اخبار خودرو جهان
استایلی خشن و به روزرسانی شده با انبوهی از سیستم های جدید

معرفی نسخه فیس لیفت فولکس واگن تیگوآن

شنبه - ۱۴ تیر ۱۳۹۹
خواندن 5 دقیقه
فولکس واگن تیگوآن

سبد محصولات کلی گروه خودروسازی فولکس واگن در حال تغییر است و قلب این تغییر هاچ بک شیک و فوق جذاب گلف نسل هشتم است. پس تعجبی ندارد که پس از معرفی نسل جدید گلف، سایر محصولات فولکس واگن نیز به روزرسانی شوند که یکی از این محصولات فیس لیفت شده کراس اوور تیگوآن مدل 2022 است.

به گزارش خودرونویس، این کراس اوور سایز متوسط برای مدل 2022 دارای چهره ای مدرن و به مراتب شیک تر از قبل شده و طراحی کابین آن کاملا به روزرسانی شده است. مضاف بر آن فولکس واگن مطابق با استانداردهای روز تیگوآن 2022 را به جدیدترین سیستم های ایمنی مجهز کرده است.

نمای عقب فولکس واگن تیگوآن

طراحی ظاهری

اگر استایل ظاهری فولکس واگن تیگوآن 2022 خشن و تهاجمی به نظر می رسد به این دلیل است که این خودرو از استایل ظاهری فولکس واگن گلف به صورت مستقیم الگوبرداری کرده است. از جمله تغییرات ظاهری تیگوآن 2022 نسبت به مدل پیشین چراغ های جدید LED در جلو و عقب است که به صورت استاندارد برای این خودرو نصب شده می شوند.

مضاف بر آن عبارت انگلیسی TIGUAN با ابعادی بزرگ روی درب صندوق این کراس اوور نقش بسته و سپری به روزرسانی شده با ورودی های هوای بزرگ در پروفیل جلوی این خودرو نصب شده است. در آمریکا فولکس تیگوآن دارای چهار نسخه مختلف با نام های S، SE، SE R لاین و نسخه SEL R لاین است. سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک و همچنین صندلی ردیف سوم از جمله تجهیزات استاندارد نصب شده روی نسخه SE تیگوآن به بالاتر است.

سانروف فولکس واگن تیگوآن

نسخه پایه S فولکس تیگوآن به صورت استاندارد به رینگ هایی 17 اینچی مجهز شده، ولی نسخه SE دارای رینگی 19 اینچی بوده و نسخه SE R لاین دارای رینگی 19 اینچی با تمی مشکی رنگ است. اما مجهزترین نسخه تیگوآن یعنی تریم SEL R لاین دارای رینگی 20 اینچی و همچنین تمی مشکی رنگ است که این تم تیره وجه مشترک نسخه های R لاین است.

فولکس واگن تیگوآن برای مدل 2022 دارای دو رنگ جدید سفید Oryx و قرمز King است. فولکس واگن در خصوص این فیس لیفت اظهار کرده که تیگوآن تنها شبیه به گلف نشده، بلکه المان های ظاهری مشترکی با اسیووی فول سایز اطلس کراس اسپرت و توآرگ دارد.

 

کابین

مهم ترین تغییرات صورت گرفته در تیگوآن 2022 به دیزاین کابین آن مربوط می شود. این کراس اوور بسیار پرفروش حال دارای فرمانی با کلیدهای کنترلی و دیزاینی متفاوت نسبت به گذشته است. همچنین کنسول میانی تیگوآن نیز بازطراحی شده و یک نمایشگر لمسی جدید در میان آن نصب شده است. نمایشگر لمسی نصب شده در میان داشبورد از جدیدترین سیستم سرگرمی و اطلاع رسانی این کمپانی بزرگ آلمانی موسوم به MIB3 بهره می برد. مضاف بر آن تمامی نسخه های تیگوآن 2022 حال به صورت استاندارد دارای نمایشگر دیجیتالی پشت فرمان هستند. این نمایشگر دیجیتالی پشت فرمان در نسخه استاندارد دارای ابعاد 8 اینچ بوده، ولی به صورت آپشنال امکان نصب نمونه 10 اینچی نیز وجود دارد.

داشبورد فولکس واگن تیگوآن

تودوزی

نسخه S تیگوآن به صورت استاندارد دارای تودوزی پارچه ای است که در رنگ های مشکی تایتان یا خاکستری قابل سفارش است. ولی نسخه متوسط SE و SE R لاین دارای تودوزی چرم مصنوعی در چهار رنگ مختلف مشکی تایتان، خاکستری، دارچینی و بنفش است که دو رنگ آخر کاملا جدید هستند. ولی مجهزترین نسخه تیگوآن یعنی تریم SEL R لاین دارای تودوزی چرمی طبیعی باز هم در چهار رنگ مشکی تایتان، خاکستری، کره ای و قرمز است.

صندلی جلو فولکس واگن تیگوآن

از جمله تجهیزات جدید نصب شده روی تیگوآن 2022 پکیج ایمنی Travel Assist است. این پکیج ایمنی متشکل از کروز کنترل تطبیقی با قابلیت توقف و حرکت مجدد و تثبیت کننده خطوط حرکت است. این پکیج ایمنی به صورت آپشنال روی نسخه S تیگوآن قابل نصب بوده، ولی روی نسخه SE و بالاتر به صورت استاندارد نصب شده است.

 

مشخصات فنی

قلب تپنده تیگوآن 2022 همان پیشرانه دو لیتری چهار سیلندر توربوشارژ پیشین بوده که قادر به تولید بیشینه قدرت 184 اسب بخار و بیشینه گشتاور 320 نیوتن متر است. در اروپا فولکس یک نسخه اسپرت و عملکردی تیگوآن را با پسوند R نیز عرضع می کند که قادر به تولید بیشینه قدرت 315 اسب بخار است. افرادی هم که به دنبال خرید نسخه ای کف مصرف و الکتریکی سازی شده هستند، می توانند نسخه پلاگ این هیبریدی این خوردو را با بیشینه قدرت تولیدی 241 اسب بخار خریداری کنند. ظاهرا فولکس واگن قصد دارد یک نسخه R مجزا برای بازار آمریکا و آسیا برای تیگوآن توسعه دهد.

 

 

5 از 1 رای

دیدگاه شما چیست؟