ایجاد سایت اتومبیلرانی در چهار دهکده ورزش تهران

دوشنبه - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
خواندن 5 دقیقه
اتومبیل رانی

قرار است با همکاری سازمان ورزش شهرداری با فدارسیون موتورسواری و اتومبیل رانی سایت موتورسواری و اتومبیلرانی در چهار دهکده ورزش تهران ایجاد شود.

به گزارش خودرونویس،  دکتر محسنی رییس سازمان ورزش شهرداری تهران در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: شهرداری تهران با جامعه آماری بزرگی روبروست و ۱۰ میلیون نفر شهروند تهرانی مخاطبین آن هستند و به طور مشخص سالانه ۳ میلیون نفر با سازمان ورزش شهرداری ارتباط و همکاری تنگاتنگ دارند.

وی اظهار داشت: در لیگ هایی که سازمان ورزش شهرداری در سال برگزار می کند، بیش از یک میلیون و دویست و پنجاه هزار جوان و نوجوان تهرانی در ۸۰ رشته ورزشی حضور پیدا می کنند که از بین این جوانان و نوجوانان محصولی به عنوان استعداد به فدراسیون های مختلف معرفی می شوند.

محسنی گفت: سازمان ورزش شهرداری به عنوان یک سازمان متولی ورزش همگانی و شهروندی؛ پایه انتخاب استعدادهای ۵۱ فدراسیون ورزشی است.

وی با بیان اینکه هدف ها مشترک است گفت: آنجا که پرچم سه رنگ کشورمان باید بالا رود همه ما یار و یاور یکدیگر هستیم و نام و نشان مطرح نیست.

محسنی با بیان اینکه ما مهارت‌های کمی در زندگی داریم، گفت: یکی از مهمترین مهارتها، مهارت رانندگی است که متاسفانه آمار تلفات مان در این حوزه زیاد است و باید دست به دست هم دهیم تا فضای خوبی برای ارتقای مهارت رانندگان در خیابانها و معابر و جاده ها ایجاد کنیم.

 وی با بیان اینکه در کنار فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری هستیم گفت: شهر ما ظرفیت بزرگی دارد و در حال حاضر ۴ دهکده ورزش را طراحی کردیم و برای ایجاد سایت موتورسواری و اتومبیلرانی در این چهار دهکده آمادگی داریم.

 

محسنی در پایان گفت: امیدواریم با همکاری خوب آقای ناظمی این تفاهم نامه تبدیل به چند قرارداد قوی شود و ما پایه ورزش شهروندی را به صورت اصولی و پویاتر ادامه دهیم.​

 

حتی یک نفر تلفات کمتر رانندگی خانواده ای را نجات می دهد

سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با اشاره به آمار تلفات رانندگی در کشور گفت: اگر بتوانیم حتی یک نفر تلفات کمتر رانندگی داشته باشیم یعنی خانواده ای را نجات داده ایم و امیدوارم به این وسیله کاری برای مردم و برای نشاط و شادمانی آنها کرده باشیم.

مازیار ناظمی در مراسم امضای تفاهم نامه این فدراسیون با سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: آقای محسنی رییس سازمان ورزش شهرداری مدیری عملگرا و با برنامه هستند و خوشحالیم امروز با حضور ایشان تفاهم نامه دو نهاد امضاء شد.

وی با بیان اینکه فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری فقط یک فدراسیون حرفه ای به معنای برگزاری مسابقات نیست گفت: این فدراسیون یک مسئولیت اجتماعی و مفصل در حوزه ورزش شهروندی و ورزش همگانی دارد که جزو ماموریت‌های شهرداری تهران و سازمان ورزش شهرداری است.

ناظمی با بیان اینکه مردم ایران نیاز به شادی و نشاط اجتماعی دارند گفت: شهرداری سهم مهمی در این موضوع دارد و بسیار خوشحالم که این اتفاق خوب امروز افتاد ما به جوانان مملکت بدهکاریم و امیدوارم برای ایجاد در شادی آنها بتوانیم قدمی برداریم.

سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با اشاره به راه‌اندازی آکادمی بین المللی موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: این آکادمی را برای آموزش بیشتر  نه تنها در سطح حرفه‌ای و قهرمانی بلکه در سطح شهروندی و همگانی راه اندازی کردیم.

ناظمی با اشاره به آمار تلفات رانندگی در کشور ادامه داد: اگر بتوانیم حتی یک نفر تلفات کمتر رانندگی داشته باشیم یعنی خانواده ای را نجات داده ایم و امیدوارم به این وسیله کاری برای مردم و برای نشاط و شادمانی آنها کرده باشیم.​

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟