در پی شیوع کرونا

مجمع گروه بهمن آنلاین برپا شد

سه شنبه - ۳۱ تیر ۱۳۹۹
خواندن 6 دقیقه
گروه بهمن

مجمع عمومی عادی سالیانه گروه بهمن با حضور ۷۴/۸ درصد سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره گروه بهمن، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی فاطر در پژوهشکده شیمی و مهندسی شیمی ایران به صورت آنلاین برگزار شد و صورت های مالی سال ۱۳۹۸ این شرکت به تصویب رسید.

به گزارش خودرونویس، طبق مقررات اساسنامه، ترکیب هیات رییسه مجمع گروه بهمن از حمیدرضا منجی با عنوان رییس جلسه، یوسف الهی شکیب به عنوان مدیرعامل، محمد ضرابیان و کامیار عطایی به عنوان ناظر، کیوان قاصدی به عنوان دبیر جلسه و با حضور سرداری نماینده سازمان بورس و کشاورز نماینده حسابرسی فاطر تشکیل شد.
بر اساس این گزارش استماع گزارش هیأت مدیره، بازرس قانونی و حسابرس مستقل شرکت در رابطه با عملکرد سال مالی منتهی به 1398، بررسی و تصویب صورت های مالی مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به پایان اسفند 1398، اتخاذ تصمیم در خصوص تقسیم سود، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی و علی البدل و تعیین حق الزحمه برای سال مالی منتهی به 1399، تعیین روزنامه کثیرالانتشار به منظور درج آگهی های شرکت، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیات مدیره و حق الزحمه اعضای کمیته های تخصصی، تعیین پاداش هیأت مدیره، انتخاب اعضای هیأت مدیره و سایر مواردی که تصمیم گیری راجع به آن در صلاحیت مجمع عمومی عادی می باشد از موارد دستور جلسه ذکر شده بود که طبق مقررات اساسنامه پس از تشکیل هیات رییسه با حضور نماینده سازمان بورس، حسابرس مستقل و حدود ۷۴/۸ درصد از سهامداران در سالن همایش حکمت برگزار شد.
بنا بر اعلام گروه بهمن، با توجه به ابلاغیه درباره مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، مجمع گروه بهمن با حضور حداقلی شخص حقیقی یا حقوقی برگزار شد و سهامداران به منظور رعایت دقیق مصوبه مذکور نسبت به مشاهده برخط (آنلاین) جلسه از طریق سایت این شرکت اقدام کردند.
یوسف الهی شکیب مدیرعامل گروه بهمن در این جلسه از مدیران وکارکنان پرتلاش این شرکت که در ایام شیوع ویروس کرونا با صلابت و سخت کوشی در صحنه کسب و کار حضور داشتند و به نحو شایسته ای به ارائه خدمات به مشتریان پرداختند، تشکر و قدردانی کرد و سال 98 را سال سختی دانست و گفت: طی این مدت گروه بهمن علاوه بر تحریم و محدودیت در صنعت خودرو با محدودیت هایی از سوی شرکای تجاری همراه بود که توانست در این شرایط و با هوشمندی مدیران مجموعه و پیش فروش نکردن جدید محصولات به رفع تعهدات خود بپردازد. ضمن اینکه با شروع تحریم ها، گروه بهمن با قطع همکاری شرکت ایسوزو، شریک تجاری خود روبرو شد که این باعث شد تا به تولید خودرو شیلر ساخت داخل با عمق بالا بپرداریم.
وی همچنین از مذاکره با شریک تجاری جدید در آینده نزدیک خبر داد و گفت: به زودی شاهد ورود محصولات جدید به بازار خواهیم بود.
مدیر عامل گروه بهمن در ادامه به عدم تعدیل نیروی انسانی در گروه بهمن و حفظ 3500 نیروی شاغل در این مجموعه اشاره کرد و گفت: سال گذشته با تمام مشکلات و شرایط سخت اقتصادی تلاش کردیم تا به حفظ نیروی انسانی بپردازیم به طوری که سعی شد نیروی مازاد مجموعه را در بخش عمرانی شرکت به کار گیریم.
الهی شکیب همچنین سال گذشته را با وجود مشکلات تحریم سالی سود آور برای گروه بهمن عنوان کرد و گفت: این موفقیت از شکوفایی و عملکرد خوب این مجموعه حکایت می کند به طوری که شرکت بهمن دیزل توانست طی سال گذشته 42 درصد سهم بازار کامیونت و 22 درصد سهم بازار مینی بوس کشور را به خود اختصاص دهد و در سال جاری نیز با اتکا به کامیونت داخلی سازی شده شیلر، عنوان نخست خودروهای تجاری بازار را کسب کند و همچنین گروه بهمن در بین صد شرکت برتر کشور به رتبه خوبی دست یابد که همه این موفقیت ها مرهون تلاش مدیران ، همکاران و حمایت سهامداران مجموعه است.
در ادامه حسابرس و بازرس قانونی به ارائه گزارشی از عملکرد گروه بهمن در سال 1398 پرداخت و تصویب صورت های مالی سال 1398 و تقسیم 400ریال سود بابت هر سهم بین سهامداران گروه بهمن به اتفاق آرای حاضرین نیز بخش بعدی مجمع عمومی عادی سالیانه گروه بهمن بود.
همچنین در این مجمع سازمان حسابرسی آزمودگان به عنوان حسابرس و بازرس قانونی و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های گروه بهمن تعیین شدند.
گفتنی است مجمع عمومی عادی سالیانه گروه بهمن در ساعت 10 صبح روز سه شنبه 31 تیرماه سال جاری آغاز شد و در ساعت 12:30 ظهر به پایان رسید.

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟