به گزارش خودرونویس،سردار سید کمال هادیانفر رییس پلیس راهور فراجا در خصوص خدمات پلاک درب منازل گفت: یکی از کارهای خوبی که پلیس در کنار دیگر خدمات خود به شهروندان ارایه داده است موضوع تعویض پلاک درب منزل است.

وی افزود: وقتی افراد برای انجام نقل و انتقال خودرو وارد سایت پلیس راهور می‌شوند پس از انتقال به درگاه پرداخت عوارض و مالیات نوبت دهی به آنها صورت می‌گیرد.

هادیانفر تصریح کرد: در این مرحله سه انتخاب پیش روی شهروندان قرار می‌گیرد که عبارت است از مراجعه حضوری، خدمات اینترنتی و در نهایت خدمات شماره گذاری درب منزل است.

وی ادامه داد: در انتخاب دوم که ارایه خدمات اینترنتی است، ۸۵ درصد فرآیند به صورت برخط و آنلاین صورت می‌گیرد و تنها ۱۵ درصد از خدمات نظیر رؤیت برخی از اسناد به صورت حضوری انجام می‌شود.

رییس پلیس راهور فراجا در خصوص خدمات شماره گذاری درب منزل هم گفت: این بخش از خدمات ارایه شده از سوی پلیس راهور فراجا مخصوص جانبازان و معلولان است که مراجعه حضوری برای آنها سخت است.

وی افزود: در حال حاضر ۳۰ تیم برای ارایه خدمات تعویض پلاک درب منزل در تهران به صورت پایلوت مشغول ارایه فعالیت هستند که این افراد در بخش‌های شمال و جنوب غرب، شرق و مرکز تهران ارایه خدمات خواهند داشت.

سردار هادیانفر در خصوص مشکلات سیستمی نیز گفت: هرچند در حال حاضر مشکلات سیستمی خاصی نداریم اما در مسیر اصلاح فرآیندها قرار داریم و فعلاً دعوت نامه‌های محدودی را از شهروندان قبول می‌کنیم.

وی با اشاره به این مطلب که در حال حاضر هر اکیپ در روز تنها ۱۰ تا ۱۵ دعوت نامه و درخواست از سوی شهروندان را قبول می‌کند گفت: این در حالی است که تقاضای بسیار زیادی از سوی شهروندان برای استفاده از این نوع خدمات وجود دارد.

رییس پلیس راهور فراجا با اشاره به این مطلب که فعلاً اکیپ‌های تعویض پلاک درب منزل از مردم پولی غیر از حدود ۴۰۰ هزار تومان که مربوط به خود قیمت پلاک است را نمی‌گیرند گفت: منتظر آن هستیم که سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان برای ارایه این خدمت نرخ گذاری کند تا برای بخش ارایه کننده خدمت صرفه اقتصادی داشته و سودی حداقل ۱۵ تا ۲۰ درصد شامل شود.

وی با اشاره به اینکه در صورت مشخص شدن این نرخ گذاری شاهد توسعه آن در کل کشور خواهیم بود گفت: ارایه اینگونه خدمات به نفع مردم خواهد بود و کاری جدی محسوب می‌شود.

سردار هادیانفر به موضوع استفاده از پلاک سوم اشاره کرد و گفت: بخشی از پلاک خودروها ارزبری دارد و یک نوع وابستگی به خارج از کشور ایجاد کرده است. در صورتی که با ساری و جاری شدن موضوع استفاده از پلاک سوم تعویض پلاک به حداقل رسیده و این موضوع هم حل خواهد شد.

اولین نفر امتیاز دهید