اخبار خودرو جهان
اولین محصول اسپرت پلاگ این هیبریدی فولکس

نسخه R فولکس واگن توارگ معرفی شد

یکشنبه - ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
خواندن 3 دقیقه
فولکس واگن توارگ R

توارگ R در واقع نسخه جدید همان توارگ فوق قدرتمند R50 در اواخر سال 2000 است، اما به جای بهره برد از یک پیشرانه حجیم 5 لیتری 10 سیلندر توربو دیزلی، از یک پیشرانه شش سیلندر بنزینی و یک موتور الکتریکی بهره می‌برد.

به گزارش خودرونویس، شایعه عرضه و توسعه نسخه عملکردی فولکس واگن توآرگ با نشان R چندین سال است که در فضای مجازی پخش شده، اما اکتبر سال 2019 بود که فولکس رسما تایید کرد قصد دارد برای بار دیگر این اسیووی قدرتمند را به سبد محصولات خود اضافه کند. این خودرو به صورت آنلاین رونمایی شده و قرار بود که که در نمایشگاه ژنو به نمایش گذاشته شود.

نمای عقب فولکس واگن توارگ R

مشخصات فنی توارگ R

به گزارش خودرونویس، پیشرانه درونسوز توارگ R قادر به تولید بیشینه قدرت 335 اسب‌بخار بوده و موتور الکتریکی آن نیز بیشینه قدرت 134 اسب‌بخار را تولید می‌کند؛ بدین ترتیب بیشینه قدرت مجموع این سیستم چیزی معادل 456 اسب‌بخار شده و بیشینه گشتاور آن نیز 700 نیوتن‌متر گزارش شده است.

اما این تنها نسخه قدرتمند توارگ نیست که امروزه عرضه می‌شود، بلکه یک نمونه مجهز به پیشرانه 4 لیتری هشت سیلندر توربو دیزل نیز وجود دارد که قادر به تولید بیشینه قدرت و گشتاور 416 اسب‌بخار و 900 نیوتن‌متر است که یک سال پیش رونمایی و عرضه شده است.

 

اولین عضو هیبریدی خانواده R فولکس واگن

توارگ R اولین محصول مزین شده فولکس به نشان R بوده که از یک پیشرانه پلاگ این هیبریدی بهره می‌برد و قادر است که در حالت تمام الکتریکی با بیشینه سرعت 140 کیلومتر بر ساعت حرکت کند. باتری لیتیوم یونی این خودرو در کف فضای بار جانمایی شده و به لطف آن توارگ R قادر است مسافتی معادل 48 کیلومتر را بدون نیاز به موتور بنزینی طی کند. این خودرو در حالت هیبریدی قادر است طی 5 ثانیه از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر بر ساعت برسد و بیشینه سرعت قابل پیمایش آن نیز روی 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

فولکس واگن توارگ R هیبرید لوگو

به طور کلی باید اظهار کرد که توارگ R پس از گلف و پاسات GTE سومین محصول پلاگ این هیبریدی این برند در اروپاست و اولین خودروی تمام چرخ محرک پلاگ این هیبریدی فولکس هم محسوب می‌شود. نیروی تولیدی توارگ R توسط یک جعبه دنده هشت سرعته خودکار و یک ترانسفر باکس بین محور جلو و عقب تقسیم می‌شود. دیفرانسیل مرکزی این خودرو از تکنولوژی 4Motion فولکس بهره می‌برد و بسته به شرایط رانندگی قادر است تا 70 درصد نیرو را به محور جلو یا تا 80 درصد آن را به محور عقب منتقل کند.

 

تغییرات جزیی ظاهری نسبت به نسخه پایه

قطعا محصولات R فولکس نسبت به نمونه استاندارد تغییراتی در استایل آن‌ها اعمال شده؛ در توارگ R هم شاهد نصب دو خروجی اگزوز ذوزنقه‌ای شکل و رینگ‌های استاندارد 20 اینچی و آپشنال 22 اینچی هستیم. درون کابین هم شاهد تودوزی چرمی مشکی رنگ با دوخت آبی و قطعات دکوری آبی رنگی هستیم که باعث ایجاد فضایی اسپرت و دلنشین شده‌اند.

فولکس واگن توارگ R هیبریدی

قدرتمندتر از توارگ R هم هست!

همانطور که در ابتدای مطلب بیان کردیم، توارگ R با بیشینه قدرت و گشتاور 456 اسب بخار و 700 نیوتن متری، قدرتمندترین نسخه توارگ نیست، اما جزو قدرتمندترین هاست. مدتی پیش فولکس یک نسخه فوق قدرتمند از توارگ را توسعه داد که برای آن یک پیشرانه هشت سیلندر توربودیزل 4 لیتری را نصب کرده بود. این نسخه دیزلی توارگ قادر به تولید بیشینه قدرت 416 اسب بخار و بیشینه گشتاور 900 نیوتن متر است که در مقایسه با توارگ R گشتاور به مراتب بیشتری تولید می کند، اما قدرت تولیدی آن مقداری کمتر است.

 

افرادی که تولید گشتاور در دور پایین برایشان اهمیت دارد، قطعا به سراغ نسخه دیزلی توارگ می روند؛ ولی افرادی که قدرت، گشتاور و مصرف بهینه را در یک پکیج می خواهند یقینا توارگ R هیبریدی را انتخاب خواهند کرد.

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟