اخبار خودرو جهان
با نصب پک باتری بزرگتر محقق خواهد شد

تلاش ب ام و برای افزایش مسافت پیمایش خودروهای پلاگ این هیبریدی

دوشنبه - ۲۶ خرداد ۱۳۹۹
خواندن 3 دقیقه
ب ام و 330e

محصولات پلاگ این هیبریدی فعلی ب ام و در حالت تمام الکتریکی تقریبا قادر به پیمایش بیشینه مسافت 31 مایل یا 50 کیلومتر هستند و پس از پیمودن این مسافت میزان انرژی ذخیره شده در باتری آنها به اتمام می رسد. اما اگر با آنها بسیار آرام، بهینه و با سرعت کم رانندگی کنید، شاید قادر باشید که بیشینه مسافت قابل پیمایش آن ها در حالت الکتریکی را به 65 کیلومتر هم برسانید.

به گزارش خودرونویس، اما شما قطعا نمی توانید در رانندگی روزمره تمامی فاکتورهای بهینه بودن را رعایت کنید، بدین ترتیب دست یافتن به بیشینه مسافت 65 کیلومتر در حالت واقعی تقریبا غیر ممکن است. اما به زودی قرار است بیشینه مسافت قابل پیمایش محصولات پلاگ این هیبریدی ب ام و نسبت به مدل های فعلی دو برابر شود. بدین ترتیب در آینده خودروهای پلاگ این هیبریدی ب ام و قادر خواهند بود در حالت تمام الکتریکی مسافتی معادل 100 کیلومتر را طی کنند.

پورت شارژ ب ام و 330e

سایت ب ام و بلاگ به نقل از این پیتر ناتا عضور هیات مدیره این کمپانی نوشته:

ما همچنان به توسعه و سیستم های هیبریدی خود ادامه می دهیم و در آینده قادر خواهیم شد که به بیشینه مسافت 100 کیلومتر در حالت تمام الکتریکی روی محصولات پلاگ این هیبریدی خود دست یابیم. تا انتهای سال جاری میلادی، تعداد کلی محصولات پلاگ این هیبریدی ب ام و شامل مینی کانتری من و ب ام و X2 به 12 دستگاه خواهد رسید.

 

وی همچنین اظهار کرد که با توجه به شناخت کامل ب ام و از بازار، درخواست برای خرید چنین محصولاتی در سال های آتی و آینده نزدیک به مراتب بیشتر خواهد شد. بدین ترتیب خودروساز باید بیشترین تلاش خود را برای برآورده کردن نیاز مشتری و تولید مصحولاتی مطابق میل آن ها انجام دهد.

ناتا در ادامه اظهار کرد:

محصولات الکتریکی سازی شده بین 15 تا 25 درصد فروش سالیانه جهانی ب ام و را تا سال 2025 به خود اختصاص خواهند داد. اما در اروپا تا سال 2021 این عدد به 25 درصد می رسد و انتظار داریم که تا سال 2025 به یک سوم و تا سال 2030 به نصف برسد.

چیزی که پیتر ناتا به آن اشاره ای نداشت این است که کدام یک محصولات پلاگ این هیبریدی ب ام و قرار است که در زمان عرضه قادر به پیمودن بیشینه مسافت 100 کیلومتر در حالت تمام الکتریکی باشد؟ چیزی که مشخص است، ب ام و برای دست یافتن به این هدف نیاز به نصب پک باتری بزرگتر با ظرفیت بیشتر دارد.

 

مشخصات فنی خودروهای پلاگ این هیبریدی ب ام و

خودروهای پلاگ این هیبریدی کوچکتر فعلی ب ام و از یک پک باتری 12 کیلو وات ساعتی بهره می برند که ظرفیت قابل استفاده آن ها 10.4 کیلووات ساعت است. خودروهای پلاگ این هیبریدی بزرگتر این برند آلمانی مانند X5 45e به یک باتری با ظرفیت به مراتب بیشتر 24 کیلووات ساعتی مجهز شده اند که ظرفیت قابل استفاده و در دسترس آن 21.6 کیلو وات ساعت اعلام شده است. تخمین زده شده که این مدل قادر است در حالت تمام الکتریکی بیشینه مسافتی معادل 87 کیلومتر را طی کند.

بدین ترتیب حدس می زنیم که نصب پک باتری X5 پلاگ این هیبریدی که به پیشرانه درونسوز شش سیلندر بنزینی هم مجهز است روی خودروهای کوچک تر ب ام و با پیشرانه چهار سیلندر، می تواند ب ام و را به هدفش مبنی در عبور از بیشینه مسافت 100 کیلومتر در حالت تمام الکتریکی برساند.

5 از 2 رای

دیدگاه شما چیست؟