به گزارش خودرونویس،مدیرعامل شرکت گروه مپنا گفت: برقی‌سازی حمل‌و نقل را در بخش‌های مختلف شامل خودروها، موتورسیکلت‌ها، اتوبوس‌ها وزیرساخت‌های شارژ و نرم‌افزاری دنبال می‌کنیم .

غیر از همکاری با شرکت‌های خودروساز، همکاری جدی با مجموعه شهرداری تهران رادر این زمینه آغاز کرده‌ایم، با مجموعه شهرداری تهران دو قرارداد در زمینه برقی‌سازی حمل‌ونقل امضا شده و دو قرارداد هم در حال مذاکره داریم.

 محمد اولیاء در نشستی خبری با بیان اینکه وزیر صنعت و شهردار تهران تصمیم به برقی‌کردن خودروهای تهران گرفته‌اند و ما قراردادی برای تأمین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برقی به ارزش ۷۰۰۰ میلیارد تومان منعقد کرده‌ایم، گفت: برای ایجاد زیرساخت‌های برقی شهر تهران اولین فاز آغاز شده و در ۶ یا ۷ نقطه شهر، ایستگاه‌های شارژ خودرو و موتورسیکلت برقی احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه در زمینه احداث ۵۰۰۰ دستگاه شارژر و ۱۲۰ هزار موتورسیکلت برقی همکاری داریم و  مذاکراتی در زمینه تاکسی برقی در تهران آغاز شده است، اظهار کرد: شرکت مشترکی بین مپنا و شهرداری تهران با نام شرکت زیرساخت شارژ تأسیس می‌شود که مسئولیت نگهداری و بهره‌برداری از ایستگاه‌های شارژ را برعهده خواهد داشت.

5 از 2 رای