در حالی که تصادف مرگبار منجر به فوت ملیکا محمدی بازیکن تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان در کانون توجه رسانه های ایران و جهان قرار گرفت، نماینده کرمان در مجلس به این موضوع واکنش نشان داد و از کیفیت نامطلوب خودروهای داخلی به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خودرونویس، محمدمهدی زاهدی عضو مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است: بنده خودروسازانی را که به عرضه خودورهای بی کیفیت می‌پردازند در از دست دادن نخبه ورزشکار مقصر می‌دانم و از پیشگاه مردم ایران و بخصوص مردم استان کرمان و بم عذرخواهی می‌کنم.

وی در نطق میان دستور خود در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: میلاد بانوی دو عالم حضارت زهرا (س) و نامگذاری شایسته این روز با نام زیبای روز مادر و روز زن را به مسلمانان و هموطنان عزیزم خاصه مادران و زنان میهن عزیز اسلامی تبریک عرض می‌کنم. امسال چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، یاران و همراهان این سردار رشید اسلام است. مردم دیار کرمان، پایتخت مقاومت جهان اسلام، آماده میزبانی از هموطنان و عاشقان زیارت مزار شهید سلیمانی و شهدای گلگون کفن کرمان، از اقصی نقاط کشور و جهان هستند.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: بر خود لازم می‌دانم از سپاه پاسداران، بسیج، ارتش غیور جمهوری اسلامی ایران، نیروی فراجا و تمامی ارگان‌های دولتی، عمومی و بخش خصوصی و گروه‌های جهادی و مردمی و مسئولین گلزار شهدای کرمان که نسبت به تامین شرایط برگزاری مراسم سالگرد و راه‌اندازی موکب‌های پذیرایی از زائران حاج قاسم اقدام کرده اند، تشکر کنم.

محمد مهدی زاهدی تصریح کرد: دی ماه برای مردم استان کرمان پر است از اتفاقات دردناک و دلخراش از زلزله بم تا شهادت سردار سلیمانی و سردار پورجعفری، امسال و این روزها از دست دادن دختر نخبه فوتبالیست تیم ملی و تیم خاتون بم در اثر حادثه رانندگی که دلیل اصلی آن ناایمن بودن خودروی این نخبه ورزشی بود، به حوادث غم‌انگیز دی ماه نیز این حادثه اضافه شد.

وی در ادامه تاکید کرد: آسیب از مافیای خودرو در این حادثه رخ داده و حوادث شبیه به آن مشهود است. تا کی نخبه‌ها و مردم کشور باید قربانی یک عده مافیای سودجوی اقتصادی باشند؟ زمانی که به گرفتن خودروهای شاسی بلند رانتی اعتراض کردیم دقیقا به همین دلیل بود.

وی با انتقاد از این روند اظهار داشت: تا زمانی که نخبه‌های ما، جوانان ما و مردم ما امکان استفاده از خودروی ایمن ندارند، کارگزاران نظام به باور حقیر، استفاده از رانت برای استفاده از این گونه خودروهای شاسی بلند و به دنبال تامین منافع و رفاه و آسایش شخصی بودن حرام است.
زاهدی افزود: دولت و خودروسازانی را که به عرضه این خودورهای بی کیفیت می‌پردازند در از دست دادن این نخبه ورزشکار مقصر می‌دانم و از پیشگاه مردم ایران و بخصوص مردم استان و بم عذرخواهی می‌کنم و در فرصت اندک باقی در این مجلس خواستار برخورد جدی با مافیای اقتصادی مخصوصا درحوزه خودرو هستم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه جلوگیری و کارشکنی در واردات خودرو و انحصار در خودروسازی و شبکه توزیع خیانت به مردم و آسیب به امنیت ملی است، بیان کرد: دستگاه قضا، مردم ایران عاشق وطنشان هستند، مردم ایران به کشور علاقه‌مندند به پیشرفت کشور علاقه‌مندند و امیدوارند اما قبول کنیم برخی اتفاقات ناگوار اعتماد عمومی را خدشه دار کرده است.

زاهدی خاطر نشان کرد: باور کنیم مبارزه با فساد و مفسدین و حامیان سیاسی‌شان نه تنها موجب افزایش اعتماد عمومی بلکه زمینه ساز مشارکت مردم در تمام عرصه‌ها از جمله انتخابات خواهد شد، اجازه دهیم مردم طعم شیرین عدالت و مبارزه با فساد را احساس کنند.

صحنه تصادف ملیکا محمدی


بامداد ۳ دی ماه بود که ملیکا محمدی، به همراه دو بازیکن دیگر تیم ملی فوتبال زنان و باشگاه خاتون بم دچار سانحه رانندگی شد و درگذشت.

حوالی صبح یکشنبه (سوم دی‌ماه) بود که بعد از مصاحبه رئیس اورژانس شهرستان بم مشخص شد که در یک سانحه رانندگی، جامعه فوتبال ایران عزادار شده و ملیکا محمدی، ستاره ۲۳ ساله فوتبال زنان براساس شدت جراحات وارده در محل حادثه فوت کرده و ۲ همبازی او در تیم ملی و باشگاه خاتون بم (زهرا خواجوی و بهناز طاهرخانی) به بیمارستان منتقل شده‌اند.

خواجوی بعد از گذراندن یک دوره درمانی در بم از بیمارستان مرخص شده و با توجه به تصمیمات تیم پزشکی، قرار است او در تهران دوره‌های فیزیوتراپی خود را بگذراند. براساس معاینات انجام شده، ستاره فوتبال زنان از ناحیه لگن دچار ترک‌خوردگی شده و همچنین دست‌وپای راست او هم در این سانحه آسیب دیده است. بهناز طاهرخانی با وجود رسیدن به سطح هوشیاری مناسب، همچنان در بیمارستان پاستور بم بستری است و با توجه به اقدامات درمانی ویژه انجام شده برای مهار آسیب وارده به گردن او، به‌نظر می‌رسد که رفته‌رفته شرایط برای انتقال طاهرخانی به تهران جهت گذراندن دوره‌های تکمیلی درمانی در حال مساعدشدن است.

5 از 1 رای