اخبار خودرو ایران

آغاز بکار هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته

دوشنبه - ۲۷ آذر ۱۴۰۲
خواندن 3 دقیقه

هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته با شعار «حمل و نقل هوشمند، ترانزیت و توسعه اقتصادی» با حضور «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی در محل مصلای تهران افتتاح شد و آغاز به‌کار کرد.

هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته با شعار «حمل و نقل هوشمند، ترانزیت و توسعه اقتصادی» با حضور «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی در محل مصلای تهران افتتاح شد و آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خودرونویس،همزمان با هفته حمل و نقل، هفتمین نمایشگاه حمل‌و نقل، لجستیک و صنایع وابسته با شعار «حمل و نقل هوشمند، ترانزیت و توسعه اقتصادی» از امروز (دوشنبه، ۲۷ آذر) در محل شبستان مصلی تهران آغاز به‌کار کرد.

این نمایشگاه با متراژ بیش از ۱۶ هزار متر مربع با مشارکت بیش از ۸۵ شرکت دانش بنیان و استارتاپ و نمایندگان خارجی در حال برگزاری است.

رونمایی از حداقل ۲۲ محصول از شرکت‌های مختلف و همچنین ماشین آلات راهسازی و برگزاری کارگاه های آموزشی توسط انجمن ها و اتحادیه های صنفی از دیگر برنامه های این نمایشگاه است.

در این نمایشگاه که تا ۲۹ آذرماه برپاست، علاوه بر شرکت‌های حوزه حمل و نقل در تمامی شقوق از جمله هوایی، دریایی، جاده‌ای و ریلی، شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی حضور خواهند داشت.

برگزاری میز ارتباطات مردمی با حضور معاونان وزیر راه و شهرسازی و روسای سازمان ها و شرکت های تابعه در محل نمایشگاه به‌منظور پاسخگویی به مراجعه کنندگان و برگزاری نشست های تخصصی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این نمایشگاه است.

آغاز نخستین رالی تور کشنده های سنگین از تهران در محل نمایشگاه و پایان در شهر اراک با حضور بیش از ۴۰ خودرو سنگین توسط کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در هفته حمل و نقل است.

۲۶ آذر، روز ملی حمل و نقل از روزهای افتخارآمیز تاریخ غرورانگیز جمهوری اسلامی ایران است. در چنین روزی در سال ۱۳۶۲ و در اوج حملات رژیم بعث عراق به کشورمان، امام خمینی (ره) در پیام تاریخی خود از رانندگان ناوگان باری خواستند تا به بنادر، مراجعه و کالاهای اساسی را به شهرها برسانند و هزاران راننده با لبیک به فرمان رهبر کبیر انقلاب، راهی جنوب کشور شده و تاریخ‌ساز شدند.

وزارت راه و ترابری در سال ۱۳۷۶ و با هدف زنده نگاه داشتن فرمان تاریخی امام (ره) و اقدام مجدانه فعالان عرصه حمل و نقل کشور، ۲۶ آذر ماه را به عنوان روز ملی حمل ونقل به شورای فرهنگ عمومی کشور پیشنهاد کرد و از آن روز تا به الان روز ملی حمل و نقل، فرصتی برای یادآوری اخلاص، شجاعت و صداقت فعالان عرصه حمل و نقل و قدرشناسی از خدمات ارزشمند رانندگان و مهلتی برای بازبینی وضعیت، مسائل و مشکلات موجود بر سر راه این بخش به منظور دستیابی به وضعیت مطلوب است.

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟