اخبار خودرو جهان
صفر تا صد در 3.6 ثانیه

نسل جدید آئودی RS6 استیشن رونمایی شد

یکشنبه - ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
خواندن 6 دقیقه
آئودی

آئودی سرانجام از سوپر استیشن فوق سریع خود یعنی RS6 آوانت پرده برداشت و قصد دارد که آن را به صورت گسترده‌تر از نسل قبل راهی بازار کند. نسل جدید RS6 استیشن 25امین سالگرد زیر برند RS را با سطح جدیدی از عملکرد و قدرت خیره کننده خود جشن می‌گیرد و توان این خودروساز آلمانی را به رقبای خود نشان می‌دهد.

به گزارش خودرونویس، نسل جدید آئودی A6 به خودی خود از طراحی تهاجمی با خطوط زاویه دار و تندی بهره می‌برد، حال این خطوط تیز و تهاجمی در RS6 شدت بیشتری به خود گرفته‌اند و چهره خودرو را به مراتب نسبت به A6 اسپرت‌تر جلوه می‌دهند. در پروفیل جلو به لطف نصب یک جلوپنجره بزرگ به همراه دو ورودی هوا در دو گوشه سپر، RS6 استیشن چهره متمایز و تهاجمی‌ای نسبت به سایر مدل‌های این خودرو به خود گرفته است. در قسمت عقب هم به دلیل وجود خروجی‌های اگزوز دوگانه بزرگ، دیفیوزر مشکی و تریم نقره‌ای درون سپر، RS6 استیشن در بین تمام مدل‌های A6 قابل تشخیص است.

آئودی RS6 استیشن

مشخصات فنی

قلب تپنده این ابراستیشن فوق سریع یک پیشرانه نیمه هیبریدی هشت سیلندر چهار لیتری توربوشارژ بوده که قادر به تولید بیشینه قدرت 591 اسب‌بخار و بیشینه گشتاور 800 نیوتن‌متر است. بدین ترتیب این نسخه RS6 را باید قدرتمندترین نمونه تولید شده در حالت استاندارد دانست. نیروی تولیدی این پیشرانه نیمه هیبریدی توسط یک جعبه دنده هشت سرعته تیپترونیک به هر چهار چرخ این خودرو به صورت دائمی توسط سیستم انتقال قدرت کواترو منتقل می‌شود. با این مشخصات این خودرو قادر است که طی 3.6 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد و بیشینه سرعت آن نیز به صورت الکترونیکی روی 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

برای افرادی که نگران نهایت سرعت این خودرو هستند، باید اظهار کرد که با نصب پکیج داینامیک محدود کننده سرعت RS6 روی 280 کیلومتر بر ساعت ست می‌شود؛ همچنین با نصب پکیج داینامیک پلاس، RS6 استیشن قادر به حرکت با بیشینه سرعت 305 کیلومتر بر ساعت می‌شود. نصب این پکیج‌ها تنها منجر به بالارفتن بیشینه سرعت این خودرو نمی‌شود، بلکه دیفرانسیل مرکزی آن را به صورت مکانیکی مدیریت می‌کند تا در شرایط لزوم تا 70 درصد قدرت را به محور جلو یا تا 85 درصد قدرت را به محور عقب منتقل کند.

آئودی RS6

بهره گیری از تعلیقی هوشمند برای اولین بار

برای اولین بار آئودی RS6 استیشن را به صورت استاندارد به سیستم تعلیق تطبیقی هوشمند مجهز کرده است. در حالت عادی RS6 استیشن حدود 20 میلی‌متر نسبت به A6 ارتفاع کمتری دارد. اما با فراتر رفتن سرعت از مرز 120 کیلومتر بر ساعت، ارتفاع این خودرو به اندازه 10 میلی‌متر دیگر هم کاهش می‌یابد. اما آئودی برای اینکه سپر و کف RS6 به هنگام خروج از پارکینگ و یا عبور از مسیرهای به نسبت ناهموار به زمین برخورد نکند، یک حالت لیفت مد را برای تعلیق آن در نظر گرفته که با انتخاب آن ارتفاع خودرو تا 21 میلی‌متر افزایش پیدا می‌کند.

آئودی برای افرادی که به این سیستم تعلیق هوشمند اکتفا نمی‌کنند، یک تعلیق داینامیکتر به نام DRC را روی RS6 نصب می‌کند که دارای دمپرهای تنظیم شونده به منظور کنترل بیشتر بازی بدنه در سرعت‌های بالا است. جدا از عملکرد خیره کننده، این خودرو استیشنی جادار و خانوادگی نیز است، چراکه در حالت عادی 565 لیتر فضای بار در پشت صندلی‌های عقب آن وجود دارد که این میزان فضا در صورت خواباندن صندلی‌ها تا 1680 لیتر افزایش می‌یابد.

آئودی RS6 استیشن

بهره گیری از آخرین ورژن سیستم سرگرمی MMI

آئودی این خودرو را آخرین ورژن سیستم سرگرمی و اطلاع‌رسانی MMI خود با هدآپ دیسپلی مجهز کرده است. پشت آمپر دیجیتالی این خودرو موسوم به Virtual Cockpit دارای نشانگر G-force، نشانگر دمای ادوات مختلف، نشانگر گشتاور و قدرت و بوست توربوشارژها است. آئودی RS6 استیشن دارای شش مد رانندگی اعم از کامفورت، اتو، داینامیک، بهینه، RS1 و RS2 است. دو مد آخر از جمله مدهایی است که کلید فعال سازی آنها روی فرمان بوده و راننده قادر است در آنها سرعت پاسخ دریچه گاز، تیزی فرمان، سختی تعلیق و ترمز را تنظیم کند.

آئودی در این لحظه برچسب قیمت این سوپراستیشن خود را منتشر نکرده، اما قصد دارد که فروش آن را در سه ماه اول سال 2020 آغاز کند.

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟