شرکت کرمان موتور (سهامی خاص) در اسفند سال 1373 تاسیس شد این شرکت در زمینه ساخت، مونتاژ و فروش انواع خودروهای سواری فعالیت دارد. کرمان موتور با استفاده از نیروهای مجرب اقدام به استخدام و آموزش نیروهای جوان در داخل و خارج کشور کرد و با جدیت فراوان خط تولید خودرو دوو سی یلو را در کارخانه تولیدی واقع در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید ایجاد و اقدام به مونتاژ و تولید این خودرو کرد. این مهم با فراهم کردن کلیه امکانات در مراحل جوشکاری بدنه، رنگ و تزئینات نهائی در کارخانه به مرحله عمل درآمد. این شرکت در سال 1379 توانست خط تولید مدلی دیگر از خودروهای شرکت دوو یعنی ماتیز را نیز راه اندازی کند و این خودرو را که تمام مراحل تولید آن در داخل انجام می شد به بازار عرضه کرد. پس از خرید کارخانجات دوو توسط GM آمریکا مدیریت جدید “جی ام دوو” به دلیل تحریم امریکا از ادامه همکاری با شرکت کرمان موتور خودداری کرد.

در سال های بعد کرمان موتور اقدام به عرضه خودرویی جذاب، پرطرفدار و با کیفیت به نام فولکس واگن گل کرد. همچنین همزمان با آن کرمان موتور هیوندای ورنا را نیز به بازار کشور عرضه کرد که از جمله خودروهای پر طرفدار در سگمنت خود محسوب می شد.

در ادامه کرمان موتور با عقد قرارداد با کمپانی هیوندای اقدام به مونتاژ و واردات برخی از محصولات این خودروساز کره ای اعم از النترا، سانتافه، توسان، سوناتا و آزرا کرد؛ ولی با بازگشتن تحریم های خودرویی، هیوندای از ادامه کار با این کمپانی سرباز زد.

کرمان موتور علاوه بر همکاری با هیوندای، با دو کمپانی چینی به نام لیفان و جک نیز همکاری داشت و محصولات مختلفی از آن ها را به بازار کشور عرضه کرد. اما تحریمها باعث کم رنگ شدن همکاری این دو کمپانی چینی با کرمان موتور شده و به موجب آن عرضه محصولات لیفان و جک نیز به بازار ایران بسیار محدود شده اند.

در این مطلب قیمت انواع محصولات شرکت خودروسازی کرمان موتور در بازار و کارخانه را برای اطلاع و آگاهی شما قرار داده ایم.

خودروقیمت بازارقیمت کارخانه
جک J4 اتوماتیک- ۳۳۵,۰۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک-۴۹۹,۰۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک-۶۲۹,۰۰۰,۰۰۰
کی‌ام‌سی K7۹۵۰,۰۰۰,۰۰۰
کی‌ام‌سی T8۶۹۹,۰۰۰,۰۰۰
لیفان X70۵۹۰,۰۰۰,۰۰۰
هیوندای I20--
هیوندای اکسنت--
هیوندای النترا--
هیوندای سوناتا--
هیوندای توسان--
هیوندای سانتافه--
هیوندای آزرا 2018--
هیوندای آزرا 2019--