چری رسما اعلام کرده که قصد دارد دوباره خودروی Fengyun که در بازار ایران با نام چری A15 عرضه شده است، زنده کند. البته اینبار این خودرو قرار است در قالب خودرویی پاک و نیو انرژی عرضه شود. چری Fengyun هم رده خودروهای خانواده آریزو، تیگو و تانسو این برند قرار می گیرد. نخستین محصولی که قرار است از سری محصولات Fengyun چری عرضه شود خودرویی به نام A9 بوده که گفته شده در سه ماه چهارم سال جاری رونمایی می شود.

به گزارش خودرونویس، چری Fengyun یک سدان بنزینی بوده که نخستین بار در سال 2001 رونمایی شده بود و با نام چری A15 هم در بازار ایران عرضه شده بود. تا به امروز دو نسل از این خودرو عرضه شده و آخرین نسل آن سال 2016 از خط تولید خارج شد.

Chery-Fengyun-A9 چری Fengyun A9 چری A15

طراحی ظاهری

با استناد به تصاویری که چری منتشر کرده، خودروی Fengyun A9 یک سدان است. جلوپنجره این خودرو طراحی خاصی داشته ظاهرا دارای نورپردازی و بک لایت LED است. داخل چراغ ها نیز دیلایت C شکل تعبیه شده و المان های روشنایی داخل چراغ ها نیز خود گرافیک جذابی دارند. دستگیره درب ها از نوع مخفی بوده که ظاهر این خودرو را مدرنتر جلوه می دهد. چری اظهار کرده که این خودرو در زمان عرضه، شبکه فروش و خدماتی مجزا از محصولات فعلی این شرکت خواهد داشت.

Chery-Fengyun-A9 چری Fengyun A9 چری A15

مشخصات فنی چری Fengyun A9

چری اظهار کرده که خودروی Fengyun A9 به سیستم Kunpeng سوپر پرفورمنس الکتریک هیبریدی C-DM مجهز بوده و دارای سیستم هیبریدی منحصر به فرد، گیربکس و سیستم کنترل باتری است. به گفته منابع چینی، این خودرو از پنجمین نسل موتور 1.5 لیتری توربو GDI خانواده ACTECO و یک موتور برقی استفاده کرده و برای انتقال قدرت نیز به گیربکس سه سرعته DHT مجهز شده است. بازده حرارتی پیشرانه 1.5 لیتری توربو این خودرو 44.5 درصد اعلام شده که بسیار مناسب بوده و میانگین مصرف سوخت این سدان هیبریدی هم 4.2 لیتر در هر 100 کیلومتر است. این موتور بنزینی قادر به تولید بیشینه قدرت 156 اسب بخار و بیشینه گشتاور 220 نیوتن متر است.

Chery-Fengyun-A9 چری Fengyun A9 چری A15

در این لحظه اطلاعاتی در خصوص نهایت توان سیستم پلاگین هیبریدی این خودرو منتشر نشده و برای پی بردن به اطلاعات فنی این خودرو باید تا زمان رونمایی آن صبر کرد.

 

رشد فروش چری در سال 2023

در ماه آگوست فروش ماهانه چری از ماهیی 170 هزار دستگاه هم فراتر رفت که این خود یک رکورد شکنی ماهانه برای این شرکت محسوب می شود. از ژانویه تا آگوست نیز چری موفق به فروش یک میلیون و 63 هزار خودرو شده که رشد 42 درصدی را نسبت به زمان مشابه در سال گذشته تجربه کرده است. بازگشت سری محصولات Fengyun زمینه ساز موفقت این شرکت در آینده به ویژه در زمینه خودروهای نیو انرژی و برقی خواهد شد. چری قصد دارد تا سال 2025 بیش از 10 خودروی پلاگین هیبریدی جدید رونمایی و عرضه کند.

 

منبع carnewschina
5 از 5 رای