تعدادی از جایگاه‌ها که از ساعتی پیش از مدار بهره‌برداری خارج شده بودند، با همکاری سه‌جانبه پیمانکاران، جایگاه‌داران و بخش دولتی در حال بازگشت به مدار به صورت آفلاین با قیمت ازاد (غیرسهمیه‌ای) هستند. باید اشاره کرد که فعالیت دوباره جایگاه های سوخت به مدار به صورت آفلاین بوده و هنوز متقاضیان امکان استفاده از کارت سوخت و سهمیه بنزین خود را ندارند. این اتفاق در شرایطی صورت گرفته که از صبح امروز خبر هک جایگاه های سوخت و پمپ بنزین این پخش شده بود.

به گزارش خودرونویس، جلیل سالاری معاون وزیر نفت گفت: امروز یک چالش در کارتخوان های سوخت داشتیم که ۶۰ درصد جایگاه های سوخت مختل شده اند.

او گفت: در حال حاضر فرآیند سوختگیری به صورت آفلاین انجام می شود.  مردم همکاری کنند تا مشکلات برطرف شود. سهمیه سوخت برقرار است و به محض برطرف شدن مشکل مردم می توانند با کارت سوخت سوختگیری انجام شود. این مشکل تا چندساعت آینده برطرف می شود.

سالاری گفت:  در حال حال حاضر اولویت فعالیت دوباره جایگاه های سوخت، جایگاه های پر تردد است همچنین برخی جایگاه ها وارد مدار هستند و مابقی هم تا چند ساعت آینده فعال می شود. به نظر می رسد که این نابسامانی در پی هک جایگاه های سوخت و پمپ بنزین های سراسر کشور از صبح امروز باشد.

او گفت: بحث کمبود بنزین و گازوئیل به‌هیچ وجه مطرح نیست و افزایش قیمتی در دستور کار نیست. این اختلال یک مشکل فنی است و از مردم خواهش می‌کنیم اگر نیازمند ضروری به بنزین نیستند، فعلا تا رفع کامل مشکل، به جلایگاه‌های عرضه مراجعه نکنند.

اولین نفر امتیاز دهید