اخبار خودرو جهان
دارای نسخه شوتینگ بریک، پلاگ این هیبریدی و R!

نسخه 2021 فولکس واگن آرتئون معرفی شد

پنجشنبه - ۵ تیر ۱۳۹۹
خواندن 7 دقیقه
فولکس واگن آرتئون استیشن

با وجود اینکه عمر عرضه فولکس واگن آرتئون در برخی از بازارهای جهانی از جمله آمریکا تنها یک سال شده بود، اما این خودروساز بزرگ آلمانی تصمیم به به روزرسانی این محصول زیبا برای سال 2021 گرفت.

به گزارش خودرونویس، تغییرات اعمال شده در آرتئون 2021 شامل به روزرسانی ساده و هوشمندانه فضای بیرونی و کابینی فیس لیفت و بسیار جذاب است که هدف فولکس از ایجاد چنین کابین جذابی بخشیدن شخصیت پرچمدار به آرتئون بوده است.

البته در اروپا عمر عرضه فولکس واگن آرتئون به دو سال رسیده بود و همین موضوع دلیل اصلی فیس لیفت این خودرو علی رغم مدت زمان عرضه کم در آمریکا بود. فولکس واگن در اروپا علاوه بر اینکه قصد عرضه نسخه به روزرسانی شده از نظر ظاهری و تکنولوژی آرتئون را دارد، تصمیم به عرضه یک نسخه بسیار شیک از آرتئون با نام شوتیگ بریک گرفته که در واقع نمونه ای استیشن مانند از این سدان جذاب است.

علاوه بر امکان خرید نسخه شوتینگ بریک آرتئون در اروپا، مشتریان قادر به خرید نسخه پلاگ این هیبریدی این خودرو با بیشینه قدرت تولیدی 215 اسب بخار و همچنین نسخه اسپرت و قدرتمند آرتئون R با بیشینه قدرت تولیدی 315 اسب بخار هستند.

فولکس واگن آرتئون

عرضه محدود آرتئون در بازار آمریکا

متاسفانه درآمریکا دست مشتریان از نسخه های شوتینگ بریک، پلاگ این هیبریدی و R فولکس واگن آرتئون کوتاه است. به عبارت دیگر در این کشور مشتریان تنها قادر به خریدن نسخه های SE، SEL R لاین و SEL پریمیوم R لاین هستند. تمامی این نسخه ها از یک پیشرانه چهار سیلندر دو لیتری توربوشارژ بهره می برند که قادر به تولید بیشینه قدرت 268 اسب بخار و بیشینه گشتاور 350 نیوتن متر هستند. نیروی تولیدی پیشرانه توسط یک جعبه دنده هشت سرعته خودکار در تریم های SE و SEL به محور جلو منتقل می شود. البته به صورت آپشنال در تریم SEL امکان سفارش سیستم تمام چرخ محرک 4Motion فولکس وجود دارد، گرچه این سیستم در نسخه SEL پریمیوم به صورت استاندارد لحاظ شده است.

 

استایل ظاهری

خوشبختانه استایل شوتینگ بریک به آرتئون مدل 2021 متناسب بوده و چهره ای زیبا و جذاب برای این خودرو به ارمغان آورده. فولکس واگن هم برای متمایز کردن چهره نسخه R لاین و پایه این استیشن آلمانی، برای نسخه R لاین یک سپر جلو با ورودی های هوای بزرگ تر و فریمی C شکل طراحی کرده است. یکی دیگر از ویژگی های انحصاری نسخه R لاین آرتئون، چراغ LED نواری سراسری در پروفیل جلوی این خودرو است که در دومین خط افقی جلوپنجره جانمایی شده و چراغ های LED روشنایی در روز این خودرو را به یکدیگر متصل می کند.

نمای جانبی فولکس واگن آرتئون

البته نسخه های غیر R لاین آرتئون هم مقداری به روزرسانی ظاهری به خود دیده اند. طراحی جلوپنجره این خودرو نسبت به قبل متمایز شده و حال دارای یک صفحه شیلد مانند عریض تر بوده که ما را مقداری به یاد فراری پرتوفینو می اندازد. همچنین سپر تغییر شکل یافته این خودرو هم دارای یک نوار کرومی سرتاسری درست بالای اسپویلر جلو است که استایلی پریمیوم تر از گذشته به آرتئون بخشیده است.

در پروفیل عقب تغییرات اعمال شده محدودتر هستند. چراغ های عقب به لطف بهره بردن از LEDهای جدید، طراحی مدرن تری به خود گرفته اند. نسخه R لاین دارای یک سپر متمایز از سایز نسخه ها بوده که چهار خروجی اگزوز درون آن به زیبایی جانمایی شده اند. همچنین این خودرو به لوگوی جدید فولکس واگن مزین شده و نوشته ARTEON در پروفیل عقب آرتئون هم مورد بازبینی قرار گرفته است.

نمای عقب فولکس واگن آرتئون استیشن

لوکس تر و با کیفیت تر از گذشته

در قاره اروپا، محصول پرچمدار فعلی فولکس واگن، اسیووی توآرگ بوده و فولکس واگن با نیم نگاهی به دیزاین کابین این اسیووی، کابین آرتئون 2021 را هم تغییر شکل داده است. فولکس در کابین آرتئون 2021 از مواد اولیه با کیفیت تری شامل چرم مصنوعی برجسته برای داشبورد و رودری ها استفاده کرده؛ همچنین فرمان جدید و کلید های کنترلی روی آن نیز طراحی بسیار جذابی دارند.

کابین فولکس واگن آرتئون

کلیدهای کنترل سیستم تهویه این خودرو نیز کاملا جدید هستند  و پنل دورانی نسخه پیشین آرتئون با کلیدهای لمسی تعویض شده اند. در اروپا آرتئون به سیستم سرگرمی مدرن MIB3 فولکس مجهز شده که رابط کاربری آن صرفا لمسی است؛ ولی در آمریکا این نمایشگر سیستم سرگرمی با کلیدهایی فیزیکی و دورانی نیز تنظیم می شود.

حتی نسخه های پایه آرتئون نیز به صورت استاندارد از نمایشگر 10.3 اینچی دیجیتالی در پشت فرمان، اپل کار پلی و اندروید اتو بدون سیم، سیستم ورود بدون کلید برای هر چهار درب و نمایشگر 8 اینچی لمسی سیستم سرگرمی MIB3 بهره می برند. این خودرو همچنین دارای تجهیزات ایمنی استانداردی مانند ترمز اضطراری خودکار با مانیتورینگ نقاط کور و رینگ های زیبای 18 اینچی با دیزانی جدید است.

صندلی فولکس واگن آرتئون

نسخه SEL آرتئون هم دارای استایلی مشابه با نسخه R لاین بوده که مضاف بر آن پنل شارژ بدون سیم برای تلفن همراه، تابلو خوان و کمکی تثبیت خطوط حرکت نیز برای آن لحاظ شده است. نسخه SEL پریمیوم آرتئون هم دارای رینگ هایی 20 اینچی، سیستم صوتی قدرتمند هارمن کاردن که متشکل از 12 بلندگو و آمپلی فایر 16 کاناله Ethernet بوده و قدرتی معادل 700 وات دارد. هر دو نسخه SEL و SEL پریمیوم آرتئون هم دارای تریمی آلومینیومی با نورپردازی LED درون کابین هستند که می توان آن را در 30 رنگ مختلف تنظیم کرد.

 

مشخصات فنی

یکی از نسخه های قابل عرضه آرتئون چه در استایل سدان و چه در استایل شوتینگ بریک، نمونه پلاگ این هیبریدی است که از پیشرانه ای مشترک با پاسات GTE بهره می برد. قلب تپنده این خودرو متشکل از یک پیشرانه 1.4 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر با قدرت 156 اسب بخار است که در کنار آن یک موتور الکتریکی با باتری 13 کیلووات ساعتی نیز نصب شده است.

لوگو فولکس واگن آرتئون

این موتور الکتریکی قادر به تولید بیشینه قدرت 115 اسب بخار بوده و به موجب نصب آن بیشینه قدرت تولیدی مجموع این سیستم هیبریدی به 215 اسب بخار و بیشینه گشتاور تولیدی آن به 400 نیوتن متر رسیده است. نسخه پلاگ این هیبریدی آرتئون قادر به پیمایش بیشینه مسافت 56 کیلومتر در حالت تمام الکتریکی بوده که بیشتر از نیاز بسیاری از مشتریان در اروپا برای پیمایش روزانه است.

یکی دیگر از نسخه های آرتئون مدل R این خودرو بوده که فولکس واگن در این لحظه از بیان جزییات در خصوص مشخصات فنی و عملکرد آن خودداری کرده است. در حال حاضر تنها این را می دانیم که نسخه R آرتئون از یک پیشرانه با بیشینه قدرت 315 اسب بخار بهره می برد. ممکن است که فولکس واگن از سیستم پلاگ این هیبریدی برای این نسخه نیز استفاده کرده باشد؛ در این صورت می توان تصور کرد که پیشرانه 2 لیتری 292 اسب بخاری گلف R در کنار یک موتور الکتریکی کوچک نقش قلب تپنده این خودرو را ایفا می کنند. این نسخه عملکردی آرتئون نیز مانند برخی از نمونه های ارزان تر این خودرو، از سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک 4Motion بهره می برد.

 

5 از 2 رای

دیدگاه شما چیست؟