اخبار خودرو ایران

خبر جدید درباره واردات خودرو

سه شنبه - ۲۱ آذر ۱۴۰۲
خواندن 3 دقیقه

معاون وزیر صمت درباره واردات خودرو گفت: تا پایان سال پتانسیل واردات حداقل ۴۰ هزار خودروی دیگر وجود دارد.

معاون وزیر صمت درباره واردات خودرو گفت: تا پایان سال پتانسیل واردات حداقل ۴۰ هزار خودروی دیگر وجود دارد.

به گزارش خودرونویس،مهدی ضیغمی در حاشیه نشست خبری برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی در جمع خبرنگاران در خصوص واردات خودرو و صحبت‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: نظر آقای منظور در خصوص واردات خودرو این بوده که با توجه به برنامه واردات خودرو که در بودجه در نظر گرفته شده، وقتی واردات طبق برنامه انجام نشود، ناترازی ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:‌ رویه دولت در خصوص واردات این است که امسال واردات با قطعیت انجام می‌شود و در بودجه سال آینده نیز واردات بودجه منظور شده و این موضوع بدون خلل انجام می‌شود.

معاون وزیر صمت تأکید کرد: برای واردات خودرو به معنای عام مشکل ارزی نداریم و با بانک مرکزی در بحث تخصیص ارز جلسات متعددی داریم تا روند تخصیص را تسهیل کنیم.

ضیغمی افزود: مثلاً در دو هفته گذشته ۱۱۰ میلیون دلار به شرکت‌ها ارز دادیم اما اعلام کرده‌ایم که یک فرصت طلایی برای واردات خودرو داریم که ظرف ماه آتی بتوانیم عدد قابل توجهی ارز تخصیص دهیم و با بانک مرکزی در این زمینه نیز صحبت کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این سئوال که تا پایان سال چه تعداد خودرو وارد می‌شود گفت: تعداد واردات خودرو تا پایان سال بستگی دارد که طی دو الی سه هفته آینده بانک مرکزی چقدر ارز تخصیص دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: تا پایان سال پتانسیل واردات حداقل ۴۰ هزار خودرو دیگر وجود دارد اما شرط آن است که بانک مرکزی بتواند به سرعت ارز مناسبی را تخصیص دهد.

فارس نوشت، وی در خصوص آزاد شدن واردات لوازم‌خانگی اظهار کرد: درباره واردات لوازم‌خانگی معاون مربوطه در وزارت صمت باید توضیح دهد و جزئیات واردات لوازم‌خانگی بسته به اینکه چه نوع لوازم‌خانگی باشد و برای اصلاح روند انرژی باشد متفاوت است لذا اگر بگویم واردات آزاد شده ممکن است درباره تمام گروه‌های کالایی درست نباشد.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟