اخبار خودرو جهان
تغییر گریم لوکس ترین اسیووی جهان

معرفی نسخه فیس لیفت بنتلی بنتایگا برای سال 2021

چهارشنبه - ۱۱ تیر ۱۳۹۹
خواندن 4 دقیقه
بنتلی بنتایگا 2021

کمپانی خودروسازی بریتانیایی بنتلی در سال 2016 بود که اسیووی بنتایگا را به عنوان اولین خودروی شاسی بلند خود روی پلتفرم آئودی Q7 و فولکس واگن توآرگ توسعه داد. طولی نکشید که این اسیووی تازه نفس به پر فروش ترین محصول این برند لاکچری پریمیوم تبدیل شد. در حالی که این موفقیت خیره کننده بنتایگا بنتلی را نسبت به توسعه خودروهای شاسی بلند بیشتر ترغیب نکرده، این کمپانی انگلیسی اعلام کرده که در وهله تول قصد ارتقا و به روزرسانی بنتایگا را دارد.

تغییرات ظاهری

به گزارش خودرونویس، در اولین اقدام برای به روزرسانی بنتایگا، بنتلی مدل 2021 این خودرو را دستخوش تغییراتی قرار داده و تغییرات عمده و هوشمندانه ای در آن اعمال شده است. بنتلی اظهار کرده که تمامی پنل های نصب شده بدنه در پروفیل جلو و عقب تماما جدید هستند و طراحی آنها مطابق با زبان طراحی جدید این برند که پیشتر مشابه آن را در کانتیننتال GT و فلایینگ اسپور دیده بودیم، صورت گرفته است.

نمای عقب بنتلی بنتایگا 2021

در پروفیل جلو شاهد نصب یک جلوپنجره بزرگتر، زیباتر و عمودی تر هستیم که در کنار آن ها چراغ های جلو حالتی بیضی شکل به خود گرفته اند که این اولین بار است که چنین سبک طراحی چراغی را در یکی از محصولات بنتلی شاهد هستیم. تغییرات اعمال شده در پروفیل عقب به مراتب بیشتر از نمای جلو هستند.

در این قسمت شاهد طراحی چراغ های بیضی شکل کاملا جدید و همچنین درب فضای بار سرتاسری با استایلی جدید هستیم. بنتلی همچنین صفحه نصب پلاک را از روی درب صندوق به سپر عقب منتقل کرده است. به منظور هماهنگی بیشتر در پروفیل عقب، بنتلی طراحی خروجی های اگزوز را به طور کلی طراحی داده و استایل آن ها را کاملا هماهنگ با قالب بیرونی چراغ های عقب طراحی کرده است.

نمای جانبی بنتلی بنتایگا 2021

تغییرات صورت گرفته در کابین

بنتلی چندین تغییر و به روزرسانی را درون کابین بنتایگا 2021 اعمال کرده که یکی از آن ها نصب غربیلک فرمان جدید و دیگری اعمال تریمی متفاوت در رودری ها است. این خودروساز پریمیوم انگلیسی داشبورد بنتایگا را هم بازطراحی کرده و حال یک نمایشگر 10.9 اینچی درست در مرکز آن جانمایی شده است.

کابین بنتلی بنتایگا 2021

بنتلی همچنین طراحی دریچه های هوای سیستم تهویه را نیز تغییر داده و به جای نمونه های پیشین یک نمونه یک پارچه طراحی کرده که ساعت لاکچری Breitling این خودرو هماهنگی کامل دارد. مشتری ثروتمند این خودرو قادر است بنتایگا را به صورت چهار، پنج و یا به صورت آپشنال هفت نفره سفارش دهد که در این صورت یک صندلی در ردیف سوم نیز برای این اسیووی لوکس نصب می شود. افرادی هم که نسخه پنج نفره بنتایگا را خریداری می کنند، صندلی های ردیف دوم آن ها دارای فریمی جدید بوده که به صورت آپشنال به سیستم تهویه نیز مجهز می شود.

داشبورد بنتلی بنتایگا 2021

مشخصات فنی

با وجود تمام به روزرسانی های خوبی که بنتلی در استایل ظاهری بنتایگا پس از چهار سال اعمال کرده باید اظهار کرد که متاسفانه مشخصات فنی پیشرانه هشت سیلندر V شکل این خودرو بدون تغییر رها شده است. بنتلی بنتایگا 2021 همچنان از یک پیشرانه هشت سیلندر دو توربو شارژ 4 لیتری بهره می برد که قادر به تولید بیشینه قدرت 542 اسب بخار و بیشینه گشتاور 770 نیوتن متر است.

البته این یکی از پیشرانه های قابل نصب برای بنتایگا است. نسخه مجهزتر و قدرتمندتر این خودرو از یک پیشرانه 12 سیلندر با آرایش W بهره می برد که قرار است طی ماه های آتی سال جاری معرفی شود. ضمن اینکه یک نسخه الکتریکی سازی شده پلاگ این هیبریدی برای بنتایگا 2021 مانند نسخه پیش از فیس لیفت در دسترس است که آن هم مانند نسخه W12 در ماه های آتی امسال معرفی خواهد شد.

تهویه عقب بنتلی بنتایگا 2021

در حالی که تغییرات ظاهری اعمال شده در استایل بنتایگا 2021 مهم ترین به روزرسانی صورت گرفته برای این خودرو به شمار می رود، ولی بنتلی چندین تغییر کوچکتر نیز در این اسیووی قدرتمند لوکس اعمال کرده است. از این پس امکان سفارش دو رنگ جدید برای بدنه این خودرو وجود دارد و یک دست رینگ 22 اینچی جدید نیز با دو رنگ مختلف برای بنتایگا قابل نصب است. بنتلی همچنین هد آپ دیسپلی بنتایگا را نیز به روزرسانی کرده و حال این سیستم قادر به نمایش اطلاعات ترافیکی، نام خیابان ها و چندین مورد دیگر است. همچنین بنتایگا 2021 از این پس به صورت استاندارد دارای درگاه بدون سیم اپل کار پلی است.

دیگر موارد پیشنهادی:
5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟