بی رقیب در تولید داخلی بی ادعا در همدلی

شنبه - ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
خواندن 3 دقیقه
کروز

در دنیای امروزی بسیاری از کشورها، صنایع بزرگ و غول پیکری را در خود جای داده اند که وجه مشترک تمامی آن ها در نظام سرمایه داری کنونی، تمرکز صددرصدی بر روی تولیدات خود جهت تداوم رقابت در بازارهای جهانی است.

به گزارش خودرونویس، در ایران ما نیز شرکت های عظیم صنعتی نظیر گروه قطعه سازی کروز وجود دارد که با اشتغال برای ۱۲۰۰۰ نفر و تمرکز بر داخلی سازی قطعات با تکنولوژی روزولی در ماهیت، یک تفاوت اساسی با دیگر رقبای جهانی خود دارند و آن توجه به یاری رسانی در دستگیری از محرومان جامعه است.

به واقع این شرکت که می‌توانست تمام هم و غم خود را صرفا به تولید و به نوعی سود آوری خود اختصاص دهد اما علاوه بر پیشتاز بودن در رفع مشکلات خودرو سازان در ساخت قطعات مورد نیاز و حتی ارائه قطعات با بدهی های بزرگ انها به جهت برقراری تولید و گردش چرخ صنعت خودرو با اشتغال یک میلیون نفر به جهت عمل به مسئولیت اجتماعی خود در مواقع بحران به کمک سیب زده های سیستان می‌رود و به وقت دستگیری از محرومان آنان را در شرکت خود استخدام می‌کند.

نکته ای که در این میان قابل توجه و شایسته تقدیر آنکه؛ مدیران این شرکت رویه غلط بعضی از خیران در کمک مالی مستقیم را پیش نگرفته اند بلکه با شناسائی نیازمندان و ایجاد فرصت شغلی برای آنان در شرکت خود، هم به این افراد کمک کرده اند و هم تلاش های آنان را جهت کمک به تولید داخل به خدمت گرفته‌اند.

اشتغال بیش از سه هزار از زنان سرپرست خانوار وایجاد اشتغال برای هزار نفر در سال جهش تولید خوب ولی خوبتر آنکه اشتغال ۶۰۰ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد را تقبل کرده است.در مورد کروز هرآنچه می گویند گفته است ولی مهم عمل آنها ست که صحیح است

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟