لاماری ایما HEV جدیدترین محصول شرکت آرین پارس موتور است که امسال معرفی شد و بزودی در کارخانه آرین پارس موتور در شهر خمین مونتاژ خواهد شد. این کراس‌اوور، جدیدترین تیپ از مدل ایما است که قوای محرکه هیبرید دارد و ظاهر آن نیز با دو تیپ دیگر یعنی ایما معمولی و ایما X متفاوت است. امشب آرین پارس موتور رسما لاماری ایما هیبریدی HEV را طی یک مراسم خاص و باشکوه رونمایی و معرفی کرد.

 

مشخصات فنی لاماری ایما هیبریدی HEV

به گزارش خودرونویس، زیر کاپوت لاماری ایما هیبرید HEV رونمایی شده یک پیشرانه ۱.۵ لیتر توربوشارژ (TGDI) قرار دارد که در سیستم هیبرید به همراه یک پیشرانه برقی قوای محرکه را تشکیل داده‌اند. خروجی ترکیبی سیستم هیبرید در این خودرو ۱۷۴ اسب بخار و ۳۰۰ نیوتن‌متر است. قدرت هم از طریق جعبه دنده DHT به چرخ های جلو منتقل می‌شود که جدیدترین تکنولوژی انتقال قدرت در خودروهای هیبرید است. در این خودرو با به‌کارگیری سیستم هیبرید، مصرف سوخت کاهش قابل توجهی پیدا می‌کند، تاجایی‌که این کراس اوور در شرایط آزمایشی استاندارد به‌صورت میانگین 4.7 لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف می‌کند که البته این رقم در شرایط واقعی بسته به نوع رانندگی، شرایط جاده و کیفیت سوخت بنزین می تواند متفاوت باشد.

رونمایی معرفی لاماری ایما HEV هیبریدی هیبرید

طراحی ظاهری لاماری ایما HEV هیبرید

در قسمت جلو لاماری ایما HEV، یک نوار کرومی به‌صورت عمودی از گوشه چراغ‌ها افزوده شده و طراحی سپر هم تغییر داشته و با طرح جدید اسپرت‌تر شده است. در قسمت عقب نیز در گوشه‌های چراغ‌ها یک خروجی تزئینی هوا اضافه شده که به اسپرت‌تر نشان دادن این کراس‌اوور کمک کرده است. همچنین در قسمت دیفیوزر به‌صورت هماهنگ با سپر جلو، قطعه‌ای همرنگ بدنه استفاده شده است تا ایما HEV کاملا نسبت به دو نسخه دیگر لاماری متمایز باشد. طراحی صندلی‌ها، رودری‌ها، دسته‌دنده، قطعاتی از داشبورد و همچنین گرافیک کلاستر نیز در این خودرو تغییر داشته و همه این‌ها باعث شده است کابین HEV از باقی نسخه‌ها بسیار اسپرت‌تر و متفاوت‌تر بنظر برسد. گفتنی است؛ صندلی‌های ایما HEV به سبک خودروهای مسابقه‌ای طراحی شده‌اند و حالت باکت دارند.

رونمایی معرفی لاماری ایما HEV هیبریدی هیبرید

داخل کابین

طراحی کلی کابین لاماری ایما هیبرید مشابه با نسخه معمولی اجرا شده است. البته در تصاویری که در وب سایت خود لاماری منتشر شده، شاهد تریمی سبز رنگ در تودوزی صندلی ها هستیم که می تواند نشانه ای از هیبریدی بودن و پاک بودن این خودرو لحاظ شود. اما کلیت داشبورد و کابین تغییری نداشته است.

رونمایی معرفی لاماری ایما HEV هیبریدی هیبرید

البته انتظار داریم که گرافیک نمایشگرهای دیجیتالی ۱۰.۲۵ اینچی پشت فرمان و میان داشبورد لاماری ایما HEV متناسب با هیبریدی بودن قوای محرکه این خودرو تغییراتی داشته باشند. ضمن اینکه به نظر می رسد شیفتر دنده کریستالی جدیدی برای این خودرو نصب شده و ممکن است برخی از کلیدهای کنترلی در کنسول میانی نیز تغییر کرده باشند. نورپردازی اجرا شده در داشبورد هم به رنگ سبز بوده که به هیبریدی این خودرو اشاره دارد.

رونمایی معرفی لاماری ایما HEV هیبریدی هیبرید

شیفتر دنده لاماری ایما هیبریدی هم کرسیتالی بوده و داخل آن نیز نورپردازی سبز رنگی اجرا شده است. سقف شیشه ای لاماری ایما HEV قابلیت باز شدن ندارد، اما نکته جالب نورپردازی سبز رنگی بوده که داخل آن اجرا شده و فضای کابین را زیباتر جلوه می دهد.

رونمایی معرفی لاماری ایما HEV هیبریدی هیبرید

امکانات ایمنی و رفاهی لاماری هیبریدی

در کراس‌اوور ایما HEV همان امکاناتی را می‌بینیم که در نسخه فول ایما ایکس دیده می‌شد. این خودرو به امکانات رفاهی نظیر سردکن صندلی راننده، گرم‌کن صندلی‌های جلو، ترمز پارک برقی، فرمان کمکی برقی، اتوهلد، سیستم کنترل حرکت در سراشیبی، درب صندوق عقب برقی با سنسور پا، سقف پانوراما، صندلی‌های برقی جلو، دوربین ۳۶۰ درجه، تنظیم حالت رانندگی، کروز کنترل، دوربین ثبت وقایع، تهویه اتوماتیک، سامانه پاکسازی هوای کابین، نورپردازی روی داشبورد، استارت دکمه‌ای، سنسور نور، سنسور باران و… مجهز است. کراس‌اوور سبز آرین پارس موتور از نظر ایمنی هم امکانات کاملی دارد؛ ایما HEV مجهز به شش کیسه هوای ۱۰ نقطه‌ای، کنترل پایداری، سیستم کنترل حرکت در سربالایی، رادار خط‌خوان، رادار نقطه کور و اخطار برخورد از جلو است و همین امکانات باعث شده تا شاسی‌بلند هیبرید آرین پارس موتور ۵ ستاره ایمنی چاینا انکپ را کسب کند.

 

 

 

5 از 2 رای