5/5 - (4 امتیاز)

زمانی خودروها صرفا وسیله ای جهت حمل و نقل و جابجایی افراد تلقی می شدند، اما امروزه رانندگی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره افراد بدل شده، تا آنجاکه وسیله نقلیه ای که از آن استفاده می کنیم گویای عادات، علایق و سبک زندگی و حتی تعیین کننده امنیت، رفاه و آسایش ماست. با در نظر گرفتن این موضوع، انتخاب یک خودرو مناسب با در نظر گرفتن پارامترهای ایمنی مهم و تاثیرگذار درخور دقت و صرف وقت جهت بررسی و تحقیق است. در این مطلب قصد داریم به لذت سواری و امنیت رانندگی یکی از خودروهای لوکس و پیشرفته بازار ایران، سوبا M4 شرکت فرداموتورز، نگاهی داشته باشیم.

 

استحکام و ایمنی سوبا M4

به گزارش خودرونویس، امروزه تست های ایمنی مختلفی توسط موسسات مختلف در سراسر جهان برای سنجش میزان ایمنی خودروها انجام می گیرد که از مهم ترین آن ها می توان به “یورو اِنکپ” و “چاینا انکپ” اشاره کرد. این موسسات برای بازارهای هدف جامع ترین اطلاعات ایمنی را در دسترس قرار می دهند.

 

تست تصادف سوبا M4 فردا موتورز

 

کیسه های هوا (ایربگ)

در خصوص امکانات و ویژگی های ایمنی یک خودرو، اولین نکته ای که به ذهن می رسد و نقشی کلیدی در زمان سوانح رانندگی است ایفا می کند کیسه های هوا (ایربگ) است. البته اینجا فقط صحبت از تعداد ایربگ نیست، کما این که در سال های اخیر خبرهای متعددی از عدم باز شدن ایربگ برخی خودروهای داخلی در تصادفات شدید شاهد بوده ایم و موضوع کیفیت هم کلیدی است. خودرو سوبا M4 فرداموتورز با برخورداری از 8 ایربگ با قابلیت باز شدن در 10 نقطه، بی شک سرآمد خودروهای موجود در بازار ایران محسوب می شود.

سوبا M4 ام4 لذت سواری امنیت رانندگی

سیستم های راداری سوبا ام4

این روزها صحبت از خودروهای خودران موضوع روز صنعت خودروسازی در جهان است. البته در کشور ما با توجه به عقب افتادگی کلی صنعت خودرو هنوز با ورود چنین محصولاتی فاصله داریم. با این وجود، برخی محصولات ارائه شده با تکنولوژی های به روزتر و سیستم های همیار راننده می توانند یک رانندگی ایمن تر و آسوده تر را برای رانندگان ایرانی رقم بزنند. سوبا M4 فردا موتورز ضمن ارائه امنیت بالای رانندگی ، لذت سواری هم با سیستم های رانندگی نیمه خودران خود به شما ارائه می دهد.

سوبا M4 فرداموتورز با برخورداری از طیف وسیعی از این دست امکانات از جمله رادار هشدار خروج از خط (LDW)، رادار هشدار برخورد از جلو (FCW)، رادار تشخیص نقاط کور (BSD) و هشدار برخورد با اجسام متحرک در هنگام باز شدن درها، در کنار ویژگی های دیگری نظیر نور بالای خودکار، سیستم کمک حرکتی در سربالایی (HAC)، سیستم کمک حرکتی در سرپایینی (HDC) و سیستم های ترمز ABS، EBD و BA‌ از این نظر نیز یکی از کامل ترین خودروهای موجودر در بازار ایران است.

با توجه به آنچه گفته شد، همه ما از اهمیت ایمنی وسیله نقلیه به خوبی مطلع هستیم. تقریبا روزی نیست که با اخبار ناراحت کننده و دردناک از حوادث رانندگی روبرو نشویم. اما وقتی پای انتخاب خودرو به میان می رسد، واقعا تا چه میزان ویژگی های ایمنی و امنیت خودرویی که قصد خرید آن را داریم مد نظر قرار می دهیم و به عنوان عاملی اصلی و تاثیرگذار در خرید به آن نگاه می کنیم؟ امیدواریم معرفی برخی از امکانات یکی از ایمن ترین خودروهای موجود حال حاضر بازار خودرو ایران در این مطلب موجب شود امنیت خودرو به عنوان عامل اصلی در انتخاب و خرید خودرو توسط مشتریان لحاظ گردد.

 

5/5 - (4 امتیاز)