به گزارش خودرونویس، قرار است که فولکس واگن ID Buzz آیدی باز در نیمه اول سال 2022 تولید و در پاییز همین سال به بازار عرضه شود. فولکس واگن قصد دارد آیدی باز ID Buzz را در دو مدل باری و مسافری تولید کند که هر دو مدل روی نسخه فاصله بین دو محور کوتاه با فاصله 2988 میلی متر توسعه یافته اند. نسخه کشیده تر با سه ردیف صندلی فولکس واگن آیدی باز ID Buzz هم قرار است که برخی بازارهای جهانی از جمله آمریکا عرضه شود که دارای تریم بدنه دو رنگ است.

فولکس واگن آیدی باز ID Buzz

مشخصات فولکس واگن آیدی باز ID Buzz

فولکس واگن تایید کرده که آیدی باز ID Buzz روی پلتفرم ماژولار MEB این برند توسعه یافته که ویژه خودروهای الکتریکی بوده و ساختار مشترکی با فولکس واگن ID.3 و ID.4 دارد. در ابتدا قرار است که فولکس واگن ID Buzz آیدی باز تنها در نسخه یک موتوره و به صورت عقب محرک و با یک موتور الکتریکی 201 اسب بخاری به بازار عرضه شود. یک پک باتری لیتیوم یونی 77 کیلووات ساعتی وظیفه تامین انرژی این خودرو را بر عهده دارد. فولکس واگن اظهار کرده که در آینده پک باتری بزرگتری هم برای این خودرو نصب خواهد شد. در حال حاضر ظرفیت این باتری و زمان نصب آن روی آیدی باز ID Buzz مشخص نیست و مطلبی هم در خصوص پیمایش این خودرو اعلام نشده است.

فولکس واگن آیدی باز ID Buzz

ممکن است فولکس واگن تولید نسخه قدرتمندتر دو موتوره آیدی باز ID Buzz با سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک را در برنامه داشته باشد.

فولکس واگن آیدی باز ID Buzz

جدا از اینکه نسخه مسافری ID Buzz آیدی باز یا نسخه باری آیدی باز کارگو را انتخاب کنید، این خودرو می تواند به نهایت سرعت 145 کیلومتر بر ساعت دست یابد. نسخه مسافری فولکس واگن ID Buzz آیدی باز دارای ظرفیت نشستن برای پنج سرنشین است. نسخه باری دارای سه صندلی در ردیف جلو بوده و دارای 1900 لیتر فضای بار در عقب است.

 

منبع Motor1