5/5 - (2 امتیاز)

به گزارش خودرونویس، اما شما قطعا نمی توانید در رانندگی روزمره تمامی فاکتورهای بهینه بودن را رعایت کنید، بدین ترتیب دست یافتن به بیشینه مسافت ۶۵ کیلومتر در حالت واقعی تقریبا غیر ممکن است. اما به زودی قرار است بیشینه مسافت قابل پیمایش محصولات پلاگ این هیبریدی ب ام و نسبت به مدل های فعلی دو برابر شود. بدین ترتیب در آینده خودروهای پلاگ این هیبریدی ب ام و قادر خواهند بود در حالت تمام الکتریکی مسافتی معادل ۱۰۰ کیلومتر را طی کنند.

پورت شارژ ب ام و 330e

سایت ب ام و بلاگ به نقل از این پیتر ناتا عضور هیات مدیره این کمپانی نوشته:

ما همچنان به توسعه و سیستم های هیبریدی خود ادامه می دهیم و در آینده قادر خواهیم شد که به بیشینه مسافت ۱۰۰ کیلومتر در حالت تمام الکتریکی روی محصولات پلاگ این هیبریدی خود دست یابیم. تا انتهای سال جاری میلادی، تعداد کلی محصولات پلاگ این هیبریدی ب ام و شامل مینی کانتری من و ب ام و X2 به ۱۲ دستگاه خواهد رسید.

 

وی همچنین اظهار کرد که با توجه به شناخت کامل ب ام و از بازار، درخواست برای خرید چنین محصولاتی در سال های آتی و آینده نزدیک به مراتب بیشتر خواهد شد. بدین ترتیب خودروساز باید بیشترین تلاش خود را برای برآورده کردن نیاز مشتری و تولید مصحولاتی مطابق میل آن ها انجام دهد.

ناتا در ادامه اظهار کرد:

محصولات الکتریکی سازی شده بین ۱۵ تا ۲۵ درصد فروش سالیانه جهانی ب ام و را تا سال ۲۰۲۵ به خود اختصاص خواهند داد. اما در اروپا تا سال ۲۰۲۱ این عدد به ۲۵ درصد می رسد و انتظار داریم که تا سال ۲۰۲۵ به یک سوم و تا سال ۲۰۳۰ به نصف برسد.

چیزی که پیتر ناتا به آن اشاره ای نداشت این است که کدام یک محصولات پلاگ این هیبریدی ب ام و قرار است که در زمان عرضه قادر به پیمودن بیشینه مسافت ۱۰۰ کیلومتر در حالت تمام الکتریکی باشد؟ چیزی که مشخص است، ب ام و برای دست یافتن به این هدف نیاز به نصب پک باتری بزرگتر با ظرفیت بیشتر دارد.

 

مشخصات فنی خودروهای پلاگ این هیبریدی ب ام و

خودروهای پلاگ این هیبریدی کوچکتر فعلی ب ام و از یک پک باتری ۱۲ کیلو وات ساعتی بهره می برند که ظرفیت قابل استفاده آن ها ۱۰.۴ کیلووات ساعت است. خودروهای پلاگ این هیبریدی بزرگتر این برند آلمانی مانند X5 45e به یک باتری با ظرفیت به مراتب بیشتر ۲۴ کیلووات ساعتی مجهز شده اند که ظرفیت قابل استفاده و در دسترس آن ۲۱.۶ کیلو وات ساعت اعلام شده است. تخمین زده شده که این مدل قادر است در حالت تمام الکتریکی بیشینه مسافتی معادل ۸۷ کیلومتر را طی کند.

بدین ترتیب حدس می زنیم که نصب پک باتری X5 پلاگ این هیبریدی که به پیشرانه درونسوز شش سیلندر بنزینی هم مجهز است روی خودروهای کوچک تر ب ام و با پیشرانه چهار سیلندر، می تواند ب ام و را به هدفش مبنی در عبور از بیشینه مسافت ۱۰۰ کیلومتر در حالت تمام الکتریکی برساند.

5/5 - (2 امتیاز)