روز گذشته در خانه همایش تهران، مجموعه تبلیغاتی کانون ایران نوین، در نشستی خبری در خصوص برگزاری اتو اکسپو تهران 1402 (نمایشگاه خودروی تهران 1402) موارد مهم این رویداد جذاب را اعلام کرد.

به گزارش خودرونویس، عصر امروز در اولین نشست خبری این رویداد، مریم شفیعی مدیر عامل کانون ایران نوین به عنوان متولی برگزاری اتو اکسپو تهران، امید نجبا ریس ستاد برگزاری نمایشگاه خودروی تهران، جلال رشیدی کوچی، نماینده کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و عباس تقدسی نژاد، مدیر عامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.

 

اتو اکسپو تهران 1402 نمایشگاهی با استانداردهای بین المللی

شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین گفت: از همان ابتدای تاسیس ایران نوین سعی کردیم مسیر خوبی را در بحث تبلیغات طی کنیم. ایران نوین در ۳۳ سال تلاش کرد در حد استانداردهای بین المللی عمل کند. ایران نوین سعی می‌کند نمایشگاهی برگزار کند که متفاوت با آنچه پیش از این در ایران برگزار شده باشد.

مدیرعامل کانون ایران نوین، ضمن اشاره به این نکته که برگزارکننده این دور از نمایشگاه خودرو تهران دغدغه برگزاری نمایشگاه خودرو در سطح جهانی را دارد اظهار کرد: از دلسوزان این صنعت برای برگزاری نمایشگاه استفاده خواهیم کرد و سعی می‌کنیم تا در زمینه اجرا متفاوت ظاهر شویم. هدف از این نمایشگاه صرفا برقراری یک فروشگاه چند روزه نیست و باید تفاوتی ایجاد کنیم تا مردم بهترین مدل برگزاری نمایشگاهی که برای آنها است را تجربه کنند. امید داریم در این مسیر، درست پیش برویم و الگویی برای نمایشگاه‌های بعدی باشیم.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری اتو اکسپو 1402، ایجاد رویدادی خاص و متفاوت است. این نمایشگاه الگویی برای نمایشگاه‌های بعدی خواهد بود.

 

نمایشگاه خودروی تهران 1402 محدود به خودروهای چینی نخواهد بود

امید نجبا، رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه خودرو تهران در این نشست گفت: اتو اکسپو تهران نام تجاری پنجمین نمایشگاه بین المللی خودرو، فناوری های نوین و صنایع وابسته تهران است. ما با هم اندیشی با رسانه ها کار خود را شروع کردیم. این نمایشگاه با تنوع حداکثری در نوع خودرو و کشورهای مبدا برگزار خواهد شد.

به گفته نجبا، حتی برندهایی که تاکنون خبری از واردات محصولاتشان به ایران نبوده نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. بنابراین می توان گفت که برخلاف تمامی نمایشگاه‌های برگزار شده در سال‌های اخیر، نمایشگاه تهران ۱۴۰۲ محدود به خودروهای تکراری چینی نخواهد بود.

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه عنوان کرد: ما با هم‌اندیشی با رسانه‌ها کار خود را شروع کردیم و برنامه‌های متنوعی برای این نمایشگاه داریم. از نکات قابل تمایز نمایشگاه این است که به مدت ۷ روز برگزار می‌شود و روز اول بطور اختصاصی در اختیار اصحاب رسانه خواهد بود. ما قصد داریم تا بهترین نمایش از دستاوردهای صاحبان برند، تولید کنندگان و وارد کنندگان را داشته باشیم تا اتو اکسپو تهران که برای مردم است، با خدمات ما بهترین نتیجه را برای ایشان در بر داشته باشد.

نجبا در خصوص روند برگزاری اتو اکسپو تهران 1402 گفت: ما سعی داریم ارزش افزوده‌ای را برای صنعت خودرو و بخش نمایشگاه‌ها ایجاد کنیم. به سبب حساسیت‌های خودرویی در کشور ما وظیفه خود دانستیم که وارد حوزه برگزاری شویم.

در ادامه عباس تقدسی نژاد، مدیرعامل نمایشگاه بین المللی آفتاب اظهار کرد: شهر آفتاب ظرفیت تبدیل به بزرگ‌ترین سایت نمایشگاهی منطقه را دارد. شعار ما این است که هر نمایشگاه حل مسئله است.

وی ادامه داد: مجری اتواکسپو تهران 1402 می‌تواند پیشران تحول در صنعت نمایشگاهی باشد. به نظر ما صنعت نمایشگاهی موضوعی است که در کشور نسبت به آن غفلت شده است.

تقدسی نژاد گفت: اگر قرار است که رویدادهای مختلفی در نمایشگاه تعریف بشود، می‌بایست خلاقیت در آن بکار گرفته شده و رقابت‌ها از جنس حل مشکلات آن حوزه باشد. به گفته تقدسی نژاد، اتو اکسپوی تهران نمایشگاهی در سطح جهانی خواهد بود و امید است این نمایشگاه مورد قبول شرکت‌کنندگان باشد.

جلال رشیدی کوچی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع مجلس نیز از علاقه خود برای دیدن یک نمایشگاه متفاوت گفت و عنوان کرد: در اکثر  نمایشگاه‌ها به نظر می‌ر‌سد ما همان خودروهایی که در خیابان شاهد آنها هستیم، با رنگی متفاوت در نمایشگاه هم می‌بینیم! اما اتفاق متفاوتی این بار در حال رخ دادن است و با برنامه‌ریزی خوبی که در این خصوص صورت گرفته، اتفاق خوبی برای این صنعت رقم خواهد خورد و  امیدواریم این بار شاهد نمایشگاهی در سطح جهانی، خاص و منحصر به فرد باشیم.

 

زمان برگزاری اتو اکسپو تهران 1402 (نمایشگاه خودروی تهران 1402)

پنجمین دوره نمایشگاه بین‌ المللی خودروی تهران 1402 (اتو اکسپو تهران 1402) در تقویم این نمایشگاه ثبت شده و قرار است از ۹ تا ۱۵ بهمن‌ماه و درمساحت ۶۰ هزارمترمربعی مجموعه شهرآفتاب برگزار شود.

4.8 از 6 رای