5/5 - (2 امتیاز)

به گزارش خودرونویس، گروه Carwow در جدیدترین ویدیو خود اقدام به صف آرایی و رقابت بین سه خودروی کوپه قدرتمند کرده که برای هیچکس نا آشنا نیستند. این سه خودرو ضمن دارابودن عملکردی بسیار نزدیک و مشابه، برچسب قیمتی نزدیک به یکدیگر دارند؛ حال باید دید عملکرد کدام یک در کارزار درگ به دیگری برتری دارد؟

 

آلفا رومئو جولیا کوادروفوگلیو

شرکت کننده اول از ایتالیا، خودروی آلفارومئو جولیا کوادروفوگلیو است که از یک پیشرانه ۲.۹ لیتری شش سیلندر دو توربوشارژ با ۵۱۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور بهره می برد. این خودرو آنالوگ ترین شرکت کننده بین خودروهای حاضر در رقابت بوده و تنها به صورت استاندارد از یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک با مبدل گشتاور بهره می برد که نیروی تولیدی پیشرانه را به چرخ های عقب بدون بهره بردن از سیستم لانچ کنترل منتقل می کند. این خودرو سبک ترین گزینه بین سه خودروی حاضر در این رقابت بوده و البته که گرانترین گزینه نیز محسوب می شود. این آلفای خوش چهره برچسب قیمتی معادل ۸۷ هزار و ۷۰۰ دلار دارد.

 

آئودی RS5

دو شرکت کننده دیگر از کشور آلمان یعنی مهد خودروهای اسپرت، با کیفیت و قدرتمند هستند. یکی از آنها آئودی RS5 بوده و دیگری نیز ب ام و M4 است. آئودی RS5 از یک پیشرانه ۲.۹ لیاری شش سیلندر V شکل دو توربوشارژ با ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور بهره می برد که نزدیک ترین رقیب به آلفارومئو محسوب می شود. البته این خودرو سنگین ترین شرکت ننده بوده و وزنی معادل ۱۷۰۰ کیلوگرم دارد. ولی سیستم انتقال قدرت خیره کننده کواترو چهار چرخ محرک آئودی به همراه گیربکس هشت سرعته ZF آن، عملکردی خیره کننده را برای RS5 به ارمغان آورده اند. این خودروی جذاب و قدرتمند برچسب قیمتی معادل ۸۶ هزار و ۴۰۰ دلار دارد.

 

ب ام و M4

ب ام و M4 ارزان ترین شرکت کننده در این رقابت نفس گیر بوده و برچسب قیمتی معادل ۸۲ هزار و ۴۰۰ دلار دارد. این خودرو از یک پیشرانه ۳ لیتری شش سیلندر دو توربوشارژ با ۴۳۱ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور بهره می برد. نیروی تولیدی توسط یک گیربکس شش سرعته دو کلاچه به چرخ های عقب منتقل می شود. ب ام و M4 مانند آئودی RS5 دارای سیستم لانچ کنترل برای شروع بهتر حرکت است.

 

5/5 - (2 امتیاز)