طی مراسمی که امروز صبح در سازمان تاکسیرانی توسط کرمان موتور برگزار شد این شرکت با همکاری وزارت صمت، چهارصد دستگاه تاکسی برقی کی ام سی J۷ EV تحت عنوان E۵۰A را به ناوگان تاکسی‌رانی تحویل داد.

به گزارش خودرونویس، در این مراسم چهره هایی نظیر زاکانی، شهردار تهران، علی آبادی، وزیر صمت، منوچهر منطقی، معاون وزارت صمت و خانم مالکی، سرپرست تاکسی‌رانی و مدیرعامل کرمان موتور حضور داشتند.

به گفته کرمان موتور این خودرو ها توسط شرکت خدمات بین الملل کرمان خودرو k.vis با همکاری شاتل، توسط اپلیکشن شهرزاد سازمان تاکسیرانی ارائه خدمات خواهد کرد.

پلاک ملی  این خودروها صادره شده است و پلاک”ت” هم توسط شورای عالی ترافیک تست شده و تا هفته‌ آینده صادر می شود.

در مرحله اول قرار است 400 دستگاه از این خودروها به ناوگان تاکسیرانی شهر تهران افزوده شود.

از جمله امکانات رفاهی این خودرو می‌توان به صندلی و فرمان چرمی،مانیتور لمسی، کیسه هوا، ای بی اس، ای بی دی، دوربین دید عقب، ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، اتوهلد و سیستم الکترونیکی کنترل پایداری اشاره کرد.

این خودرو با رنگ بدنه مشکی، امکانات رفاهی پایه و ۵ سال ضمانت باتری به قیمت ۱ میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان در اختیار شهرداری تهران قرار گرفته است.

حداکثر قدرت این خودرو ۱۴۲ کیلووات و حداکثر گشتاور ۳۴۰ نیوتون متر است. این خودرو در مدت ۱.۵ ساعت با شارژ سریع و در مدت ۸ ساعت با برق معمولی شهری شارژ می‌شود. این خودرو با گشتاور ۳۴۰ نیوتون متر قادر است در مدت کمتر از ۸ ثانیه شتاب صفر تا صد کیلومتر را طی کند.

از این تاکسی ها در مسیر مرکز به شمال و همچنین غرب به شرق شهر تهران استفاده خواهد شد.

 

 

 

5 از 3 رای