امروز توسط ABT شخصی سازی نشده بود، نسخه Allroad استیشن A6 بود که حال این معضل هم با نصب کیت تقویتی این تیونر برای این استیشن شبه کراس اوور پریمیوم برطرف شده است.

به گزارش خودرونویس، کمپانی ABT یکی از با تجربه ترین تیونرهای دنیاست که به طور اختصاصی به شخصی سازی و ارتقا توان و عملکرد انواع محصولات گروه خودروسازی فولکس واگن مشغول است. این کمپانی به تازگی روزهای پرمشغله و سختی را پشت سر گذاشته، چراکه درگیر تیونینگ و ارتقا انواع محصولات آئودی اعم از سری 4، 5، 6، 7 و 8 چه از مدل سواری با حرف اول A و چه از مدل کراس اوور و اسیووی خانواده Q بوده است.

آئودی a6 allroad نمای جانبی

مشخصات فنی

کمپانی ABT تصمیم گرفت که وقت و قدرت خود را روی تیونینگ قدرتمندترین نمونه های دیزلی و بنزینی این استیشن شبه کراس اوور گذاشته است. نمونه بنزینی تیونینگ شده آئودی A6 Allroad، نسخه 55 TFSI بوده که از یک پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر V شکل بهره می برد. این پیشرانه در حالت استاندارد قادر به تولید بیشینه قدرت 340 اسب بخار است، اما به لطف ABT بیشینه قدرت تولیدی این پیشرانه به 408 اسب بخار ارتقا یافته است. این افزایش قدرت تنها به لطف به روزرسانی نرم افزاری پیشرانه حاصل شده و هیچ تغییر سخت افزاری روی این نیروگاه بنزینی صورت نگرفته است.

پیشرانه آئودی a6 allroad

برای علاقمندان به پیشرانه دیزلی هم، کمپانی ABT سراغ ارتقا قدرتمندترین نمونه دیزلی A6 Allroad یعنی نسخه 55 TDI رفته است. این نسخه به صورت استاندارد از یک پیشرانه 3 لیتری توربو دیزل شش سیلندر V شکل بهره می برد که در حالت استاندارد قادر به تولید بیشینه قدرت 349 اسب بخار و بیشینه گشتاور 700 نیوتن متر است، اما به لطف ABT بیشینه قدرت آن به 384 اسب بخار و بیشینه گشتاور تولیدی آن به 760 نیوتن متر ارتقا یافته است. این سطح از قدرت و گشتاور برای یک استیشن خانوادگی پریمیوم به مراتب بیشتر از حد نیاز است.

البته کمپانی ABT یک نرم افزار جدید هم برای پیشرانه نسخه 50 TDI آئودی A6 Allroad ارائه داده که به موجب آن بیشینه قدرت این خودرو 44 اسب بخار و بیشینه گشتاور تولیدی آن 50 نیوتن متر افزایش یافته است. البته اگر پیشرانه دیزلی این خودرو صدای مورد علاقه شما را تولید نمی کند، سیستم ABT Sound Control قادر است که صدای تولیدی پیشرانه این خودرو را باب میل هر سلیقه کند.

 

استایل ظاهری

 

رینگ آئودی a6 allroad

 

کمپانی ABT علاوه بر ارتقا قدرت و گشتاور پیشرانه، دو دست رینگ جدید با دیزاین هایی متمایز نیز برای A6 Allroad ارائه کرده است. یکی از آن ها رینگ FR بوده که در سایز 20 یا 21 اینچی قابل سفارش است. دیگری رینگ GR بوده که تنها در سایز 20 اینچ قابل سفارش است. به روزرسانی های ساده ای هم در داخل کابین اعم از تغییر کلید استارت/استاپ پیشرانه و کاور شیفتر دنده اعمال شده که حال جنس هر دو از الیاف کربنی تولید شده است.

کابین آئودی a6 allroad

اگر با وجود این تغییرات باز هم استایل ظاهری A6 Allroad باب میلتان نشد، این تیونر یک کیت نورپردازی یکپارچه روی این خودرو نصب می کند که لوگوی ABT را هنگام باز کردن هر یک از درها روی زمین نمایش می دهد.

 

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟